sokol-vrany.cz > TJ Sokol Lidice - TJ Sokol Vraný 2:5

Místo
Lidice
číslo dresu:
0

TJ Sokol Lidice - TJ Sokol Vraný 2:5 (Střelci: 2x Volf, 2x Kubík, 1x Liška). Ve zbytečně vyhecovaném zápase ze strany domácích jsme dokázali urvat vítězství na svou stranu a odvézt si zasloužené tři body, kdy jsme se nenechali pokořit zákeřnou hrou domácího celku a ani několika kontroverzními rozhodnutími ze strany hlavního arbitra.

Sestava: Izera - Paluba, Kostovčík, Suk, Jeřábek (46. Košťák) - Rezek (84. Dufek), Fedrhanc (K, 75. ČK), Kejval (90. Krampera), Volf, Luka (58. Liška) - Kubík.

V prvním zářijovém utkání jsme zajížděli na hřiště Lidic, které první utkání doma prohrálo s velvarským béčkem. Očekávali jsme, že druhé domácí utkání budou chtít zvládnout a nás porazit, i z důvodu naší vysoké výhry 7:1 nad Brandýskem minulý týden. Trenér nás v kabině varoval na úzké rozměry hřiště a taktické pojetí hry Lidic, kdy nakopávají dlouhé balóny na své vysoké útočníky. Chtěli jsme se vyvarovat nějakým zbytečným provokacím nebo zákeřné hře a soustředit se pouze na fotbal a náš týmový výkon.

Během prvního poločasu nebylo moc prostoru na větší kombinační hru, jelikož na tak krátkém hřišti byl především střed pole velice zahuštěn a tudíž oba týmy spíše nakopávaly míče na své útočníky doufajíce v gólové vyústění. Lidice ve svém kádru mají několik hráčů, kteří v minulosti hráli vyšší soutěže než naši borci a chvílemi to bylo citelně znát, kdy přes nás s lehkostí přecházeli, avšak do šancí jsme se naopak dostávali spíše my. Opět to byl festival zahozených šancí, který jsme protrhli gólem Libora Volfa, který vyraženou střelu kapitána Fedrhance brankářem vrátil do brány účinným lobem hlavičkou. Od té doby jsme mohli několikrát rozhodnout zápas, ale místo toho dostáváme soupeře do zápasu faulem ve vápně a následná proměněná penalta znamená remízový stav. Domácí hrají velmi tvrdě a nezdráhají se ani zákeřných zákroků lokty, kdy si při jednom takovém faulu náš hráč prokousl jazyk - rozhodčí nicméně neviděl jedinou situaci, byť se daly posoudit i vyloučením. V závěru poločasu při samostatném úniku je náš útočník Kubík tvrdě faulován ve vápně vracejícím se obráncem domácích, avšak ani tady se nepíská (pro všechny jasná penalta) a poločas tak končí za stavu 1:1.

V kabině kouč silně zvýšil hlas, jelikož jsme zatím jasně lepším celkem a mohli jsme zápas již dávno ukončit, místo toho jsme znovu zadělali na drama až do konce. Namotivovaní vstupujeme do druhého poločasu s cílem vstřelit brzký gól a rozhodnout zápas, ale stává se pravý opak - domácí po krásné kombinaci jdou do vedení gólem do šibenice a stav je 2:1. Po několika náznacích se po výjezdu stopera Suka dostává k míči znovu Libor Volf, a ve svých ikonických turfách dělá kužely z šesti domácích hráčů a futsalovým bodlem do šibenice srovnává stav na 2:2. Cítíme, že to je naše chvíle na zvrácení zápasu v náš prospěch a přesně se tak děje - žolík z lavičky Liška doráží do prázdné branky střelu Kubíka a náhle vedeme 3:2. Jsme přesvědčeni, že už zápas dotáhneme do konce, poněvadž domácím znatelně docházejí síly, ale po ztrátě míče u soupeřova vápna a následném souboji na naší půlce je pískán faul vranskému kapitánovi Fedrhancovi a rozhodčí tasí žlutou kartu. V ten moment je arbitr obklopen hejnem protestujících uřvaných lidických hráčů, kteří se vehementně dožadují červené karty a rozhodčí k nevíře nás všech jim vyhoví a Fedrhance vylučuje. Po následné výměně názorů mezi oběma lavičkami dochází ke strkanici ze strany domácích, které téměř vyvrcholila i pěstním soubojem, nicméně se horké hlavy podařilo po pár minutách uklidnit a zápas spěl ke svému vrcholu. Tomáš Kubík během dvou minut střílí dva nádherné góly po fantastické týmové práci a na světelné tabuli svítí stav 2:5 pro hosty. Tento stav udržíme až do konce utkání, kdy se po závěrečném hvizdu už nic vyhroceného nestalo, někteří hráči si podali ruce a my si mohli do kabiny jít zazpívat vítězné chorály již po druhé v řadě.

V našich řadách opět exceloval stoper Matěj Suk, který vyhrál snad každý osobní i hlavičkový souboj. Ve střední záloze opět dominoval Libor Volf, k čemuž přidal dva nádherné a velmi netradiční góly - lob hlavičkou při svém vzrůstu je dost možná rarita podzimu a po minulém kole máme dalšího neočekávaného hlavičkáře v týmu a druhý gól, kdy na totálně promočeném trávníku předvedl sólo v turfách, přičemž někteří hráči měli na kopačkách dokonce kolíky, byl opravdu dechberoucí. Dále samozřejmě útočník Tomáš Kubík, který se nenechal otrávit tvrdou hrou soupeře a pár neproměněnými šancemi a pojistil naše zasloužené vítězství. A v neposlední řadě gólový žolík Honza Liška, který přišel do zápasu na pomezí 60. minuty a svým vítězným gólem rozhodl o třech bodech pro jeho mateřský klub.

Další zápas nás čeká v neděli 13. září na hřišti Velvar. Budeme se těšit na vaší parádní podporu. Bližší informace přineseme příští týden.