sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - SK Slavoj Pozdeň 4:1

31.10.2021  14:00
Okresní přebor
Agros Arena, Vraný
0

Anglický týden jsme završili vítězným derby proti Pozdni, kdy jsme soupeře až na dvě šance nepustili vůbec k ničemu a po skvělém výkonu si zaslouženě připisujeme další tři body do tabulky.

Góly: 2x Volf, Fedrhanc, Shamin.

Sestava: Izera - Novák (43. ŽK, 85. Dufek), Kostovčík, Suk, Krampera (73. Košťák) - Tajč (19. ŽK), Fedrhanc (K, 33. ŽK), Volf, Rezek (85. Luka) - Kejval (78. Adamus), Shamin (73. Kročil, 90. ŽK).

Připraveni: Kubík, Dragoun.

Anglický týden = 3 zápasy během 8 dní = 9 bodů, skóre 16:4 a první místo v tabulce. Do tohoto zápasu jsme všichni vstupovali posíleni na morálce ze zvládnutých předešlých dvou zápasů a s dobře známou extra motivací proti tomuto soupeři. Navíc to byl poslední domácí zápas podzimu a fanoušků přišlo znovu víc než dost, tudíž jsme se chtěli odvděčit dobrým a bojovným výkonem. A ten jsme, myslíme, opravdu předvedli a hostující tým jsme až na gól a následné dvě šance do ničeho absolutně nepustili a zápas jsme kontrolovali víceméně po celou dobu.

Ve čtvrtek výborně na stoperu hrající Kejval se skutečně přesunul do útoku, kde utvořil roudnický tandem po boku "Mirančuka" Shamina. Na svůj post do obrany se vrátil Suk, aby doplnil již dobře fungující defenzivní čtyřku - obvyklá stálice Jeřábek se, i kvůli četným absencím, nedostala ani na lavičku. Ze začátku nám ale v obranném valu dělaly problémy pozdeňské nákopy a často jsme si sami přidělávali problémy nějakým laxnějším přístupem, což se ale postupem minut srovnalo a uklidnilo. V hodně vyhecovaném utkání, ve kterém rozhodčí nasadil volnější měřítko a odmítal jakékoliv diskuze s hráči, padla první žlutá karta již v šesté minutě na straně hostů právě za diskuze a odkopnutí míče. Po následné akci se přes Volfa dostal míč na hranici vápna ke kapitánovi Fedrhancovi, který zkušenou ukrytou střelou o rychlosti hlemýždě otevřel skóre zápasu. Nicméně hned o dvě minuty nám utíká rychlé pozdeňské křídlo, které servíruje míč před prázdnou branku a hostující útočník má už snadnou práci srovnat stav utkání. Posléze je to lítý boj mezi vápny, který ráznou a přesnou střelou utíná Shamin a vrací vedení na naší stranu. O chvilku později se ve vápně dostává míč k Volfovi, který s klidem sobě vlastním zvyšuje vedení na 3:1 pro vranské barvy a uklidňuje na chvilku emoce utkání. Do konce poločasu padlo několik žlutých karet na obou stranách a hráči si tak v poločase druhém musí dávat pozor na případné vyloučení.

Ze začátku druhé půle se chceme vyvarovat nějakého lapsu v obraně a brzkého snížení z kopaček hostů, abychom si nepřivodili nějaké drama nebo problémy. To se nám daří a dokonce máme možnost zahrávání pokutového kopu po jasném faulu na Volfa ve vápně hostů. Byť bylo několik zájemců z našich řad o zahrávaní penalty, tak si ji rezolutně pod svou správu vzal ten nejstarší a (řekněme také) nejzkušenější hráč, a sice Volf, který ji také bezpečně proměnil tzv. za háčky. Od tohoto momentu už jsme kontrolovaně dohrávali zápas, soupeři nedali čuchnout ani náznakem a sami se ještě pokoušeli přidat nějaký gól. Žádný už však nepřišel, a tak padaly alespoň žluté karty, opět na obou stranách. Celkový počet žlutých karet se zastavil na devíti kusech a je jen velkým zázrakem, že nikdo nebyl vyloučen. Rozhodčí však tento zápas odpískali více než slušně a s jistotou.

Důležitý domácí zápas a derby jsme tedy parádně zvládli a odskočili jsme svému soupeři v tabulce o šest bodů. Stále nám však na paty dýchají další soupeři, především Vinařice, takže nesmíme usnout na vavřínech. Navíc nás čeká ještě poslední kolo podzimu, kdy v sobotu 6. listopadu jedeme na hřiště Buštěhradu, kterému budeme chtít vrátit loňskou porážku. Je třeba zvládnout i tento mač a mít silný finiš podzimní části sezóny.

Moc děkujeme všem fanouškům, kteří přišli na tento rozlučkový zápas a kteří celý podzim chodili podporovat ty naše borce. Doufáme, že se zase uvidíme i na jaře v plné síle. O průběhu zimní přípravy vás budeme samozřejmě informovat.

Kdo bude mít čas a chuť, tak v sobotu od 14:00 v Buštěhradě oceníme každou možnou podporu.