sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - AFK Lužec nad Vltavou 3:2

TJ Sokol Vraný - AFK Lužec nad Vltavou 3:2

16.8.2020  17:00
Přátelské utkání
Agros Arena, Vraný
0

TJ Sokol Vraný - AFK Lužec nad Vltavou 3:2 (Střelci: 2x Volf, 1x Liška). V pokračujícím tropickém horku náš tým ubojovaným výkonem porazil soupeře hrající o soutěž výš, byť jsme chvílemi měli obrovské štěstí. Sestava: Izera - Dufek, Paluba, Jeřábek, Luka - Rezek, Fedrhanc, Volf, Hanzlik (55. Adamus) - Kubík, Liška. Připraven na lavici Lowe.

Během nedělního zápasu, jak už to tak tuto přípravu bývá, bylo opět nesnesitelné vedro volající spíše po návštěvě blízkého koupaliště než fotbalového stadionu - přesto se na náš výkon, kterým jsme se chtěli omluvit a revanšovat za poslední frašku, přišlo mnoho diváků a za to Vám velice děkujeme! Trávník byl i přes zmiňované vysoké teploty v perfektním stavu a nic tedy nebránilo kvalitnímu zápasu se soupeřem, který hraje Středočeskou 1.B třídu a nevede si v ní vůbec špatně.

Pokud si pozorný fanoušek všiml, tak zjistil, že naše sestava je opět v okleštěném stavu a na lavici máme pouze k vystřídání brankáře a jednoho hráče do pole. Je třeba si přiznat, že před zápasem v kabině nikterak pozitivní atmosféra nepanovala, čemuž svědčí i vypnutý Hi-Fi systém, který v jiných situacích vždy běží na plné obrátky. S o to větší vervou se ale vranští hráči do zápasu pustili a tlačili svého soupeře až k jeho vlastnímu vápnu. Brzy jsme se dočkali i vedoucí branky Volfem, který si ve středovém poli dělal prakticky co chtěl. Druhý náš góly následoval nedlouho poté a vstřelil ho vranský patriot Honza Liška, který hrál neobvykle na postu útočníka a vedl si výborně. Měli jsme i další obrovské šance, které jsme ale znovu trestuhodně neproměnili - zvláště ta Fedrhance byla až donebevolající. Po chybě vzadu a velké nekoncentrovanosti jsme v závěru poločasu inkasovali a za stavu 2:1 se šlo do kabin.

V kabině panovala už trochu uvolněnější atmosféra, poněvadž jsme věděli, že po minulém týdnu předvádíme daleko lepší výkon, avšak hráči si byli vědomi některých zbytečných chyb. V plánu bylo dát rychlý gól a utkání si pohlídat, aby nevzniklo žádné drama, jak to u našich borců již bývá zažitým zvykem. A snad ani ne minutu po startu druhé půle Volf přidává po krásné akci po ose Kubík - Liška - Rezek - Volf třetí (a svůj druhý) gól v zápase. Nutno dodat, že posléze Lužec do utkání šlápla a velice nás tlačila - během zápasu jhejich hráči netrefili odkrytou branku z malého vápna, čemuž nevěřil téměř nikdo, kdo byl na zápasu přítomen. Ale to se může stát, vzpomeňme si na Manchester City a hráče Sterlinga, který to ze stejné pozice napálil mimo stadion v Lize mistrů. Soupeř nicméně snížil po přímém kopu, kdy se naše obrana nedohodla a nechala ve vápně mnoho nepokrytých hráčů, pro které to už nebyl problém zakončit. Zbytek zápasu už byl ve vlažnějším tempu a naši hráči se především modlili , aby už to skončilo, jelikož byli vyčerpaní a na lavici nebyl nikdo, kdo by to trochu okysličil.

Rozhodčí je vyslyšel a zápas tak skončil výhrou našeho celku 3:2. První poločas z naší strany byl lepší než druhý, ve kterém opět začaly docházet síly a soupeř nás zatlačil a my měli problémy. Začaly se kupit chyby v rozehrávce, z nichž pramenil následný tlak hostů. Doufejme, že se postupně začnou naši marodi už vracet do tréninkové zátěže, aby se takové věci nestávaly pravidlem.

Tento týden nás čeká přátelský zápas letní přípravy. POZOR! Hrajeme už v sobotu 22. srpna v 17:00 a znovu v Agros Areně ve Vraném. Soupeřem bude Hřebeč B, jelikož původnímu soupeři z Rynholce nedošlo, že ten víkend jim už začíná sezóna.

Znovu Vás všechny rádi uvidíme na našem stadionu podpořit ty naše kluky v posledním přáteláku před náročným podzimem. Hezký týden přejeme.

Za skvělé fotografie ze zápasu děkujeme panu Josefu Musilovi.