sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - TJ Baník Rynholec 4:1

Agros Arena, Vraný
číslo dresu:
0

TJ Sokol Vraný - TJ Baník Rynholec 4:1 (Střelci: Paluba, Novák, Adamus, Kubík). Druhý zápas po lockdownu přinesl vytoužený zlepšený výkon našich borců a zaslouženou výhru vranských koní, kdy jsme sice v zápase prohrávali, ale po fantastickém přímém kopu Honzy Paluby jsme vývoj utkání otočili v náš prospěch.

Sestava: Liška - Dufek, Paluba (35. ŽK), Suk, Luka (46. Adamus) - Košťák (46. Shamin), Fedrhanc (K), Krampera, Volf, Novák - Kubík.

Ranní/dopolední zápasy bývají v amatérských soutěžích oříšek. A o vesnických týmech to platí dvojnásob. Mohli jsme na svědomí našich hráčů apelovat, preventivně je zlynčovat a pohrozit tučnými pokutami za porušení životosprávy v předvečer zápasu, přesto jsme si však nemohli být jistí ničím. A překvapení se nekonalo. Po zranění návrativší brankář Izera měl tento zápas odchytat celý, jak bylo předesláno, místo toho se ale v pátek věnoval kdovíjakým alkoholovým radovánkám a bez jakékoliv omluvy nebo zprávy vůbec v sobotu nedorazil a při lehkém zranění náhradního brankáře Pustaie nás tak už poněkolikáté nechal na holičkách. Tučná pokuta ho samozřejmě nemine. Zde ale na scénu vstupuje největší univerzál našeho týmu a pozdější Muž večera Honza Liška, který bez sebemenšího zaváhaní čapnul rukavice a vlezl si na celý zápas do brány v den své rozlučky se svobodou.

Začátek zápasu byl nemastný neslaný a chvílemi až nudný, kdy jsme se do pološancí dostávali, ale finální přihrávku nebo zakončení jsme si vytvořit nedokázali a tak soupeř z dobře kopnutého rohu střílí úvodní gól, kdy jejich obrovitý útočník zůstal osamocený sám na malém vápně a hlavou se opravdu nemýlil. Vedení soupeře jsme však velice rychle smazali a byl to Honza Paluba z pozice, na kterou by si nevsadil ani ten nejoptimističtější sázkař. Po efektní a efektivní kličce jak z dílny Thiaga Alcântary kapitána bez pásky Fedrhance přichází ostrý šlapák a my získáváme přímý kop z nějakých 25-30 metrů. K míči se už šikuje "Paly" a jedna část našeho týmu v zoufalství důvtipně odchází za ochrannou síť chytat zakopnutý míč a druhá část se připravuje na brejk soupeře. Honza nám však vyráží dech perfektním technickým kopem, který zaplouvá do horního rohu branky a my tak srovnáváme na 1:1. Nedlouho poté kamenické kladivo Novák prochází jak nůž máslem po levé straně do vápna, předkládá Kubíkovi na střelu a ten pumelicí trefuje "Novase" do paty, od které se míč odráží do odkryté branky soupeře a Novák nám tak dává poločasové vedení 2:1. Sám si málem přivodil zlomený kotník po té ráně, ale především už snad prolomil střelecké trápení a začne tam nyní sypat góly pravidelně jak piva v hospodě.

Do druhého poločasu jdeme s dvěma změnami ze dvou možných a útočné šiky vedou Adamus s Shaminem, kdy prvně jmenovaný slavil narozeniny a měl tak o motivaci postaráno. Před zápasem si věřil na penaltu, kterou ale nepotřeboval, poněvadž ho naši borci vysílali do šancí snad každých pět vteřin, a pokud by byl klidnější v zakončení nebo alespoň o něco menší zmatkář, tak by v 55. minutě měl na kontě minimálně hattrick. Gólu se ale přeci jen dočkal, kdy skvělý centr od Kubíka dotlačil do sítě intimními partiemi a mohl si tak vychutnat narozeninovou oslavu a odhalit něco ze svého znamenitě potetovaného těla. Jeho branka nám přinesla klid na kopačky a byť soupeř zkraje poločasu lehce kousal, tak tento gól jeho snahám vystavil stopku. Čtvrtý gól ještě přidal v závěru Kubík a ozdobil tak svůj vynikající výkon bilancí 1+2, kdy se z útoku přesunul i na kraj zálohy a v tandemu s wingbackem Novákem byli nejhlučnější dvojicí na trávníku. Nutno dodat, že šancí jsme měli daleko více a jen vlastní nekvalitou a zbrklostí jsme je nevyužili, což je veliká škoda a je třeba na tom zapracovat. Obranná fáze oproti tomu byla výborná a po minulém týdnu jsme se zlepšili tak, jak jsme všichni doufali - celá obranná čtveřice zaslouží pochvalu, zmínili bychom však především Palubu. Jak kvůli krásnému gólu, tak i kvůli skvělé stoperské práci, kdy po úvodním zaváhání a menšímu blikanci uhlídal rynholeckého útočníka a nepustil ho pak už do jediné šance.

V neposlední řadě chceme vyjádřit vděk nad návštěvou domácích i hostujících fanoušků, kteří dorazili i přesto, že hospoda byla zavřená. Očividně vás vlastní občerstvení neodradilo a svoje vraný koně jste chtěli vidět stůj co stůj a my si toho velice vážíme, což snad bylo vidět na výkonu. Sobotní návštěva byla mezinárodní, jelikož jsme zaslechli v hostujícím sektoru znít němčinu - tak snad jsme předvedli výkon hodný Bayernu Mnichov (třeba jako proti Barceloně v loňské Lize mistrů, skóre bylo alespoň poloviční).

Tento víkend hrajeme až v neděli od 16:00 a zároveň je to první venkovní utkání, jelikož se zápas odehraje v Mšených Lázních s tamějším Sokolem. Preview přineseme opět někdy ve čtvrtek a do té doby vám přejeme pohodový pracovní týden.