sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - TJ Novoměstský Kladno 6:1

TJ Sokol Vraný - TJ Novoměstský Kladno 6:1

Místo
Agros Arena, Vraný
číslo dresu:
0

Jednoznačné vítězství v prvním jarním domácím zápasu nad soupeřem, který přijel v deseti lidech, od začátku odmítal jakýkoliv náznak fotbalu a pouze stál na půlce hřiště a čekal na konečný hvizd.

Góly: Kubík 3x, Jeřábek, Suk, Shamin.

Sestava: Izera - Novák, Kostovčík, Kejval, Jeřábek (58. Krampera) - Tajč, Fedrhanc (K), Suk, Havlovec (66. Adamus) - Kubík (58. Shamin), Kotěra (66. Dragoun).

Připraven: Dufek.

Aprílové počasí dostálo svému názvu a ačkoliv hodinu před výkopem svítilo nad Agros Arenou sluníčko, tak v čase výkopu začaly doslova padat trakaře a čekalo nás krásné anglické počasí. Náš soupeř si přijel zápas v pouhých deseti hráčích pouze odchodit a přežít, což dokumentovalo jeho neustálé postávání na půlící čáře a totální neochota hrát fotbal. To nám stížilo podmínky a často jsme naše situace velice zbrkle řešili. Díky dobrému předvídavosti dáváme vedoucí gól zhruba po čtvrt hodině, kdy Kubík doráží vyraženou střelu kapitána Fedrhance. Následně Fedrhanc vysouvá do brejku levého beka Jeřábka, který z hranice velkého vápna skvěle lobuje brankáře a vedeme už 2:0. Během deseti minut naše vedení zdvojnásobujeme zásluhou znovu Kubíka, který chytře přečetl rozehrávku soupeře a tváří v tvář brankáři se nemýlil, a následně Suka, jenž si po nemoci protrpěl fyzicky náročné utkání, avšak byl ve správný čas na správném místě a dorazil do prázdné brány skvěle rozehraný rohový kop Tajčem. Soupeři se povedla jediná střela na branku za celý zápas po naší ztrátě ve středu pole a bohužel byla gólová. Poločas skončil 4:1.

Počasí se neustále měnilo, chvíli lilo jako z konve, chvíli padaly kroupy a chvíli bylo slunečno a jasno se záblesky duhy. Odevzdaný soupeř čekal na poslední ránu z milosti, kterou zasadil Kubík a po padesáti minutách na hřišti zkompletoval hattrick. Je až s podivem, že při jeho střídání nebyl slyšet žádný potlesk početného zástupu fanoušků, který by si náš střelec jistě zasloužil. Rozhodnutý stav umožnil prostřídat čtyři hráče a vysunutí Nováka z pozice pravého beka na pravé křídlo. Tam si rovzpomněl na své ofenzivní choutky a nepohyblivou obranu soupeře větral neustálými výpady. Dokonce se mu povedlo zazdit i tutovku, kdy byl sám před brankářem, aby o pár minut později dalším svým výpadem namazal gólovku Shaminovi, který holení či kolenem umístil míč do šibenice. Mohl přidat i druhý gól, avšak na bravurní pas od Adamuse bohužel nedosáhl, a tak utkání skončilo 6:1.

Tři body, šest gólů, osm bodů náskok na čele. Náš tým má nejvíce nastřílených gólů a nejméně inkasovaných. Děkujeme fanouškům, že i v tak nefotbalovém počasí se přišli alespoň podívat na zápas.