Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Tuchoměřice 4:3

0

Utkání, které se hrálo v obrovském tempu a s velkým nasazením, jsme nakonec dokázali ovládnout a překlopit na svou stranu, kdy jsme ze stavu 1:3 otočili na 4:3 chvíli před koncem.

Góly: Volf 2x, Novák, Hansl.

Sestava: Izera - Novák, Jaráb (K), Kejval, Košťák (39. Nerad) - Klár (85. Krampera), Růžička (22. ŽK), Volf, Hansl (90. Shamin), Tajč (46. Jaroš) - Havlovec (76. Fedrhanc (86. ŽK)).

Připraveni: Adamus, Kostovčík.

Jak bylo řečeno v preview tohoto zápasu, našemu soupeři bylo minulý týden taktéž odloženo utkání kvůli nepřízni počasí, a my tak nevěděli, co od Tuchoměřic čekat. Nějaké zprávy jsme si vysondovali a vyskautovali, avšak celistvý obrázek nám to neudělalo. Když přijel tuchoměřický konvoj z místního outletu i se svými ultras, bylo zaděláno na dobrou atmosféru. Olej do ohně přilili hostující hráči, kterým jsme nestáli ani za pozdrav a po naší Agros Aréně se producírovali jak mistři světa. Náš cíl byl ukázat těmto frajírkům, kdo je tady pánem a dát jim to i pocítit.

Realita však byla přesně opačná, když na časomíře nesvítila ještě ani 1. minuta zápasu, a soupeř nám ihned po rozehře dává gól. Taková situace se jen tak nevidí a nás to opařilo po celé trvání první půle. Všude jsme byli pozdě, každý souboj jsme prohráli, tuchoměřičtí hráči s námi neměli slitování a tvrdě zajížděli do každého míče, který se na našich kopačkách nikdy dlouho neohřál. A pokud ano, tak jsme ho lacinou ztrátou nebo nepřesnou přihrávkou poslušně vrátili hostům. Tempo nastolené mladičkými hráči z vesnice kousek od Prahy bylo ďábelské a netrvalo dlouho, kdy se náš sok prosadil podruhé. My jsme do 30. minuty neměli jedinou střelu na bránu, za zmínku stojí povedená rána Klára, která se po teči jednoho z obránců svezla na břevno. Leckdo by nad námi už možná zlomil hůl, ale díky výborné práci tandemu Novák - Klár se k míči dostal Volf a umístěnou střelou snížil stav utkání na 1:2 z našeho pohledu. Tento gól nám vlil trochu adrenalinu do žil, aby ale rychle vyprchal o deset minut později, kdy jsme opět neuhlídali hostujícího hráče a Tuchoměřice znovu vedly o dvě branky. My však máme v kádru nestárnoucího Libora Volfa, který svými ladnými baletními kroky udivuje již několik generací fotbalistů. V poslední vteřině prvního poločasu se postavil k přímému kopu pár metrů za vápnem, něžným skoro až intimním krokem jak z Labutího jezera se rozeběhl k míči, jež takřka pohladil svou exkluzivní levačkou a pumlíč zaplul rovnou do šibenice. Krásný gól do šatny, stav 2:3 a ještě je stále o co bojovat!

V průběhu první půle musel střídat kvůli koňaru Košťák, kterého nahradil Nerad. Do druhého poločasu vyběhl i Jaroš a naše řady se drobátko přeskupily. Rázem jsme převzali otěže zápasu do rukou (či nohou?) my a našeho soupeře zatlačili do vlastního pokutového území. Lítal tam jeden centr za druhým, šance střídala šanci, avšak naše měřidla nebyla přesná. Své o tom můžou povědět především Novák a Hansl. Prvně jmenovaný se však díky svému zabijáckému instinktu dostal k neposednému míči na úrovni penalty a takovým dotykem utajeného řešení rozvlnil síť a srovnal stav zápasu na 3:3 v 67. minutě. Na 20 minut se na hřiště dostal i Fedrhanc, jenž během svého krátkého camea stihl naložit pěti protihráčům, seřvat rozhodčího, vyfasovat žlutou kartu a vyslat bravurní průnikovku na Nerada, který předložil na zlatém podnose Hanslovi a ten vstřelil vítězný gól pro naše barvy. V závěru mohl pojistit vítězství hattrickem Volf, avšak v nadějné pozici pouze vyprášil rukavice brankáři, jehož zákrok se odrazil pod nohy Fedrhance, který ale nepochopitelně 1000% šanci zazdil. Mrzet nás to ale nemuselo, protože jsme si vítězství 4:3 pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Vstup do sezóny se nám povedl a dokázali jsme vyhrát velice těžké utkání proti soupeři, který byl hodně nepříjemný a hodně dobrý. Myslíme si, že se bude pohybovat na předních příčkách soutěže a body se s ním budou získávat obtížně. Obrovské díky patří naším fanouškům a všem divákům, kteří zavítali včera na fotbal. Návštěva byla skvělá a atmosféra boží, děkujeme moc!

Další zápas nás čeká v Lubný, tuto neděli 4. září od 17:00. Další domácí utkání odehrajeme až za tři týdny, a sice 18. září s Mšecí.