sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > TJ Novoměstský Kladno - TJ Sokol Vraný 0:4

TJ Novoměstský Kladno - TJ Sokol Vraný 0:4

12.9.2021  10:15
Okresní přebor
U Sletiště, Kladno
0

V prvním venkovním soutěžním zápase jsme si připsali vítězství 4:0, o kterém bylo rozhodnuto už před přestávkou i zásluhou brankáře Izery. Díky jeho precizně chycené penaltě jsme po druhé v řadě udrželi čisté konto.

Góly: Kubík 2x, Novák, Volf.

Sestava: Izera - Krampera, Kostovčík (38. ŽK), Suk, Jeřábek (25. ŽK, 67. Adamus) - Novák (55. Kročil), Fedrhanc (K), Volf (81. Luka), Rezek (55. Nerad) - Tajč (81. Shamin), Kubík.

Připraveni: Pustai, Dufek.

Zápas v (pro nás) netradiční čas jsme s přehledem zvládli a připsali si další důležité tři body do tabulky. Výsledek se však nerodil lehce, jelikož jsme ze začátku zápasu působili poměrně splašeně a zbrkle. Míče nám odskakovaly od nohy a nebyli jsme schopni si kloudně nahrát. Zda to bylo způsobeno brzkým vstáváním a časným výkopem je možné, avšak nikdo z hráčů přípravu nepodcenil a všichni dorazili na utkání v dobré kondici s banánem či energetickým nápojem v ruce. Jediný, kdo měl zarudlé oči a nevyspalý výraz v obličeji byl asistent trenéra a hlavní kustod Pavel Hanzlík, který se den před tím zúčastnil svatby bývalého hráče našeho klubu Jirky "Koně" Koukolíčka. Nepozvání některých svých bývalých spoluhráčů připisujeme faktu, že "Konik" věděl o našem dopoledním zápase a tudíž si nechtěl brát na svědomí naše porušení životosprávy a za to si zaslouží čapounovské absolutorium.

Přes náš vlažný vstup do utkání a menší herní převaze domácích jsme to ale my, kdo se ujímá po jedenácti minutách vedení a střelcem není nikdo jiný než Tomáš Kubík, který zužitkoval práci našich dvou střeďáků a krásným pololobem překonává kladenského brankáře, který svým vzezřením připomínal spíše profesionálního wrestlera než brankáře, což ale v očích našeho kanonýra strach nevyvolalo. Naše hra se trochu zlepšila a díky neúnavnému presinku, který se nám podařilo spustit na soupeřově polovině se k míči dostává Erik "Fréza" Rezek a načasovaným rohlíkem nachází před bránou Nováka, který zvyšuje na 2:0 pro Vraný. Přestože padaly názory o vlastním gólu, tak nakonec technologie VAR (která byla poprvé přítomna na zápase Okresního přeboru) potvrzuje vranského střelce a tak si gólový účet v sezóně může kamenické kladivo konečně otevřít. Velký závar si způsobujeme v 38. minutě, kdy necháme odcentrovat domácího hráče na hranici vápna a Kostovčík v souboji s dvěma útočícími hráči fauluje za žlutou kartu a navíc za penaltu. Tu však bravurně lape brankář Izera, kterému tentokrát uvolnil místo Pustai, a uchraňuje naše dvougólové vedení. Minutu před koncem poločasu brankář domácích zkouší vyzrát na Kubíka jak Manuel Neuer, Kubík mu ale míč vypíchává a předkládá Volfovi, který se nemýlí a do přestávky jdeme s výsledkem 3:0 v náš prospěch.

Navzdory nikterak oslnivé hře jsme před bránou velice kliničtí a apelujeme na soustředěný výkon i v druhé půlce, ať si to už nepokazíme. K žádnému většímu tlaku od domácích nedochází a naopak po faulu domácího obránce na Kubíka rozhodčí píská penaltu i pro nás. Té se chopí sám faulovaný a bezpečně proměňuje. Výsledek 4:0 je nakonec už konečný, jelikož jsme sice ve zbytku zápasu ještě měli několik šancí, ale opětovně jsme je nedokázali proměnit. V těžkém zápase jsme ale zvítězili a zaslouženě si připsali tři body, což nám udělalo ohromnou radost a my se tak můžeme s chutí připravit na další domácí zápas, který odehrajeme tuto neděli proti Vinařicím.

Z tohoto utkání nemáme žádné zápasové fotky, a tak použijeme fotku z minulého týdne od Josefa Musila, za které mu děkujeme. My vám to vynahradíme dalším dílem naší pravidelné rubriky Putování po stadionech, který má pro vás náš redaktorský štáb připraven.