kapr
Kapr na Vánoce?

sokol-vrany.cz > Klub > Historie

Historie

Starobylé městečko Vraný se nachází v severozápadním cípu Středočeského kraje, 15 km od Slaného na rozhraní s Ústeckým krajem. K městečku patří obce Lukov a Horní Kamenice s celkovým počtem 807 obyvatel. První písemná zmíňka o něm pochází z roku 1228.

Oddíl kopané vznikl při TJ Sokol Vraný 28.5.1933 pod názvem SK VRANÝ a patřil k hlavním zakládajícím klubům Svazu tělovýchovných amatérských klubů Severočeské župy Lounské. V historii klubu se střídala léta usilovné činnosti a úspěchů sportovních a organizačních s léty stagnace i přerušení činnosti.

Výrazné oživení a vzrůst výkonnostní úrovně zaznamenává ve válečných létech od Tehdy bylo na vesnicích soustředěno mnoho schopné mládeže a byl nedostatek jiné kvalitní lidové zábavy. Proto vzrůstá i u širší veřejnosti a mládeže zájem o fotbal, který se projevuje jak na nebývalé návštěvnosti, tak i v tom, že v klubu kromě výkonnostního I A mužstva působí i dvě tzv.“Rezervy“, „Dorost“ a „ Žáci“ .
V té době SK Vraný získává stabilní hřiště,které v roce 1944 prodlužuje a vybavuje dřevěnými kabinami, které sloužily až do roku 1975.V té době došlo k výstavbě nových pěkných kabin s tribunkou, jejichž slavnostní otevření se konalo 31.7.1976. Areál fotbalového hřiště a jeho zařízení je usilovnou péčí výboru, sponzorů i příznivců soustavně zkvalitňován a rozšiřován např. O zatrubnění potoka, osvětlení a vybudování tréninkového hřiště. Po delší odmlce v poválečném období sportovní vývoj mužstva v přípravě, turnajích a soutěží postupně vzrůstal.
Od skromné IV.třídy (1967), přes III.třídu (l969), okresní přebor (1990), postup v roce 1999 do krajské soutěže 1.B třídy až k největšímu dosavadnímu a historickému postupu do 1.A třídy v roce 2006. Kde oddíl sice působil pouze sezónu 2006-2007, při které vlivem rozsáhlé rekonstrukce a výstavby sportovišť ve Vraném, hostoval na hřišti SK Slaný. Rok 2007 se stal dalším mezníkem vranské kopané, kdy se 22.9.2007 slavnostně otevřel nový sportovní areál s novým hřištěm s automatickým zavlažováním trávníku, novými kabinami s tribunou a sedačkami pro 120 diváků, restaurací. Dále v areálu vyrostlo nové tréninkové hřiště s osvětlením, připraveny jsou plochy pro dětský koutek a oddechovou zónu.

Přáním všech příznivců a obětavé party kolem fotbalu a vydatné podpory úřadu městyse Vraný, sponzorů je, aby perně dobytá meta a kvalita měla trvalý charakter a vranský fotbal hrál nadále zaslouženě důstojnou úlohu ve prospěch sportovců, fandů i zviditelnění městyse Vraný.

historie0.jpg

Okresní přebor    2021/22