sokol-vrany.cz > FC Slovan Velvary B - TJ Sokol Vraný 3:1

Velvary
číslo dresu:
0

FC Slovan Velvary - TJ Sokol Vraný 3:1 (Střelci: 1x Paluba). V neděli si náš tým bohužel připsal první porážku v sezóně na hřišti velvarského béčka, které bylo posíleno o tři áčkové hráče. Přesto se naši borci se svým soupeřem srdnatě popasovali v utkání, kde rozhodně nebyli horším mužstvem a které hrubě ovlivnil rozhodčí svými neuvěřitelnými přehmaty.

Sestava: Izera - Paluba, Kostovčík, Suk, Luka (87. Košťák) - Rezek, Kejval, Jeřábek (38. ŽK), Volf (K), Novák (66. Baruzzi) - Kubík (60. Liška). Připraveni na lavici: Dufek, Krampera, Adamus, Löwe.

Na skvěle připraveném hřišti v krásném areálu Slovanu Velvar, jehož áčko hraje ČFL, nás čekal jediný nedělní zápas Okresního přeboru, který vzbuzoval velká očekávání. Bylo to znát na fanouškovské návštěvě, jelikož se dostavil opravdu velký počet lidí a zaplnil tamější ochozy. Ti však museli být svědky absurdní komedie ze strany pánů rozhodčích, kteří jinak kvalitní zápas změnili k nepoznání. Ale o tom později.

Navzdory svému zranění z posledního kola a tréninkové absenci z celého týdne se v kabině objevil Jan Jeřábek a rovnou naskočil do záložní řady jako defenzivní štít za vykartovaného kapitána Adama Fedrhance. Všichni jsme byli v očekávání, že předvede podobně spolehlivý výkon jako jeho jmenovec a kapitán Pardubic Jan Jeřábek v zápase proti Slavii Praha. Do sestavy se také vrátil Tomáš Novák na svou pozici na kraji zálohy. Kapitánskou pásku převzal nejzkušenější hráč v týmu Libor Volf, kterému po menších úpravách padla jak ulitá a který měl znovu řídit naše ofenzivní tažení. Zápas jsme začali velice opatrně a možná až zbytečně nervózně a hned po deseti minutách kvůli špatné rozehrávce a soustředěnosti dostáváme laciný gól. Ten jako by nás probudil a snažíme se dostat do zápasu. Před koncem poločasu po jednom z mnoha centrů do soupeřova vápna zahrává obránce domácích jednoznačnou rukou, která byla vidět až z okolního stavějícího se obchvatu, ale hlavní rozhodčí nepochopitelně ruku odmítá a žádnou penaltu nepíská. To samozřejmě vyvolává značné emoce a dokonce i domácí fanoušci zůstávají v němém úžasu z nastalé kontroverzní situace. Poločas končí a my značně frustrovaní jdeme do kabin, kde se povzbuzujeme a motivujeme k lepšímu výkonu a otočení stavu zápasu.

Bohužel vše bere za své, když rozhodčí píská po našem faulu na hranici vápna penaltu pro domácí a ti zvyšují svůj náskok na 2:0. Dohady zda to bylo uvnitř či mimo vápno ještě chvíli trvaly, ale nelze na tom už nic změnit. Začneme do svého soupeře znovu bušit a ten nám oplácí někdy až brutálně tvrdou hrou a zákroky, z nichž jeden má za následek zranění našeho nejlepšího střelce Tomáše Kubíka. Vše se obejde bez jakékoliv karty, natož písknutí faulu a rozhodčí vesele otáčí každý souboj v náš neprospěch. Střílíme po krásné kombinaci regulérní gól Honzou Liškou, ale pomezní stojící naprosto mimo optimální pozici mává ofsajd a gól tak neplatí. Frustrace nabírá u nás vrcholu, ale ještě se snažíme bojovat. Po na krátko rozehraném rohu zkouší Honza Paluba takovou centrovanou střelu a ta zapadá do zadního rohu brány a šťastně snižujeme na 1:2 z našeho pohledu v 78. minutě. Věříme, že je ještě mnoho času na srovnání a síly na to máme, ale bohužel po našem útoku lacině ztrácíme míč a soupeř z brejku do otevřené obrany dává na 3:1 a rozhoduje zápas.

Kluci se po finálním hvizdu nemají rozhodně za co stydět, nějaké chyby tam určitě byly, ale se svým sokem se popasovali obstojně. Je velká škoda, že takový dobrý zápas dokáže ovlivnit nekvalita rozhodčího nebo strach písknout jasnou penaltu - bohužel se nám tyto situace stávají poměrně často, ale to už neovlivníme. My se tím nadále ale odmítáme zabývat a pouštět se do vášnivých diskuzí. Teď v sobotu se vracíme do Agros Areny na vypjatý souboj se sousedícími Zlonicemi a slibujeme, že tuto porážku odčiníme a vrátíme se zpět na vítěznou vlnu. Uvidíme, jak na tom bude zraněný Kubík a zda disciplinární komise promine trest Fedrhancovi, abychom se mohli doma ukázat v nejsilnější sestavě.

Budeme rádi, pokud nás přijdete podpořit a zaplníte naše tribuny! Výkop je už v 16:30. Přejeme hezký týden a v sobotu na viděnou.