sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - FC 05 Zavidov 4:2

TJ Sokol Vraný - FC 05 Zavidov 4:2

16.10.2022  15:30
1.B třída
Agros Arena, Vraný
0

Těžký domácí zápas proti stabilnímu celku B třídy jsme zvládli a zaslouženě si připsali tři body do tabulky za vítězství 4:2. Góly se blýskli Kubík, Růžička a Volf.

Góly: Kubík 2x, Růžička, Volf.

Sestava: Izera - Novák, Kejval, Jaráb (41. ŽK), Jeřábek (87. ŽK) - Havlovec (62. ŽK, 88. Krampera), Fedrhanc (K), Volf, Růžička - Hrůnek (73. Tajč), Kubík.

Připraveni: Adamus, Kostovčík, Jaroš.

Na náš domácí stadion přijel těžký soupeř, který každoročně okupuje ty nejvyšší příčky soutěže. Nejinak je tomu i letos, kdy chvíli celou B třídu dokonce vedl a momentálně se pohybuje okolo 5. místa. Čekalo nás tak těžké utkání, do kterého jsme nastoupili s pár změnami v sestavě oproti předešlému zápasu - Kejval se stáhnul z útoku na stopera a jeho pozici vepředu zastal Hrůnek (pro kterého to byl první start v základu v této sezóně) a do brány se vrátil Izera (byť stále ne 100% fit). Náš problém je množství inkasovaných gólů a krkolomná rozehra ze zadních řad (víceméně nákopy), což byl náš úkol změnit a proti kvalitnímu soupeři hrát kombinační fotbal s postupnou rozehrou. No, avšak výsledek nakonec byl, že oba mančafty se uchýlily opět k nákopům, jelikož byl střed hřiště značně přehuštěn.

Do utkání jsme letos snad poprvé vstoupili lépe než soupeř s velkou aktivitou, a odměnou nám byla vybojovaná penalta už v 5. minutě po faulu na unikajícího fantastického Havlovce. Byť se soupeř chvástal, že ví, kam to náš exekutor kopne, tak se s přehledem mýlil, jelikož se Kubík z penaltového puntíku s přehledem nemýlil. Vedení 1:0 nám dalo klid na kopačky a hostům naopak nervozitu, což bylo znát na několika tvrdých faulech. Hosté vyrovnali ve 40. minutě, když se na odkopu míče nedomluvili Novák s Kejvalem a hostující hráč potrestal špatné postavení brankáře Izery a poslal míč po víko. My jsme však znovu vsítili krásný gól do šatny, když Volf poslal přihrávku na vápno Růžičkovi a ten z jedničky propálil vše, co mu stálo v cestě (dokonce i brankář si při pokusu chytit střelu málem zlámal prsty). Šibenice, 2:1, konec první půle.

Druhý poločas se odvíjel ve stejném tempu, ani jeden tým nechtěl tento zápas prohrát. Hosté se snažili vývoj utkání zvrátit, ale většinou ztroskotali na výborně chytajícím Izerovi. Náš tým se dostal do dvougólového vedení zásluhou Kubíka, kterého vyslal do šance nezištnou přihrávkou kapitán Fedrhanc, a Kubík si už chladnokrevně poradil. Bohužel se nám o pět minut později nepodařilo uhlídat nejvyššího hráče hostů při obranné standartce a ten pohodlně snížil stav utkání na 3:2 z našeho pohledu. Hosté se ale k žádné další příležitosti nedostali, naopak my se uklidnili pojišťující trefou, když Fedrhanc vyslal z vápna jednu ze svých bájných jedovek (video bude na našem Instagramovém účtu), která s nefalšovanou falší třikrát skočila, brankář hostů ji nedokázal zkrotit a vypadla mu z rukavic jako horkej brambor přímo Volfovi pod nohy, jenž si skvěle pohlídal ofsajdovou past a zavěsil pod břevno.

Těžké a velmi důležité utkání jsme zvládli zásluhou kvalitního týmového výkonu. Hosté se kromě dvou gólů dostávali do šancí spíše sporadicky, a když, tak je vychytal skvělý Izera. Náš přechod do útoku byl v tomto zápase také mimořádný, dokonce jsme snížili počet ofsajdů za zápas z 30 na 8.

Velké díky patří fanouškům, kteří se sice ze začátku slézali jak švábi na pivo, ale nakonec tam byla dobrá kulisa. Možná více decibelů. Příští zápas nás čeká tuto neděli ve Lhotě a už v 10:15, takže pokud má někdo chuť na dopolední fotbálek a Vraný koně, budeme rádi za výjezd a podporu!