sokol-vrany.cz > TJ Sokol Lidice - TJ Sokol Vraný 2:6

9.10.2021  16:00
Okresní přebor
Lidice
0

Po hrůzném prvním poločase a bouři v kabině jsme v poločase druhém přepli na vyšší rychlostní stupeň a díky pěti gólům jsme otočili průběh utkání na naší stranu a zápas dovedli do vítězného konce.

Góly: Kubík 2x, Volf, Suk, Fedrhanc, Shamin.

Sestava: Izera - Adamus (30. ŽK, 46. Nerad), Kostovčík, Jeřábek, Luka (79. Kejval) - Novák, Fedrhanc (K), Suk, Volf, Tajč (79. Shamin) - Kubík (84. Dragoun).

Připraven: Dufek.

Letošní zápas probíhal oproti tomu loňskému v klidné a pohodové atmosféře. Žádné zákeřné souboje nebo zbytečné slovní útoky jako před rokem. Na hřišti panovala víceméně přátelská atmosféra, čemuž ve značné míře pomohl (kromě hráčů) i kvalitní hlavní arbitr, který měl zápas celých devadesát minut pod kontrolou a nedopustil žádnou vyhrocenou situaci, za což mu patří velké díky.

Samotný zápas jsme nezačali dobře, jelikož jsme se asi sžívali s nekvalitním terénem a změnou rozestavení. Po dlouhé době jsme opět hráli s pěti záložníky, což nám právě i loni v Lidicích přineslo úspěch. Avšak dobrých dvacet minut nám trvalo dostat se do nějakého herního rytmu a pohody, přičemž jsme tropili ve středu pole jednu ztrátu za druhou. Jednu takovou bohužel soupeř vytrestal, kdy se na půlce hřiště zmocnil míče lidický útočník a přímou střelou překonal vyběhnuvšího Izeru - krásný a pohotový gól a my zaslouženě prohrávali 1:0. Pár minut na to jsme však zareagovali Kubíkem, ke kterému se dostal míč ve vápně po sérii odrazů a ten pak nekompromisně zavěsil pod víko branky a bylo to 1:1. Remízový stav ale dlouho nevydržel, jelikož jsme inkasovali po standartce soupeře kvůli špatné poziční hře a osobnímu bránění a domácí hráč tak mohl vesele hlavičkovat sám téměř na malém vápně - stav 2:1, který vydržel až do poločasu i díky naší trvající nemohoucnosti v útočné fázi.

Během poločasové porady by asi nikdo nechtěl být v kabině, protože takový fén, který naši hráči dostali z úst trenéra Cimrmana a především asistenta trenéra Hanzlíka (jinak milého hodného klidného a milujícího otce od rodiny), se jen tak neslyší. Slova ale padla na úrodnou půdu a od začátku druhé půle bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Už ve 49. minutě srovnáváme, kdy se po šikovném průniku Kubíka k míči na penaltě dostal Volf a s časem, který měl, si mohl vybrat, kam to brankářovi pošle - pravý dolní roh a 2:2. Ihned po domácí rozehrávce jsme lidické zadáky presovali a po vypíchnutí míče se Kubík řítil na brankáře a chladnokrevně proměnil - ujímáme se vedení 3:2 a to už kontrolujeme. Máme více ze hry, avšak soupeř se k pár šancím přesto dostává, nicméně všechny s přehledem kryje a hasí brankář Izera. V 70. minutě se Kubíkovi nepodaří propasírovat ani natřikrát míč do brány, avšak celou akci svým prvním skluzem v životě dohraje Suk a dává tak na 4:2 pro naše barvy. Dvě minuty na to se po naší standartce dostává míč ke kapitánovi Fedrhancovi, který mimořádně zachoval chladnou hlavu a pravačkou střílí náš pátý gól. Zápas se posléze dohrává ve vlažném tempu, ale v poslední minutě vsítíme ještě jeden gól, kdy souboj s nejistým lidickým brankářem dohrál mladičký vycházející tanečník Dragoun a po jeho odrazu se k míči dostává ruská mašina Shamin, který zkušeně umisťuje na zadní tyč. 6:2 a konečná podoba výsledku.

V těžkém venkovním zápase jsme zvládli uspět a domu si odvezli zasloužené tři body. Bylo skvělé, jak jsme v druhém poločase dokázali zareagovat na nepříznivý průběh a předvedli se jako zcela jiné mužstvo. Zásluhu na tom má náš trenérský štáb, jejichž řev byl velice inspirativní a motivující pro všechny hráče. Děkujeme také té hrstce fanoušků, kteří za námi vážili svou cestu. Tento týden nás čeká nedělní zápas v Agros Aréně proti Smečnu, tak si to poznamenejte do kalendářů.