sokol-vrany.cz > SK Zlonice - TJ Sokol Vraný 2:6

Místo
Zlonice
číslo dresu:
0

Jarní část se konečně po dlouhé zimní pauze rozběhla a nás čekalo hned těžké derby na úvod, které jsme zvládli a vyhráli jasným rozdílem!

Góly: 2x Kročil, Kostovčík, Kubík, Nerad, Kotěra.

Sestava: Izera - Novák, Kostovčík, Kejval, Jeřábek - Tajč (53. ŽK, 58. Havlovec), Fedrhanc (K, 63. ŽK), Suk, Nerad (39. Kročil), Rezek (58. Shamin (74. ŽK, 77. Kotěra)) - Kubík (20. ŽK).

Připraveni: Dufek, Adamus.

Derby jak se patří. Všichni jsme se na první jarní mistrák těšili, navíc po dlouhé zimní pauze. Nemohli jsme se sice opírat o povedenou přípravu, o to víc jsme ale chtěli zlepšit si reputaci v tomto důležitém klání. A navíc vrátit podzimní potupu z domácí Agros Areny. Náš soupeř vyhlížel podobným dojmem, jelikož byl připravený na hřišti snad už dvě hodiny před výkopem. Ochozy zlonických laviček a tribun byly nacpané k prasknutí a zápas mohl začít.

V něm jsme se ujali téměř záhy vedení, kdy skvěle rozehraný kop Tajčem perfektní hlavou dopravil do sítě Kostovčík a my tak mohli poprvé propuknout v jásot. Po dvaceti minutách zvyšujeme své vedení úžasným lobem Kubíka z bezmála třiceti metrů jemně líznutým o břevno, aby hned o minutu později zvýšil na 3:0 Nerad, který se jako jediný dobře zorientoval ve veliké skrumáži ve vápně. Po ztrátě míče ve středu pole a pár nešťastným odrazům v našem vápně Zlonice dávají gól, čímž náš na chvíli dostávají pod tlak. Ten však opadá, když se domácí hráč nechá zbytečně vyloučit za zakopnutí míče a průpovídky směrem k rozhodčímu. První poločas ale končí a do kabin jdeme za stavu 3:1.

Víme, že zlonickým hráčům nezbývá nic jiného, než na nás vletět a zkusit s výsledkem ještě něco udělat. Do vápna nám lítá jeden centr za druhým a my máme plné ruce práce se s tím nějak poprat. Zlonice nakonec snižují na rozdíl jediného gólu, kdy nám na zadní tyč zapluje dobře kopnutý přímý kop. Následuje tvrdých dvacet minut, kdy zloničtí ultras ženou své ovečky k vyrovnání a my se, i za cenu několika žlutých karet, snažíme jejich nápor tupit. To se nám daří a je to nakonec žolík z lavičky Kročil, který už v průběhu prvního poločasu nahradil zraněného Nerada a následně zakročil a rozhoduje zápas. Nejprve si ve vápně míč přehodí z pravé nohy na levou a nekompromisně zasouvá pod víko brány (video gólu je na našem Instagramu), aby o minutu později dorazil vyraženou střelu. Těmito dvěma góly, pod které se z obrovské části podepsal také střídající Kotěra svou bojovností a důrazem, je zápas rozhodnut a už se víceméně dohrává. V poslední vteřině ale střílíme ještě jeden gól zmiňovaným Kotěrou, který do našeho mančaftu přišel v zimní pauze právě ze Zlonic, což byla taková pikantní tečka za tímto derby. Během třinácti minut na hřišti si tento zlonický odchovanec připsal 1+2 a pomohl rozhodnout o osudu zápasu, za což si vysloužil nepěkné urážky z řad zlonických fanoušků.

Zápas to byl tvrdý, ale hraný ve férovém duchu. Atmosféra byla bouřlivá a výborná, až na pár nevhodných výrazů směrem k našim hráčům a rozhodčímu, ale s tím se v takovém boji počítá. My jsme rádi, že jsme se konečně vítězně chytili a snad to bude znamenat delší vítěznou šňůru. Doufáme, že jsme také odčinili ten podzimní debakl, což byl náš cíl. A díky ztrátě druhých Vinařic činí náš náskok na prvním místě pět bodů, a to je vítaný bonus.

Další zápas odehrajeme v neděli na Slovanu Kladno od 16:30.