sokol-vrany.cz > TJ Roztoky - TJ Sokol Vraný 1:3

11.9.2022  17:00
1.B třída
Areál u jezu 239, Roztoky
0

Z roztockého nepěkného hřiště posazeného v pěkném údolí u Berounky dýchajícím vodáckou atmosférou si vezeme důležité tři body díky gólům Havlovce a navrátivšího Kubíka.

Góly: Kubík 2x, Havlovec.

Sestava: Adamus - Novák (23. ŽK), Kostovčík, Jaráb, Jeřábek - Klár (70. Košťák), Růžička, Fedrhanc (K), Tajč (89. Rezek) - Havlovec (82. Hrůnek), Kubík.

Připraveni: Krampera, Kotěra.

Další strastiplná cesta nás tentokrát přivedla do krásného údolí na břeh Berounky, kde se během letních měsíců prohání nespočet vodáků a kolem fotbalového hřiště mančaftu TJ Roztoky během letní příprav musí být slyšet nekonečně typických vodáckých pozdravů "Ahóóóóóóóóój!" My takové štěstí neměli, a naše oči se mohly pokochat pouze místními rybáři, kteří se mezi rybími úlovky oddávali zaslouženému šlofíčku - ať už v sesli u břehu, nebo v kufru auta. Pivečko do ruky, a bylo tam skutečně krásně - mnohé z našich hráčů lákala představa letní rozlučky se sezónou v těchto místech.

Jak bylo řečeno v preview, tak naše sestava dostává jedno KO za druhým. Aby toho nebylo málo, tak se v den zápasu musel omluvit brankář Izera kvůli nespecifikovaným střevním problémům - do branky tak musel univerzál Adamus, který se naposledy "blýskl" výkonem v posledním zápasu okresu s Kročehlavami. Velkou vzpruhou však byl návrat Kubíka po vleklém zranění lýtka. Hřiště bylo velice hrbolaté, blátivé, skoro jako oraniště a navíc bylo dost krátké, tudíž se dalo čekat, že nás žádný oko lahodící fotbal nečeká. Naši borci se především potřebovali vyvarovat špatnému vstupu do zápasů, pročež jsme zatím pokaždé inkasovali hned v úvodních minutách. To si kluci vzali k srdci a první poločas skončil 0:0, kdy se domácí nedostali do žádné vyloženější šance, avšak my pár slibných příležitostí nedotáhli do gólového konce jakbysmet.

Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle a hned po čtyřech minutách Růžička vysílá Havlovce do samostatného úniku, a ten, kde minulý týden selhal, tak tentokrát uspěl a tváří v tvář brankáři vymetl šibenici. Naše radost však trvala pouze pět minut, protože se soupeř zmocnil míče po sérii špatných výkopů Adamuse, dostal se do vápna křižným míčem, který Adamus boxuje pryč a je při tom sražen domácím útočníkem. Rozhodčí však píská penaltu k našemu "úžasu" po faulu našeho brankáře a domácí vyrovnávají stav. Nenecháme se tím ale nijak rozhodit a o deset minut později se znovu dostáváme do vedení, když Klár projde přes celou pravou stranu až do vápna, kde přihrává Kubíkovi a ten nekompromisně posílá míč do sítě. Bohužel, o pár minut později je Klár nucen střídat kvůli prokouslému rtu a lehkému otřesu a po zápase musí dokonce jet na šití. Domácí hráči ještě chvíli cítí šanci na bodový úspěch, mají pár závarů a dobrých příležitostí, které ale úspěšně kryje dobře chytající Adamus. Posléze se po jednom našem neúspěšném útoku domácí dostávají k nebezpečnému brejku, avšak ten je famózním způsobem zastaven "kamenickým kladivem" Novákem, jenž vleže zastavuje rodící se nebezpečí domácích hlavou (ilustrační fotka pod článkem) a dává tak čest své přezdívce. V závěru Tajč skvěle vysune Kubíka do nájezdu, avšak ve vápně je stažen domácím obráncem a píská se penalta i pro nás - tu si bere Kubík a ten jednoznačně proměňuje a svůj návrat do sestavy tak okoření dvěma góly a vítězstvím našeho celku 3:1.

Důležitý venkovní zápas jsme zvládli a odvážíme si cenné tři body. Náš výkon byl naprosto odlišný od předchozího zápasu a bylo vidět, že si jdeme za vítězstvím. Dobrý způsobem šlapala obrana pod vedením Jarába s navrátilcem Jeřábkem na levém beku a provizorním brankářem Adamusem, v záloze předvedl další z výborných výkonů Růžička a gólově oslavil svůj návrat do sestavy snajpr Kubík.

V neposlední řadě velké díky všem fanouškům, kteří za námi vážili cestu i sem. Každým zápasem naše základna roste, tak snad to vyvrcholí již tuto neděli, kdy v Agros Aréně od 16:30 přivítáme Mšec.