sokol-vrany.cz > SK Buštěhrad - TJ Sokol Vraný 1:4

Místo
Buštěhrad
číslo dresu:
0

Jsme podzimními mistry soutěže! Poslední zápas tohoto roku jsme zvládli na výbornou a díky jednoznačnému vítězství jsme se vrátili zpět na první místo Okresního přeboru, kde také až do jarní části sezóny přezimujeme.

Góly: Volf 2x, Tajč, Kejval.

Sestava: Izera (75. ŽK) - Dufek, Jeřábek, Kejval, Luka - Nerad, Fedrhanc (K), Volf, Rezek (81. Adamus) - Tajč (70. Kročil), Shamin (70. Dragoun).

Připraven: Novák.

Pro nás o týden delší sezóna než u zbytku soutěže byla způsobena pozitivním testem na Covid u našeho buštěhradského soupeře a tím, že jsme odsouhlasili týdenní odklad zápasu místo toho, abychom trvali na testech a odehrání fotbalu v určeném termínu - ale jsme lidi a tak jsme neměli problém vyjít vstříc. Pokud by se, nedejbože, na jaře nám stalo něco podobného, tak snad i ostatní týmy budou vůči nám stejně ohleduplní jako my k nim.

Odklad nám však způsobil víc problémů než užitku, jelikož se nám během té doby zranilo nebo onemocnělo mnoho hráčů, všichni především členové základní sestavy a my tak do utkání šli v dosti limitovaném počtu čítající mínus šest fotbalistů. Ti, co je však nahradili ale vzali příležitost za pačesy a všichni předvedli takřka bezchybný výkon. V mrazivém počasí a na velice blátivém hřišti se od začátku bojovalo o každý míč, ale soupeře jsme k němu skoro vůbec nepouštěli. Dělala nám problém finální fáze a ne a ne trefit zařízení. To se nám povedlo až po půlhodině hry, kdy výkop Izery prodloužil kapitán Fedrhanc na Tajče a ten famózním lobem z jedničky přehodil brankáře a dal našemu výběru vedení. O pár minut později se k přímému kopu snad z třiceti metrů postavil Kejval, který byl ještě mírně pod vlivem alkoholu ze svatby předešlý večer (ne svojí vlastní, naštěstí - jeho slova), a s přispěním teče nám dal dvoubrankové vedení. Zda si tu branku pamatuje, to se můžeme jen domnívat. Bohužel chvíli před koncem Buštěhrad střílí kontaktní branku z jediné střely za celý poločas, která byla bohužel dvakrát tečována našimi obránci a Izera byl tak bezbranný.

V poločase se uklidňujeme, víme, že tento zápas máme ve svých rukou a že ho dotáhneme do vítězného konce a vezmeme si první místo zpět. Kontaktní branka měla za následek fakt, že jsme se nemuseli obávat Csaplárové pasti a hrát svoji hru. Na což apeloval také asistent trenéra a kustod Pavel "Hnátek" Hanzlík, jehož neotřelé fotbalové fráze jako třeba vyplnit pytel se nám všem nesmazatelně vryly do paměti. Druhý poločas jsme pokračovali v nastoleném tempu a po deseti minutách dává třetí gól Volf, který dorazil mazanou střelu Nerada, kterou brankář neudržel ve své moci. O chvíli později se po pohledné kombinaci dvou středních záložníků řítil dusotem sobě vlastním na brankáře Fedrhanc, ale v posledním možném momentě ho srazil domácí obránce a rozhodčí pískl jednoznačnou penaltu. Tu si vzal pod patronát zkušený exekutor Volf a s přehledem proměnil. 4:1 a od té doby se zápas už jen dohrával, soupeř si nevypracoval zhola nic a nám se podařilo zahodit ještě dobré dvě tři šance.

Důležité vítězství jsme si připsali a tím pádem se vrátili na první místo soutěže! Přezimujeme tedy jako půlmistři Okresního přeboru a do jarní části půjdeme s cílem dokončit rozdělanou práci. Nyní máme volno od fotbalu do nějakého konce ledna, ve kterém se snad naši borci budou alespoň mírně udržovat, aby je pak nekopala pumpa až do toho pod vedením trenéra Cimrmana zase šlápneme.

Děkujeme všem fanouškům, kteří za námi vážili cestu až do Buštěhradu a že vás nebylo málo, byli jsme velice rádi a překvapeni! Děkujeme za veškerou podporu v celém roce a doufáme, že si vaší přízeň udržíme i na jaře. Je o co hrát a bude to jízda! Do konce roku ještě přineseme na web zhodnocení podzimu, tak buďte trpěliví.