sokol-vrany.cz > SK Baník Libušín B - TJ Sokol Vraný 2:1

12.6.2022  17:00
Okresní přebor
Libušín
0

Jarní festival neproměněných šancí dosáhl zároveň svého vrcholu a dna v zápase, ve kterém jsme domácím téměř nepůjčili míč, avšak přesto si odvážíme porážku po penaltovém rozstřelu.

Gól: Tajč.

Sestava: Adamus - Novák, Fedrhanc (K), Jeřábek, Košťák (65. ŽK) - Tajč, Volf (46. Kročil), Kejval, Rezek (67. ŽK) - Kotěra (46. Shamin), Dragoun.

Přiraven: Havlovec.

Už několik zápasů v řadě nám chybí několik hráčů základní sestavy a ta se tak lepí všemožnými trenérskými rošádami a příležitost dostávají hráči z lavičky, kteří neměli tolik možností vyniknout. V tomto utkání dokonce chyběla brankářská jednička Izera, kterého tak v brance znovu zastoupil Adamus a nevedl si vůbec špatně. Výborně četl hru, měl dobré výběhy a konstruktivně rozehrával se stoperskou dvojicí, kterou tentokrát tvořil Jeřábek s kapitánem Fedrhancem, což mohlo několika fanouškům způsobit vrásky a vyšší krevní tlak. Obranná čtveřice však fungovala solidně a domácím nedovolila žádný tlak, žádnou střelu na branku (k tomu později) ani žádné další ohrožení branky. Lítaví ofenzivní beci v podobě Nováka s Košťákem opět pilovali svoje lajny a nesčetněkrát způsobili nálož problémů v domácí obraně, bohužel se nám ale nedařilo dostat kvalitní centr do vápna, což je náš dlouhotrvající velký problém. Co je ale mnohem horší, to je proměňování vyložených šancí. Šancí typu 1v1 tváří v tvář brankáři z takřka malého vápna. Takových loženek jsme měli jen v prvním poločase minimálně tři, avšak postupně selhal Kotěra, Rezek, i Tajč. Náš kombinanční fotbal byl pastva pro oči a rychlou hrou jsme se dostávali za obranu soupeře, ale finální přihrávka se nám od našich středních záložníků nedařila realizovat. Několik dobrých uvolnění v prvním poločase předvedl mladičký Dragoun, ale domácí svatyni také minul. Gól nakonec padl po střele Tajče, který konečně natáhl za vápnem a průdkým šípem prostřelil libušínského brankáře a naše herní převaha se tak objevila i na výsledku.

Do druhého poločasu proběhla další škatulata v sestavě a bohužel ta rozhodující. Záloha s útokem jakoby neexistovala, začali jsme znovu ztrácet jednoduché míče a Libušín se čím dál tím víc dostával do herní převahy. Na nás lítal jeden nakopnutý míč za druhým, a byť se naše obrana snažila s tím vypořádat, tak ve vzduchu viselo vyrovnání. To umocnily další zahozené šance na naší straně a naprostá ztráta kontroly nad utkáním. Držení míče po celý zápas bylo procentuelně tak 15 : 85 pro nás, ale v závěrečných dvou až třech minutách jsme nepochopitelně soupeři darovali snad pět standartek na naší půlce. K rozehrávce se vždy postavil brankář a my tak měli ve vápně deset obrovitých borců připravených hlavičkovat. Když už to vypadalo, že jsme tlak přečkali, tak jsme místo odkopu nepochopitelně vytvořili pro domácí hráče poslední možnost na vyrovnání v podobě rohového kopu. Osobní bránění selhalo a na malém vápně se vynořili tři volní hráči domácích, z nichž ten nejmenší hlavičkou a současně jedinou střelou na branku vyrovnal stav utkání na 1:1 v poslední vteřině zápasu.

Následoval penaltový rozstřel, ve kterém nejprve Adamus naprosto bravurně chytil dvě penalty po sobě a vypadalo to s námi dobře. Postupně však v našich barvách neproměnil Kejval, Rezek a jako poslední Fedrhanc, který tak přidělil druhý bod libušínskému Baníku a dokonal náš dokonalý zmar závěrečných minut.

Nedokážeme vysvětlit, co jsme předvedli za selhání v posledních minutách zápasu a moc nás to mrzí. Už se s tím nedá nic dělat a my jen můžeme slíbit, že se v posledním zápase sezóny doma představíme v jiném rozpoložení. V sobotu 18. června od 14:00 hostíme Kročehlavy, kterým chceme vrátit podzimní porážku a zároveň se revanšovat za poslední výkon. Po zápase následuje korunavace mistrů okresu a rozlučka se sezónou.