sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > FK Slovan Kladno - TJ Sokol Vraný 0:2

FK Slovan Kladno - TJ Sokol Vraný 0:2

3.4.2022  16:30
Okresní přebor
Sportovců 695, 272 04 Kladno 4
0

Druhý venkovní zápas v řadě jsme také zvládli a připsali si další důležité vítězství. Tentokrát tři body znamenala výhra 2:0.

Góly: Kubík, Havlovec.

Sestava: Izera - Novák, Kostovčík, Kejval, Jeřábek - Tajč (86. Krampera), Fedrhanc (K), Rezek, Kročil (46. Havlovec) - Kubík (86. Dragoun), Kotěra (71. Shamin (90. ŽK)).

Připraven: Adamus.

Další výjezd nás čekal na kladenský Slovan, který od nás loni vyfasoval nepříjemnou osmičku. V průběhu sezóny se ale výrazně zvedl a podzim zakončil na skvělém pátem místě, tudíž jsme čekali velice tuhé utkání. Nemuselo tomu ale tak být, pokud bychom proměňovali naše šance aspoň z poloviny tak, jako v podzimním klání, kde jsme snad po třiceti minutách už vedli 4:0. Tentokrát se ale nic takového nekonalo, naopak zástup fanoušků byl svědkem festivalu zahozených šancí, kdy se naši borci předháněli v tom, kdo zazdí větší tutovku. Kubík ze začátku vykopal tak tři míče ze stadionu na blízký tobogán aquaparku, Rezek mu sekundoval dvěma rugbyovými výkopy, a Kotěra s Kročilem a Tajčem pro změnu zase vyslali střely s tak malou razancí, že během letu na míč kálely mouchy. Nemluvě o šíleně mrazivém počasí, které nebylo snad za celou letošní a loňskou zimu, což nám do karet rozhodně nehrálo, jelikož jsme se drželi pořekadla "vítězné dresy se nemění", a tím pádem jsme hráli v modrých, ke kterým nemáme termo trika. Rozhodčí k nám byl naštěstí shovívavý a přimhouřil oko nad různými barevnými kombinacemi. Pálením šancí udělal přítrž Kubík, který se na hranici vápna opřel do míče jako Zinedine Zidane ve finále Ligy mistrů 2002 a nechytatelnou střelou nás poslal do poločasového vedení 1:0.

Do druhého poločasu jsme chtěli jít se stejným zápalem a vstřelit brzký gól, který by ukončil zápas. Bohužel se nám to nepovedlo, soupeř nás začal patnáct minut tlačit a hrálo se o každý centimetr hřiště. To odneslo nespočet našich hráčů bolestivými fauly, ať už Novák, Fedrhanc nebo Jeřábek. Stále se nám nedařilo dát pojišťující branku, do šancí jsme se tentokrát vůbec nedostávali. Zahrávali jsme několik standartních situací, které precizně kopal Tajč, kde nám téměř vždy chyběl krok k zakončení. Ujala se nakonec až ta poslední v 82. minutě, kdy si na přetažený centr na zadní tyči naskočil nejmenší hráč na hřišti Havlovec a hlavou dal svůj premiérový gól v našich barvách po březnovém přestupu z Klobuk. Tohoto hráče jsme do našeho klubu lanařili dlouho a konečně se nám to povedlo - jeho výkon z druhého poločasu ozdobený gólem je jen malý náznak toho, proč se naše skautingové oddělení tolik o něj snažilo.

Ze dvou venkovních zápasů si tedy vezeme šest bodů, což je velice důležitá vzpruha po nepovedené přípravě. Zároveň se můžeme opřít o dobré týmové i individuální výkony, kdy na Kladně skvěle zahrála celá naše obranná čtveřice, která nepustila soupeře do jediné vážnější šance. Slovanu dovolila pouze jednu střelu na bránu. Dvě asistence si připsal "Volkswagen Tajgo" Tajč, který tak potvrdil předzápasové predikce kapitána Fedrhance o jeho kreativitě, a také Rezek se své role ve středu zálohy ujal na výbornou.

Obrovské díky také fanouškům, kterých v mrazivém počasí přišlo požehnaně a hnali nás za třemi body. Díky! Tuto neděli se už konečně představíme v Agros Areně a všichni jste srdečně zváni.