sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - SK Lány 6:2

TJ Sokol Vraný - SK Lány 6:2

2.10.2022  16:00
1.B třída
Agros Arena, Vraný
0

Střelecké probuzení Kubíka symbolizovalo vysoké vítězství nad Lány a úspěšně ukončilo náš anglický týden třemi body.

Góly: Kubík 4x, Fedrhanc 2x.

Sestava: Izera - Klár (35. Tajč), Kostovčík, Jaráb, Jeřábek - Havlovec (50. ŽK), Fedrhanc (K, 70. ŽK), Volf (9. ŽK), Růžička - Kejval (78. Kotěra), Kubík (83. Hrůnek).

Připraveni: Adamus, Krampera.

Pro oko diváka jistě pěkný fotbal orámovaly především góly snajpra Kubíka, který vyslyšel modlitby a volání svých spoluhráčů a konečně se střelecky probudil. Všichni jsme věděli, že to byla pouze otázka času, protože na trénincích mu to pálilo jedna báseň, avšak takový střelecký půst nikdy nikomu psychicky nepomůže. V předchozích dvou venkáčích jsme mohli vytěžit více než jeden bod, což bylo všem jasné, a i proto jsme chtěli náš anglický týden zakončit výhrou a třemi body do tabulky. No, a zároveň jsme chtěli pomyslně odčinit ten desetigólový výprask zpřed čtyř let. Zápas jsme na krásném trávníčku měli od začátku ve své režii, tentokrát jsme kupodivu neprochrápali úvod zápasu a ani jsme neinkasovali v prvních minutách. Naopak jsme první gól vstřelili my (poprvé v této sezóně!) a bylo to zásluhou bravurního přímáku z kopačky Kubíka, který zužitkoval páteční nácvik těchto standartek a trefil to jako přes kopírák. Ten šutr, co mu spadl ze srdce, byl slyšet možná i na Lánech. Hosté však srovnali o čtyři minuty později, kdy jsme prohráli hlavičkový souboj a hostující útočník si následně pohrál s naší obranou a zavěsil. Poločasové vedení nám ale vrátil kapitán Fedrhanc, který si naběhl na Jarába parádní signál z přímého kopu a poslal míč do sítě. Tato akce byla jak z dílny Virgila van Dijka a Mo Salaha, když měli ještě formu.

Druhý poločas se odvíjel podle stejných not, jako ten první. Dále jsme udávali tempo hry a až na pár náznaků hosty vůbec do ničeho nepustili. Byla jen otázka času, kdy se to projeví i na gólech. A projevilo se to po cca 20 minutách, kdy se po Fedrhancově obloučku za obranu řítil na kasu Kejval, avšak jeho pokus brankář Lán vyrazil - ale pouze ke kopačkám Kubíka, který měl už lehkou práci a zvýšil naše vedení. Na dalším gólu má zásluhu i brankář Izera, který svým "neuerovským" čtením hry a výběhem zamezil hostujícímu brejku, aby následně založil náš, na jehož gólovém konci byl znovu Kubík a zkompletoval tak svůj hattrick. A za pár okamžiků přidal i svůj čtvrtý gól, když proměnil krásně rozehranou standartku Volfa, aby si následně mohl vyslechnout potlesk tribun při svém střídání. Příště ale diváky a fanoušky prosíme o víc decibelů. Poslední gól vstřelil znovu kápo Fedrhanc, který vyplaval sám na hranici vápna, utaženou jedovkou přesně k tyči a potvrdil tak nepsané pravidlo "když to umístíš, tak to nemusí být rána." Zároveň tak už více než zdvojnásobil svůj gólový počin z celé loňské sezóny, kdy zaznamenal jediný gól a nyní má na kontě už tři. Jen tak dál! V závěrečné minutě hosté ještě korigovali stav utkání svým druhým gólem.

Dobrý výkon v zápase, který jsme zaslouženě vyhráli a připsali si důležité tři body do tabulky. Kaňkou zůstává další zranění našeho hráče, když si Klár poranil zadní stehenní sval.

Děkujeme za návštěvnost našim fanouškům a divákům a také že zůstali i během silného deště. Další utkání nás čeká v sobotu v Hředlích, se kterými máme stejný počet bodů a další týden hrajeme doma se Zavidovem, takže nás čekají extra těžké utkání, kde budeme potřebovat každou hlasivku a podporu.