sokol-vrany.cz > SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vraný 2:8

SK Roudnice nad Labem B - TJ Sokol Vraný 2:8

Přátelské utkání
7.8.2022  15:18
Bezděkov
0

V neděli v 17:00 vyběhli Vranští borci k utkání proti Roudnici nad Labem B na hřišti v Bezděkově. Na pěkně připraveném trávníku to nejdřív sice vypadalo na prohru, postupem času jsme ale vzali otěže utkání do vlastních rukou, a nakonec vyhráli výrazným rozdílem.

Hned v prvních vteřinách utkání se svojí bojovností dostal do velké šance Filip Hansl, tu bohužel neproměnil, ale tento moment určil ráz prvních několika minut, ve kterých si postupně další gólové šance vypracovali Kubík a Volf, nicméně ani jednu nedokázali proměnit. Bohužel jsme spálených tutovek mohli litovat, když se soupeři podařilo vstřelit dva rychlé góly – nejdříve na pravé stráně ofenzivní hráč Roudnice „vykoupal“ Nováka a následně předložil pod sebe na vápno, odkud se jeho spoluhráč nemýlil a neomylnou pumelicí pod břevno nedal našemu brankáři šanci. Poté si náš stoper Kejval vzpomněl na svá léta v pozici špílmachra, když krásně namazal útočníkovi, kterému stačilo si jen balón popostrčit podél golmana a poslat do prázdné brány, bohužel útočník byl z týmu Roudnice.

Po několika minutách neurovnané hry jsme vzali otěže zápasu opět do svých rukou, což se brzy začalo projevovat i gólově. Nejprve se Novák protáhl po pravé straně kolem soupeřova obránce a poté téměř z úrovně brankové čáry předložil Hanslovi, který si se situací suverénně poradil a uklidil balón do odkryté sítě. Hned vzápětí nejprve předvedl výborný zákrok náš golman Izera po rohu soupeře, z rychlého protiútoku se dostal míč po přiťuknutí Volfa až k Jarošovi, který nekompromisní ranou z úhlu pod břevno zaznamenal svůj první gól v našem dresu. Vzhledem k tomu, že jsme mu poločas osladili i kapitánskou páskou ho tento zápas nevyjde úplně levně. Ještě před poločasem se nám podařilo výsledek otočit, když se po skrumáži dokázal prosadit Kubík a do poločasové přestávky jsme šli za stavu 2:3.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s několika změnami, nicméně apetit na góly nás nepřešel. Ze střídačky do zápasu doslova vletěl Dan Havlovec, který si během prvních patnácti minut připsal asistence na dva góly Kubíkovi a Neradovi a následně sám skóroval po krásné akci na trase Nerad – Novák – Havlovec. Od stavu 6:2 už byl soupeř evidentně odevzdaný, ještě dva políčky jsme mu ale uštědřili, když dokonal hattrick náš kanonýr Tomáš Kubík a definitivní tečku zápasu dal roudnický odchovanec Tomáš Tajč, který suverénně proměnil penaltu, zaznamenal tím životní trefu a očekáváme, že do dalšího šlágru s Roudnicí bude slavit v obležení tamnějších slečen a dívek.

Celkově se dá zápas označit jako povedený, ale do soutěžních utkání si musíme dát pozor na neproměněné šance v začátcích utkání, protože se nám ne vždy musí podařit nepříznivý výsledek otočit v náš prospěch. V neposlední řadě je potřeba zmínit výkon borce, u kterého se celá redakce shodla, že stal hráčem utkání. Je jím letní posila Zdeněk Růžička, který celý zápas neúnavně otravoval rozehrávku soupeře, i přes svůj nevelký vzrůst hrál velmi důrazně, a navíc předvedl několik krásných průnikových předfinálních pasů – komplexní výkon středního záložníka.

Poslední přátelské utkání nás čeká v sobotu 13.8. 2022 v 17:00 v domácí Agros Aréně proti týmu Švermova, pokud tedy budete mít čas a chuť si užít parádní špíl, budeme se na vás těšit.