sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - TJ Baník Švermov 5:0

Agros Arena, Vraný
číslo dresu:
0

Poslední přátelský zápas přinesl našemu celku jednoznačnou výhru proti nekompletnímu Švermovu, na něhož narazíme také během podzimní části v 1.B třídě.

Soupeř dorazil v 11 lidech a na lavici se objevil pouze náhradní brankář, tudíž se dalo těžko spekulovat, zda nastoupí v nejsilnější možné sestavě. Nás dorazilo všehovšudy 15, což bylo s přihlédnutím na v týdnu trenérem oznámenou volbu kapitána a pozápasové posezení poněkud zvláštní až nepříjemné, ale nedalo se nic dělat. Spousta omluvenek kvůli dovoleným a slabší příprava nám v sezóně, doufejme, nezlomí vaz a my budeme předvádět výkony, na které budeme moct být pyšní jak my, tak i fanoušci.

Zápas to byl velmi soubojový a poněkud rozháraný, často nám vázla kombinační hra. První gól vstřelil snajpr Kubík, kterého bravurním pasem vyzval do šance Jaráb, jenž se v hlasování kabiny umístil na druhém místě a stal se tak zástupcem kapitána, a Kubík bez okolků proměnil, když ještě stihl vykoupat švermovského obránce. Druhý gól vytvořil svým baletním číslem jak z Labutího jezera nestárnoucí Volf, který prošel snad přes tři hráče a naservíroval Kubíkovi pocukrovanou přihrávku, který ji pocukroval ještě víc svým zakončením a lobem přehodil vyběhnuvšího téměř třímetrového brankáře Švermova.

Do druhého poločasu naskočil žolík Hrůnek, jenž si často měnil pozice z kraje zálohy na hrot útoku. Tato trenérská rošáda vyšla fantasticky, neboť se o pár minut později dostal k míči ve vápně a zvýšil stav už na 3:0 pro vranské barvy. Byl to navíc jeho první gól v našem dresu, tudíž poputují další korunky do kasičky. Během druhého poločasu nastoupili také stálice Novák s Fedrhancem, kterým příprava nevyšla podle plánu, avšak Fedrhanc díky hlasům svých spoluhráčů uhájil pozici kapitána tohoto klubu, nicméně spolu s Novákem mají na čem pracovat, aby byli připraveni na sezonu. Paradoxně tato dvojice stála u zrodu naší čtvrté branky, když Fedrhanc vybojoval míč, vysunul Nováka a ten na zlatém podnosu předložil Hrůnkovi a ten se do prázdné kasy nemýlil. Poslední gól vstřelil znovu Kubík, kterého znamenitým pasem opět vysunul Jaráb a zbytek už znáte.

Výsledek rozhodně nejde přeceňovat, jelikož soupeř nepostavil kompletní sestavu a v posledním přáteláku přípravy se nikdo nechtěl zranit. Byť tomu několik faulů a zákroků na naše borce ze strany Švermova úplně nenaznačovaly.

První zápas mistrovské sezóny 1.B třídy odehrajeme tuto sobou, tj. 20. srpna od 17:00 na hřišti Libušína. Budeme rádi za maximální podporu našich fanoušků.