sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > FK Brandýsek - TJ Sokol Vraný 3:4

FK Brandýsek - TJ Sokol Vraný 3:4

26.9.2021  16:00
Okresní přebor
Švermovská 82, Olšany, 273 41 Brandýsek
0

Z těžkého utkání si odvážíme dva body za vítězství po penaltách, přestože jsme dvakrát vedli, avšak nakonec můžeme být s tímto výsledkem spokojení, jelikož nás soupeř druhý poločas téměř vůbec nepustil k míči.

Góly: Kubík 2x, Tajč.

Sestava: Izera - Dufek (46. Adamus), Kostovčík, Jeřábek (18. ŽK, 36. Kročil), Krampera - Novák, Volf, Fedrhanc (K), Rezek - Kubík, Tajč (73. Shamin).

Připraveni: Luka, Dragoun.

Trenér hned před zápasem v kabině varoval, že to bude nejtěžší zápas, který nás doposud čeká. Jeho slova se vyplnila hned od úvodu, kdy se především bojovalo ve středu pole a celkově mezi vápny a moc fotbalové krásy se nekonalo. V 18. minutě dostal žlutou kartu stoper Jeřábek, který již před tím byl cílem dvou velice nevybíravých a tvrdých zákroků za hranou pravidel. Posléze se k balónu dostal útočník Kubík a takovou stydlivou šajtlí přehodil brankáře a vedeme 1:0. Jenže hned za dvě minuty bylo srovnáno, kdy Jeřábka chytře obehrál domací útočník a kvůli vidině druhé žluté karty náš stoper nemohl zatáhnout za záchrannou brzdu, čímž ale soupeř dostal čas na prostrčení mezi stopery a druhý brandýský hroťák obešel Izeru v bráně a bylo to 1:1. Ve 35. minutě po třetím a teď už vysloveně brutálním faulu domácího hráče musí Jeřábek střídat, Fedrhanc se zatahuje na stopera, Rezek místo něj na střed zálohy a na jeho místo Kročil. O minutu později jdeme sami na brankáře, stoprocentní šanci ale bohužel nedáváme a ihned z protiútoku do otevřené obrany domácí skórují hráčem, který nám pět minut před tím MMA kopem vyřadil Jeřábka. Okamžitě po naší rozehrávce se do úniku dostává střídající Kročil, obchází ve vápně brankáře a ten ho stahuje k zemi. Rozhodčí neváhá, píská penaltu a navíc ukazuje brankáři červenou kartu. Po chvíli diskuzí ale penaltu zničehožnic přehodnotí a my tak kopeme pouze přímý kop za hranicí vápna, který tradičně letí vysoko nad branku. Domácí ale hrají o 10 lidech a stav 2:1 netrvá dlouho, když se z dobrých 30 metrů napřahuje Krampera a jeho plavající střela končí na vinglu, avšak k odraženému míči se dostává Tajč a nadvakrát přes půlky Nováka míč dostává do sítě a střílí tak svou premiérovou branku ve vranském dresu - poločas 2:2.

O poločase je v kabině silný vítr s bouřkami, kdy na nás trenér apeluje, že tohle utkání prostě musíme zvládnout a pokud to neurveme fotbalovostí, tak to musíme urvat bojovností. My na nic nečekáme a na svého soupeře vlítneme. Naše aktivita nese ovoce v 55. minutě, kdy se po chytrém vysunutí Krampery dostává do šance znovu Kubík a vrací nám vedení svým druhým gólem v zápase - 3:2. Bohužel ale od tohoto momentu najednou celý tým přestal hrát a na nás se začal valit jeden útok za druhým. Krampera je obětí dalších brutálních zákroků, naštěstí se ho ale brandýským hráčům zranit nepodařilo. Z celopoločasového tlaku si soupeř vytváří jedinou šanci, kterou naše obrana nepokryla, ale bohužel ji proměňuje a stav je tak 3:3 s dvaceti minutami do konce. Následně se už jen klepeme o výsledek a odkopáváme míče co nejdál od brány, jelikož nás soupeř tlačí i v 10 lidech a má jednoznačně navrch! Utkání nakonec skončí remízou i přes náš závěrečný tlak, kdy jsme měli na noze opět tak dva góly a jde se na penaltový rozstřel, který rozhodne o dalším bonusovém bodu. Z pěti pokusů se na naší i soupeřově straně prosadí čtyři exekutoři a jde se na náhlou smrt, ve které s přehledem proměňuje muž zápasu Krampera a soupeřovu penaltu Izera bezpečně chytá, tím pádem získáváme celkově dva body do tabulky.

Dva body z tohoto hřiště proti tomuto soupeři jsou nakonec dobré, avšak přesto je tam ta pachuť mírné ztráty a že jsme měli na víc. Nezbývá než zregenerovat síly a připravit se na úterý, tedy zítřek, kdy nás čeká další zápas a to opět venku v Kročehlavech od 16:00.

Budeme rádi za vaší podporu. Hezké pondělí.