sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - FK Slovan Kladno 8:0

5.9.2021  17:00
Okresní přebor
Agros Arena, Vraný
0

Reparát jsme úspěšně složili a díky naprosto odlišnému přístupu, hernímu pojetí i kvalitě v zakončení jsme svého kladenského soupeře smetli poměrem 8:0

Góly: Kubík 4x, Volf 2x, Kostovčík, Kročil.

Sestava: Pustai - Krampera (46. Kročil), Kostovčík, Suk, Jeřábek - Novák (60. Dufek), Fedrhanc (K), Volf, Rezek (73. Shamin) - Tajč (62. Nerad), Kubík.

Připraveni: Izera, Liška, Adamus.

Od začátku týdne byl náš cíl jasný - zapomenout na úvodní blamáž a urychleně si napravit domácí reputaci. Tréninky tomu byly uzpůsobeny a veliký důraz trenér kladl především na přepínání mezi ofenzivní a defenzivní činností, která nám dělá značný problém. Morálka byla dobrá a na všech hráčích bylo vidět, že chtějí v tomto zápase uspět. Odpovídala tomu i předzápasová atmosféra v kabině, kde to vřelo a každý se navzájem povzbuzoval, což se přeneslo i do rozcvičky a následného zápasu. Do kladenského Slovanu jsme se pustili bez sebemenšího otálení a spustili jsme vysoce nátlakovou hru, která brzy nesla ovoce, a již po deseti minutách to bylo 3:0 pro naše barvy. Nejprve se z pozice pravého beka vydal na útočný výpad Krampera, vybojoval pro nás rohový kop, ze kterého se neomylně trefil stoper Kostovčík. Byl to náš první gól z rohu po snad třech letech, kdy tehdy skóroval právě Kostovčík. Během dvou minut po krásných kombinacích vstřelil dva góly Kubík a my jsme zápas drželi pevně v rukou už od úvodních minut přesně tak, jak jsme chtěli a v kabině jsme si to pomalu i tetovali na čela. Nechtěli jsme ale polevovat v našem snažení, tudíž jsme do toho neustále šlapali a náš soupeř chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí. Po chvilkovém výpadku se ve 33. minutě prosadil do třetice Kubík svou slabší levačkou a odpor našeho soupeře byl zlomen. Chvíli před poločasem se ještě prosadil Volf a poločasový výsledek tak byl příjemných 5:0 pro Vraný.

O přestávce jsme si připomínali, že nesmíme zaspat začátek druhé půle a soupeře nevrátit do zápasu nějakou naší chybou, v čemž jsme mistři a předvedli jsme to třeba právě minulý týden. To se naštěstí nestalo a na soupeře jsme vlítli podobným stylem jako v poločase prvním. Střídající Kročil svým presingem jak z dílny Jürgena Kloppa způsobil chaos v obraně Slovanu a po vypíchnutí míče obránci tváří v tvář brankáři chladnokrevně k tyči zvyšuje na 6:0. O pár minut později se po několika odražených balónech dostává ke slovu znovu Volf a dává náš sedmý gól. Zbytek utkání se nese v udržujícím tempu, kdy my zahodíme ještě několik vyložených tutovek, ale soupeře povětšinou držíme daleko od našeho vápna. Obrana v čele s brankářem Pustaiem zvládla zápas s přehledem a byla pevnou skálou, kdy především dlouhé auty soupeře výborně řešila a odvracela do bezpečí. V zápase se představilo několik nových posil a zanechali dobrý dojem, ať už Kročil se svým prvním gólem v mistrovském utkání, debutující Nerad se svým přehledem a technikou nebo navrátivší Tajč, který svým pohybem a přihrávkami tvořil prostor pro Kubíka. A ten měl právě také poslední slovo v tomto mači, kdy pár minut před koncem upravuje na konečných 8:0 a svůj skvělý výkon podtrhuje čtyřmi vstřelenými brankami.

Utkání jsme zvládli podle našich představ, ačkoliv počet vstřelených gólů mohl být i tak vyšší. Náš soupeř odehrál férový zápas, kdy se i za brzy rozhodnutého stavu neuchyloval k nějakým zákeřným či brutálním faulům a zápas se dohrál v klidovém tempu, čehož si vážíme a děkujeme. Dále bychom chtěli poděkovat trojici rozhodčích v čele s hlavním arbitrem Martinem Novým, který utkání odřídil naprosto famózně a spravedlivě na obě strany, za což také velice děkujeme. Kéž by takových rozhodčích bylo v okrese více.

V neposlední řadě obrovské díky našim fanouškům, kteří si našli na náš zápas znovu cestu. Podporu jsme cítili celý týden na sociálních sítích i v neděli v hledišti, byli jste skvělí! Máme natočená i nějaká videa, která zveřejníme na našem Instagramu. Tento týden hrajeme v neděli dopoledne na hřišti Novo Kladna, takže pokud máte volnou neděli, budeme rádi za vaši další podporu.