Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > TJ Sokol Vraný - SK Buštěhrad 3:2

0

Ve značně okleštěné sestavě jsme s posledním celkem tabulky odehráli velice dramatické utkání, ve kterém jsme se o tři body strachovali až do závěrečných sekund.

Góly: Kotěra, Kejval, Kročil.

Sestava: Adamus - Novák, Košťák, Kejval, Havlovec - Dufek, Rezek, Volf (K), Kotěra - Dragoun (46. Tajč), Shamin (65. Kročil).

Připraven: Izera.

Náš tým v jednom z posledních zápasů sezóny proti poslednímu celku tabulky postihlo několik absencí základní sestavy - Kubík, Jeřábek a Kostovčík chyběli pro zranění či nemoc, kapitán Fedrhanc byl na mezinárodním turnaji v Itálii a nestihl se včas vrátit. Pásku tak v jeho nepřítomnosti nenavlékl nikdo jiný než Libor "Milner" Volf a šanci dostalo mnoho hráčů širšího kádru, jejichž herní vytížení nebylo v průběhu jara nijak velké a dostali proto možnost ukázat, co v nich dřímá. Přestože změny v sestavě byly citelně znát, tak jsme do zápasu vstoupili celkem aktivně a snažili jsme se hrát kombinační hru po zemi, občas to ale drhlo a často jsme se zamotali do zbytečných krátkých přihrávek přes střed, čímž jsme občas ztráceli balóny a pouštěli soupeře do rychlých protiútoků, které musel několikrát hasit výbornými zákroky i náhradní gólman Petr "Zeman" Adamus, který byl gólovým hrdinou minulý týden v Pozdni. Tentokrát však "Mazlí" dostal příležitost po vzájemné domluvě s trenérem i "Izym" v bráně, ve které předváděl občas dechberoucí zákroky. Ve 33. minutě se nám jedna z akcí podařila takřka dokonale, kdy se po sérii přihrávek z prvního doteku dostal pumlíč milimetrovou asistencí Volfa až ke Kotěrovi, který zhruba na úrovni penalty z první zakončil precizně pod břevno a vedli jsme 1:0. Konec poločasu se dohrával v klidném tempu, ale soupeř opět příležitostně zaměstnával našeho gólmana, který potvrzoval svůj výborný výkon.

Po přestávce jsme zlehka přeskupili řady a byli jsme opět aktivnější, a tentokrát i přímočařejší, z čehož vyplynulo několik velmi nadějných situací, jež jsme ale opakovaně nedokázali optimálně zakončit, jelikož jsme buď netrefovali zařízení, nebo nechávali vyniknout soupeřova brankáře. V zakončení si postupně vylámali zuby Volf, Tajč a několikrát i Shamin. Pálení příležitostí se nám nakonec vymstilo, když se v 80. minutě po ojedinělém protiútoku dostal soupeř až do vápna, útočník udělal šikovnou kličku, se kterou si neporadil ani do té doby bezchybný Adamus, udělal faul a šla se kopat penalta. Ke kopu se se postavil na první pohled vysportovaný hráč hostů a i přes vystihnutí směru gólmanem dokázal za háčky skórovat. Naše borce to ale naštěstí nerozhodilo, a ihned po čtyřech minutách vysunul trenér na roh stopera Kejvala, kterému Tajč naservíroval centr jak na podnosu z kuchyně levačky Mesuta Özila, "Čárlímu" stačilo nastavit svojí bujnou kštici a vedli jsme 2:1. Prakticky ihned po rozehře soupeře dobře na pravé straně zapresovali Tajč s Novákem, načež obránce nahrál těžkou nahrávku brankáři, na kterého se dotíral Patrik "dvojče" Kročil s razancí Karima Benzemy, a i přes faul na jeho osobu dokázal míč srazit tak šikovně, že skončil v brance - 3:1. Mohlo se zdát, favorit zápasu pět minut před koncem rozhodl o výsledku, nicméně to bychom nebyli my, abychom z toho ještě neudělali drama. Po několika nedorazech jsme pustili v 90. minutě soupeře k centru, který byl na zadní tyči zakončen tak, že náš gólman neměl šanci - 3:2. Nakonec jsme se o výsledek strachovali do posledních sekund, jelikož jsme soupeře po dalších zbytečných chybách a nedorazech pustili do úniku jeden na jednoho proti brankáři, útočník naštěstí zakončil mimo branku, a následně rozhodčí závěrečným hvizdem stvrdil zisk dalších tří bodů pro naše barvy. Po zápase panovali smíšené pocity, tři body jsou samozřejmě základ, ale tento výkon rozhodně nebyl ideální. Se zápasem a jeho průběhem nemůžeme být spokojení, poněvadž sice máme již jisté první místo a postup, tak chceme nadále předvádět dobré výkony a získat do konce soutěže co možná nejvíce bodů.

Možnost na nápravu máme již tuto středu 8. června 2022 od 18:00, kdy se v odloženém zápase opět představíme na domácí půdě proti silnému Brandýsku, který momentálně okupuje třetí místo tabulky. Tímto bychom rádi pozvali všechny naše fanoušky, aby si zpestřili přelom pracovního týdne do jeho příjemnější poloviny. Věříme, že vám uděláme radost.