sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > SK Slavoj Pozdeň - TJ Sokol Vraný 0:2

SK Slavoj Pozdeň - TJ Sokol Vraný 0:2

28.5.2022  17:00
Okresní přebor
Pozdeň
0

JSME MISTŘI OKRESU, POSTUP JE NÁŠ! Velice těžký a nepříjemný zápas jsme po taktické stránce dokonale zvládli a po vítězství 2:0 jsme získali další tři body do tabulky a vytvořili si tak již nedostižný třináctibodový náskok, což z nás dělá čtyři kola před koncem soutěže mistry okresu.

Góly: Kubík, Adamus.

Sestava: Izera - Novák, Kostovčík, Kejval, Jeřábek - Havlovec (87. Kotěra), Fedrhanc (K), Volf, Rezek (50. ŽK) - Shamin (84. Adamus), Kubík.

Připraven: Tajč.

Před výkopem byly karty rozdány jasně - stačilo nám získat dva body k jistotě prvního místa a zároveň postupu o patro výš. Nikam jsme se hnát nepotřebovali, to Pozdeň musela hrát. Nicméně jsme nechtěli hrát žádného "zanďoura" a zápas odbetonovat až do penalt, chtěli jsme nad rivalem vyhrát. Pozdeňští mají svou hru založenou na nakopávaných balonech od obránců na své útočníky, kteří jsou kvalitní a dokážou způsobit potíže jakémukoliv týmu. Naše obranná čtveřice hrála v perfektním složení a mnohdy se ke stoperům musel stahovat ještě i kapitán Fedrhanc, abychom obrovité hráče domácích ubránili. Sami jsme se častokrát uchýlili k neandrtálským zakopáváním míčů mimo hrací plochu, abychom si trochu ulevili z tlaku pozdeňských hráčů. Za vyrovnaného stavu se domácí dostali ke dvěma vyloženým šancím, které bravurně zlikvidoval brankář Izera a nedovolil tak soupeři jít do vedení. Nám se podařilo třikrát trefit břevno - nejprve Volf svou slabší pravačkou, posléze Kostovčík z malého vápna hlavou a následně z dorážky Shamin také hlavou. Mrzet nás to naštěstí nemuselo, protože ve 25. minutě se Rezek šikovně dostal přes obránce do vápna, kde ho daný hráč zfauloval a rozhodčí odpískal jednoznačnou penaltu. K té se sebevědomě postavil Kubík a jistě proměnil, 1:0 pro naše barvy a tento stav vydržel až do poločasu.

Do druhého poločasu jsme nastupovali se stejnou taktikou, odbránit nekončící nákopy domácích a zkusit přidat druhý gól a zlomit tak odpor soupeře. Gól se nám vstřelit vůbec nedařilo, jelikož jsme se do šancí takřka nedostávali. Druhý poločas byla opravdová šichta pro defenzivní činnost našeho týmu, míče lítaly do vápna snad každou vteřinu a soupeř hodně kousal. My se nedostali pomalu do žádného soustavnějšího tlaku, pouze jsme odráželi nápor domácích a odkopávali míče do lesa. Jelikož kvůli četným absencím jsme měli pouze tři hráče na střídání, z nichž Tajč byl zraněný a Adamus zastává pozici náhradního brankáře, neměl trenér Cimrman moc možností jak občerstvit sestavu. Sázka na Petra "Pajdinha" Adamuse se ukázala jako mistrovský tah, jelikož populární "Zeman" uklidil fantastický centr Rezka svým jediným dotekem za celý zápas z voleje přímo za háčky do brány a bylo to 2:0! Pokud tato trefa nezíská po sezóně ocenění Ference Puskáse za nejkrásnější gól roku, tak už fakt nevíme co jiného by mělo. Pajdy se trefil v den svých narozenin a stal se tak hrdinou zápasu, jež konečně zlomil tlak domácích a my tak po finálním hvizdu mohli bouchnout šampáňa a na hřišti velkolepě oslavit kýžený postup do 1.B třídy.

Celý zápas se odehrál ve férovém duchu a rádi bychom ocenili domácí za jejich přístup, dobrý fotbal a i následné pozápasové gratulace. Děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalších zápasech.

Část týmu oslavila postup ihned po zápase na mexické párty ve Vraném, avšak ta hlavní slavnost proběhne 18. června v Agros Aréně po posledním zápase s Kročehlavami. Utkání má výkop ve 14:00 a po něm by měla proběhnout korunovace mistrů, předání poháru a medailí a posléze i rozlučka se sezónou. Tímto bychom chtěli co nejsrdečněji pozvat všechny naše fanoušky a diváky na náš poslední zápas a oslavu titulu.

Děkujeme za podporu přímo v Pozdni všem fanouškům, kteří dorazili. Vážíme si toho.