sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > TJ Sokol Vraný - SK Vinařice 4:2

TJ Sokol Vraný - SK Vinařice 4:2

19.9.2021  16:30
Okresní přebor
Agros Arena, Vraný
0

V tomto velice důležitém zápase jsme si po ubojovaném výkonu připsali zasloužené tři body.

Góly: Kubík, Rezek, Novák, Nerad.

Sestava: Izera - Krampera (89. Dufek), Kostovčík, Suk, Jeřábek - Novák (63. ŽK, 82. Shamin), Kubík (10. ŽK), Volf (K), Rezek - Tajč (82. Dragoun), Kročil (57. Nerad).

Připraveni: Adamus, Luka.

Proti Vinařicím jsme od začátku zápasu jednoznačně dominovali a drželi balon na svých kopačkách. Bohužel se nám vůbec nedařilo povedenou průnikovkou oslovit naše útočníky a šancí jsme tak, až na dvě břevna, měli málo. O to víc zamrzelo když soupeř z jediného brejku okamžitě skóroval a náš tlak tak nepatrně otupil. My pokračovali v nátlakové hře a vinařičtí zaparkovali doslova double decker před vápnem jak onehdá Chelsea na Barceloně. Naše tiki taka se o něj rozráželo jak mořské vlny o útesy, ale nakonec jsme se dočkali vyrovnání. Ve 44. minutě Matěj “Souček” Suk po vzoru Virgila van Dijka narýsoval neuvěřitelný pas na ňadra Tomáše Kubíka, který se svým nezištným zpracováním dostal do gólovky a proměnil. Poločasovou remízu jsme ale neudrželi, jelikož se soupeřův hráč vteřinu před koncem nádherně ukopl do životního gólu a poločas jsme tak prohráli 1:2.

V kabině panovala dobře bojovná a motivující nálada s tím, že toto utkání zvládneme vyhrát a s takovým přístupem jsme také nastoupili do startu druhého poločasu. Hned v 50. minutě Erik “Fréza” Rezek z přímého kopu trefil skákající hadlabudlu jak postava Brucieho ve filmu Trestná lavice a k překvapení všech míč doskotačil až do sítě a rázem bylo znovu vyrovnáno. Hra se posléze více otevřela a po delším závaru ve vápně Vinařic se míč dostává ke kamenickému kladivu Tomášovi Novákovi a ten hlavou snad až právě z Kamenice lobuje brankáře a vedeme 3:2. Soupeř se nadechuje k poslednímu tlaku, aby alespoň dorovnal, avšak díky bravurním zákrokům Izery se tak nestává. Naopak na druhé straně se k míči dostává střídající Nerad a i s pomocí štěstíčka zvyšuje na konečných 4:2.

Výkon to nebyl úplně ke koukání, ale zase to byl výkon poctivý a bojovný. Těžký domácí zápas jsme zvládli a nyní se už můžeme chystat na výjezd do Brandýska, kde už bude k dispozici i dovolenkující kapitán Fedrhanc, jehož cestu na Mallorcu kabina řádně ohodnotila vysokými pokutami.

Děkujeme všem vranským fanouškům, kteří přišli na nedělní zápas. Uvidíme se zase příště!