sokol-vrany.cz > TJ Sokol Černiv - TJ Sokol Vraný 4:5

Místo
Černiv 89, Lovosice 410 02
číslo dresu:
0

Povolíš, přitáhneš. Tak by se dalo shrnout utkání, ve kterém jsme o půli prohrávali 3:1, abychom ho v půli druhé fantasticky otočili a vyhráli. Vítězství to však zasloužené nebylo, jelikož soupeř zmařil několik vyložených šancí a nám tam naopak spadlo téměř všechno, do čeho jsme kopli.

Góly: Kubík 4x, Rezek.

Sestava: Liška - Adamus, Paluba, Kostovčík, Jeřábek - Krampera, Volf, Fedrhanc, Rezek - Kročil, Shamin.

Střídali: Kubík, Kejval.

Lépe řečeno do čeho kopl Tomáš Kubík, který naskočil do zápasu kvůli renovaci studny u prarodičů až druhý poločas, ve kterém ale rozpoutal peklo na zemi pro černivské obránce. O tom ale později. Tým byl tento týden pod vedením Pavla Hanzlíka, který zastal pozici kouče i pro tento zápas. Nicméně by se uplatnil i jako hráč do pole, jelikož nás kvůli četným absencím bylo jak do mariáše. Jediný na střídání byl navrátivší Karel Kejval, který to šel po roce znovu zkusit poté, co ho loni vyřadilo ze hry opětovné zranění kolene. Kubík neměl vůbec dorazit kvůli zmiňované renovaci studny u svých prarodičů, ale nakonec se ze studny zvládl vyškrábat v rekordním čase jak mladej Bruna v památné epizodě Studna v seriálu 30 případů majora Zemana, a tak mohl od úvodních minut alespoň usednout na lavičku vedle Kejvala a sledovat náš otřesný první poločas. Opět jsme předvedli naši klasickou nesoustředěnost v prvních minutách a ledabylou laxnost, která byla ještě umocněná nepřítomností hlavního trenéra. Byť jsme se na to snažili některé hráče upozornit a zamezit tomu ještě před startem zápasu, tak po několika minutách nás po vlastní chybě soupeř vytrestal a vede 1:0. Nedlouho poté po další chybě na levé straně zvyšuje na 2:0 a my se vůbec nedokážeme dostat do zápasového tempa. Ztráta střídá ztrátu a nepřesnosti se kupí, avšak světlým momentem je průnik Erika Rezka a jeho nádherné technické zakončení do protilehlé šibenice, díky kterému snižujeme na 2:1. Bohužel, po opětovné chybě ve vlastním vápně a nedůsledném odkopu soupeř znovu dává gól a do poločasu jdeme za stavu 3:1 pro domácí.

V kabině se snažíme nabudit na lepší druhý poločas a zlepšenou hrou, což se nám ihne daří díky příchodům Kejvala s Kubíkem. Hlavní postavou se stává Kubík, který během pár minut srovnává stav na 3:3 dvěma rychlými a krásnými góly. Jeho spolupráce s podhrotem Kejvalem jakoby polila spoluhráče "Kubajzovým" oblíbeným energetickým nápojem Redbullem a vranská hra se rapidně zlepšila. Po rychlé kombinaci dvou jmenovaných se ujímáme vedení 4:3 a Kubík si připisuje hattrick do svého diáře a pokladník do svého diáře pokut částku za hattrick dle sazebníku. Vypadá to, že náš soupeř už nemá na zvrat síly a čeká na ránu z milosti, avšak my takové jednoznačné příležitosti moc v lásce nemáme a tak další vlastní chybou nabízíme soupeři možnost srovnat na 4:4. Poslední slovo si nicméně zase bere útočný fantom "Kubajs" a svým čtvrtým gólem zvyšuje na konečných 5:4 pro vranské barvy, což radostně z pozice krizového brankáře komentuje Liška slovy: ,,Tak bomba, a teď můžeš jít aspoň dodělat tu studnu, ty studnaři."

První poločas nás Černiv přehrála na celé čáře. Nebyli jsme schopni si normálně nahrát a příliš jsme ztráceli balóny po celém hřišti. Druhý poločas jsme se markantně zlepšili, což odráží především výsledek. Nutno dodat, že i v druhé půli měli černivští dostatek šancí, které ale kvůli nekvalitě v zakončení neproměnili. My, díky nástupu dvou střídajících hráčů, otočili průběh utkání a povedlo se nám zvítězit v zápase, kde jsme tahali povětšinu času za kratší konec. Děkujeme za návštěvu těm fanouškům, kteří vážili za námi cestu i přes deštivé počasí.

Další zápas odehrajeme v neděli 15. srpna od 17:00 doma v Agros Areně proti celku z Mšených lazní. Do té doby naviděnou a hezký začátek týdne.