sokol-vrany.cz > TJ Sokol Smečno - TJ Sokol Vraný 3:2

14.5.2022  17:00
Okresní přebor
Smečno
0

Každá série jednou končí a naše neporazitelnost skončila na štítech Smečna, kde jsme prohráli 3:2 a náš náskok na čele se o kousek ztenčil.

Góly: Kročil, Kubík.

Sestava: Izera - Havlovec (24. ŽK), Kostovčík, Jeřábek, Košťák - Krampera, Fedrhanc (K, 35. ŽK), Rezek, Kročil (63. ŽK, 78. Dragoun) - Tajč (28. Shamin), Kubík (71. ŽK).

Připraveni: Kotěra, Adamus, Volf.

Smečno potvrdilo dobrou jarní formu a na svém specifickém hřišti, které s přehledem můžeme označit jako nejhorší v celé soutěži (ne-li v celém okresu Kladno), bylo pro nás těžkým soupeřem a dokázalo nás porazit. Na hřišti, které bylo spíše betonové než travnaté, se nám nedařilo předvátět svůj kombinační fotbal s rychlými narážečkami a měli jsme problém si vůbec nahrát balón na jeden metr. Oproti tomu Smečno si na svém terénu poradit umělo, přihrávky jim nedělaly problém a prvních dvacet minut nás jasně přehrávalo. Tlak domácích vyústil i v gól, který nápadně připomínal ten proti Lidicím minulý týden. Rohový kop, nedůsledně odkupnutý míč z našeho vápna, ke kterému se dostal domácí útočník a bylo vymalováno. Nám se absolutně nedařilo dostat se do nějakého tempa, natož šance. Naše hra byla skutečně tristní, což prolomil ve 39. minutě krásnou finálkou za obranu kapitán Fedrhanc na Kročila, který bodlem/šajtlí vyrovnal na 1:1. Domácí rozehráli výkop, přišla ztráta míče, kterého se znovu zmocnil Fedrhanc a kolmicí narýsoval pas na Kubíka, který otočil stav zápasu v náš prospěch na 2:1 - to vše v rozmezí jedné minuty.

O poločase jsme apelovali na bojovnost, důraz a neandtrálské nákopy, jelikož jsme na té šílenosti, jež se ani nedá nazvat hřištěm, nemohli hrát technický fotbal jako domácí hráči. Věřili jsme, že tři body tady nenecháme, ale bohužel si celý náš tým vybral zápas blbec a nedařilo se nám v podstatě nic. Žádnou další šanci jsme si nevypracovali, naopak Smečno po hodině hry vyrovnalo. Gól padl nejspíš z ofsajdu, čehož si rozhodčí s nejnovějším moderním komunikačním zařízením v uchu a mikrofonem asi nevšimli, avšak my jsme měli takovému gólu zabránit. O deset minut později Smečno šlo do vedení po naší ztrátě na ofenzivní polovině hřiště, následně přišla opět chyba v obranné činnosti a bylo hotovo. Bojovnost a důraz v našich řadách chyběla, naopak domácí hráli efektivně tvrdě, což jim rozhodčí s přehledem pouštěl, nicméně i naše kýchnutí bylo bráno okamžitě jako faul.

Smečno zaslouženě získalo tři body, protože dalo o gól víc než my a umělo se přizpůsobit hře na tvrdém povrchu. Nám zbyly pouze oči pro pláč, avšak věříme, že jsme si takový smolný zápas vybrali už naposledy a teď znovu zabereme a vrátíme se na vítěznou vlnu. V neposlední řadě bychom chtěli vyseknout poklonu rozhodčím, s jakou bravurou zvládli zápas v takovém teplu. Nehledě na opožděný start zápasu i druhého poločasu snad o 10 minut, takhle skvěle odpískat zápas, klobouk dolů.

Teď v neděli se představíme v Agros Aréně proti těžkému soupeři z Družce.