sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > TJ Sokol Vraný - SK Baník Libušín B 8:2

TJ Sokol Vraný - SK Baník Libušín B 8:2

28.10.2021  14:30
Okresní přebor
Agros Arena, Vraný
číslo dresu:
0

Fotbalové utkání ve sváteční den přineslo našim domácím borcům výhru 8:2 v zápase, který jsme od úvodního hvizdu plně kontrolovali a už v poločase bylo o třech bodech téměř rozhodnuto.

Góly: Shamin 2x, Rezek 2x, Nerad, Volf, Novák, Dragoun.

Sestava: Izera - Novák (70. Dufek), Kostovčík, Kejval, Krampera (76. Luka) - Rezek, Fedrhanc (K), Volf, Nerad (46. Košťák) - Tajč (70. Kročil), Shamin (76. Dragoun).

Připraveni: Kubík, Adamus, Suk, Jeřábek.

Pokud jsme přechozí zápas byli trochu rozladění z pozdního příjezdu rozhodčích, tak tady jsme si neměli absolutně na co stěžovat, jelikož páni rozhodčí přijeli do místa konání dokonce o deset minut dřív, než měli naši hráči vůbec sraz k zápasu. Mimo dochvilnost musíme pochválit i úroveň pískání, kterou zmíněná trojice rozhodčích má, jelikož zápas odpískali s naprostým přehledem, jak vidno, jsou to sudí z vyšších soutěží.

Trenér musel v naší sestavě na poslední chvíli udělat několik změn kvůli menším nakopnutím a zraněním, které měli jinak stabilní hráči základní jedenáctky. Na post stopera se tak musel stáhnout střední záložník Kejval, který tam ale odehrál vynikající utkání, a na pravého beka zaskočilo kamenické kladivo Novák, ačkoliv ten tam nejspíš objevil svůj nový post, poněvadž na něm brousí lajnu opravdu jako "westhamák" Vláďa Coufal. Do útoku od začátku vletěla ruská mašina z Transibiřské magistrály Shamin a dopřál tak zasloužený klidový režim našemu šutérovi Kubíkovi, který se tak může nerušeně připravit na nedělní derby, pokud ho tam Shamin pustí.

Po menším oťukávání se hned ve 12. minutě dostáváme do vedení zásluhou Nerada, který zužitkoval průnikovku kapitána Fedrhance a nekompromisně propálil brankáře. Hned o dvě minuty však soupeř střelou zpoza vápna vyrovnává. My však neustále bušíme do libušínské obrany, až se Tajč uvolní na levé straně, odcentruje na zadní tyč, kde si na míč naskočí Shamin a vedeme 2:1. Pět minut před koncem Shamin výborně presuje soupeřova brankáře, který ve zmatku odkopává míč, který téměř na půlce sbírá mladičký Španěl Fábregas, totiž Volf a halfvolejem ho posílá do šibenice a rázem to je 3:1. Mistrova levačka zapracovala geniálně, tento gól byla poezie v pohybu nebo Rembrandtova Noční hlídka, fantazie. Do poločasu ještě zvýšíme vedení díky kladivu Novákovi, který celým svým tělem dopraví do sítě precizně zahraný rohový kop. Nabízí se otázka jaké kladivo je účinnější? Thorův Mjölnir nebo kamenické kladivo?

Do druhého poločasu jdeme stále koncetrovaní s úmyslem přidat další branky a v klidu to dohrát. V 60. minutě vedeme už 6:1 díky dvěma rychlým gólům Rezka a Shamina. Pak sice kvůli tečované střele inkasujeme druhý gól z kopačky soupeře, ale to je pouze kosmetická úprava skóre z řad hostů. Dále už je k ničemu nepouštíme díky kompaktnosti obrany a dobré poziční hře. Občas máme problém udržet míč na zemi a hrát kombinační fotbal, což dokáže rozpálit do běla naše středové záložníky, ale jinak naše hra dobře funguje celý zápas. Sedmý gól přidává dobře hrající Rezek z přímého kopu a třešničkou na dortu je osmý gól, který střílí mladíček Dragoun po pár minutách na hřišti.

Utkání uprostřed týdne jsme tak zvládli a teď už se připravujeme na stěžejní nedělní derby. Od 14:00 se představíme proti Pozdni doma, což bude zároveň rozlučka s domácím publikem v naší aréně, jelikož poslední zápas příští týden hrajeme na Buštěhradě.

Budeme rádi, pokavaď vás nás přijde podpořit co nejvíc a užijeme si vítěznou letošní domácí derniéru!