sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Lidice 4:1

8.5.2022  17:00
Okresní přebor
Agros Arena, Vraný
0

Na naši vítěznou šňůru jsme navlékli další korálek po jasné domácí výhře 4:1 nad Lidicemi, což byl pro soupeře nakonec ještě milosrdný výsledek.

Góly: Kubík 2xFedrhanc, Havlovec.

Sestava: Izera - Havlovec (75. Kotěra), Kostovčík, Jeřábek (75. Suk), Košťák - Tajč, Fedrhanc (K), Rezek, Kročil (64. Krampera) - Shamin (64. Dragoun), Kubík.

Téměř polovina jara za námi a my jsme doma odehráli teprve druhé utkání. Natěšenost byla tedy veliká. Trochu v nás vyvolal obavy prudký déšť necelé dvě hodiny před zápasem a pak následné poprchávání, aby se zápas znovu nezrušil jako posledně. To se ale nestalo a my tak mohli vyběhnout na příjemně mokrém trávníku za krásně teplého počasí k zápasu. Vlastně nemohli, nejprve nás muselo ze zamčené kabiny vysvobodit předsednictvo, jelikož jsme chytře zvenčí nechali klíč v zámku a vtipálci z Lidic toho využili a zamknuli nás - asi jim bylo nad slunce jasné, že to je jediný důvod, jak nás porazit.

Úvodních třicet minut zápasu se nesl v dosti opatrném duchu. Soupeř stál přikovaný na své půlce se všemi hráči za balónem a nám dělalo velké potíže se mu dostat na kobylku. Zkoušeli jsme to rychlou kombinací i nákopy za obranu, ale když už jsme se dostali do šance, tak přišel pohotový obranný zákrok či zásah brankáře. Chvílemi jsme už z toho byli nervózní a uchylovali jsme se k laciným ztrátám, což našemu tlaku nepomáhalo. Soupeř ale začal být unavenější a my se dostali do tempa. První gól přišel ve 37. minutě, kdy Rezek našel nádherným bochánkem za obranou kapitána Adama "Thiaga Alcântaru" Fedrhance, ten si míč fantasticky zpracoval na svoje pevně vypracovaná prsa dvojky a následně "volejem" poslal míč pod zaskočeným brankářem do sítě. Hosté se dovolávali ofsajdu, ale náš kapitán načasoval svůj náběh tak famózně, že by ho do ofsajdové pasti nechytila ani věhlasná obrana Liverpoolu. A pak už to šlo ráz na ráz, během tří minut se dvakrát prosadil náš snajpr Kubík, který těžil z vynikající práce Shamina. Oslava prvního gólu, kdy běžel slavit na tribunu se svým synem, vehnala slzy do očí snad každému přítomnému divákovi, možná i fanouškům Lidic.

V poločase jsme tak nějak věděli, že už jsme nápor našeho soupeře zlomili a utkání máme ve své režii. Chtěli jsme si ale vylepšit skóre a do unavené obrany soupeře přidat ještě pár zasáhů. Bohužel jsme se ve druhé půli nepotkali s přesnou muškou a nedařilo se nám množství šancí proměňovat. Obrana hostů na poslední chvíli uhasila několik požárů ve vlastních řadách a nám se tak podařilo přidat jen jeden gól, a sice v 70. minutě, kdy Kubík svým rychle rozehraným autem našel Havlovce, který tváří v tvář brankáři chladnokrevně proměnil a stanovil skóre na 4:0. Lidičtí hráči se do vážnější šance dostali pouze jednou po rohovém kopu, kdy se nám nepodařilo odvrátit nebezpečí, a hostující útočník využil situace a korigoval tak výsledek na 4:1. Další tři body do tabulky po dobrém výkonu na domácím stadionu a my se tak můžeme vyhřívat na prvním místě tabulky s desetibodovým náskokem na druhou Pozdeň.

Před zápasem nám vypadlo pár hráčů základní sestavy a trenér tak musel lehce zamíchat sestavou, ale jak vidno, tak jsme s tím neměli žádný problém a a všichni hráči to perfektně zvládli. Další zápas nás čeká tuto sobotu od 17:00 na Smečně, které má v poslední době zajímavou formu a nečeká nás tam určitě nic lehkého. Budeme rádi za jakoukoliv podporu.