sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > TJ Sokol Vraný - TJ Viktorie Černuc 4:0

TJ Sokol Vraný - TJ Viktorie Černuc 4:0

3.10.2021  16:00
Okresní přebor
Agros Arena, Vraný
0

Po návratu na domácí stadion jsme předvedli zlepšený výkon než poslední dvě kola a zaslouženě jsme si připsali tři body za vítězství 4:0, kdy jsme našeho soupeře nepustili do žádné vážnější příležitosti.

Góly: Jeřábek, Tajč, Novák, Shamin.

Sestava: Izera - Adamus (78. Shamin), Kostovčík, Suk, Jeřábek - Rezek (64. Nerad), Fedrhanc (K), Volf (86. Dragoun), Novák (86. Dufek) - Tajč (64. Kročil), Kubík.

Připraven: Luka.

Po posledních zápasech byla před výkopem v kabině dosti vlažná atmosféra. Každý hráč si uvědomoval své předešlé chyby a chtěl je napravit, zároveň panovala menší obava z toho, abychom zápas zase nějak svým klasickým stylem neprojeli. Byla tomu i uzpůsobena netradičně krátka řeč trenéra, který po nás chtěl především výhru, jinak by se další zápas už komplet měnila sestava. V rozcvičce jsme nehráli ani tradičních 5 na 5 a pouze jsme se rozběhali a rozstříleli a šlo se na věc.

Tentokrát v zelených dresech jsme nastoupili proti černuckému soupeři a chtěli být od začátku aktivní. Hned ve třetí minutě se dokonce dostáváme do vedení, kdy Jeřábek z levého beka potáhl míč až na polovinu soupeře, rozhlédl se a po vzoru svého oblíbence Marcose Alonsa natáhl k centru na hlavu jednomu z našich útočníků - díky svému bystrému oku si ale všiml vysoko vyběhnuvšího brankáře hostů a díky své brilantní technické vyspělosti tento centr zatočil až do šibenice protější tyče a my tak mohli oslavovat vedení 1:0 tímto gólem sezóny. Vedení nám trochu uvolnilo nohy a my mohli trochu více kombinovat. Přestože to pořád nebylo ideální, tak jsme se po dvaceti minutách dostali do dvougólového vedení zásluhou skvěle utažené střely Tajče. Do konce prvního poločasu se nám opět podařilo spálit několik 1000% šancí a tohle naše lajdáctví v zakončení už je vážně na pováženou a chtělo by s tím něco dělat. Možná si kopat doma o zeď nebo cokoliv. V posledních minutách panoval velký závar v našem vápně, kdy mohl soupeř snížit, ale zásluhou špičkově chytajícího Izery se tak nestalo a poločas skončil prozatimním stavem 2:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejnou vervou a chtěli jsme si užít fotbálek před plnými ochozy, na krásném trávníku při fajnovém počasí. To se nám relativně dařilo, avšak nedařilo se nám definitivně rozhodnout zápas v náš prospěch a dál jsme vesele pálili jednu tutovku za druhou, čímž jsme málem přivodili infarkt našemu trenérovi. Za zmínku stojí jeden velmi ostrý zákrok na Izeru, po kterém hostující útočník mohl úplně v klidu dostat červenou, ale nakonec obdržel pouze žlutou kartu. Přestože to vypadalo na vážné zranění, tak se "Izy" po chvilce oklepal, aby milimetrově přesným výkopem ve stylu Edersona Moraese našel Kubíka, ten uprchl svému osobnímu strážci a před prázdnou bránu naservíroval na zlatém podnose gól pro Nováka, který se z půl metru už nemýlil. 3:0 a necelých deset minut do konce. Do hry se během druhé půle dostalo pět náhradníků a každý přispěl dobrým výkonem k výhře - ruský šutér Shamin dokonce gólem v poslední minutě zápasu, kdy zužitkoval přihrávku nejlepšího hráče v poli Jeřábka a svou slabší levačkou zkušeně zasunul podél brankáře. Mohl tak propuknout v radost z dlouho vyhlíženého gólu, který oslavil mohutným řevem a slovem "Suka!"

Zápas jsme tedy zvládli a soupeře přehráli, i díky pohotovým výběhům a čtení hry brankáře Izery, který byl jednoznačným mužem zápasu. Na zápas se přišel po dlouhé době podívat i Košťák, který se po vleklém zranění možná konečně vrátí do týmu a pomůže nám v klíčové fázi podzimu, což je jednoznačně pozitivum.

Rádi bychom poděkovali vysoké návštěvě, kterou jsme cítili a slyšeli až na hřišti, někteří naši hráči možná až moc, ale to k tomu patří. Snad jsme vám udělali hezkou neděli, která vyvrcholila následným pražským derby.

Mějte se fajn a příště na domácím zápase zase naviděnou.