sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - TJ Sokol Mšec 2:1

18.9.2022  16:30
1.B třída
Agros Arena, Vraný
0

Po třech týdnech jsme se vrátili do Agros Arény a i přes velice vlažný a ospalý výkon jsme si v dosti nepříznivém počasí připsali tři body do tabulky za výhru 2:1.

Góly: Vlastní gól (Kubík), Havlovec.

Sestava: Izera - Krampera, Kostovčík, Jaráb (55. ŽK), Jeřábek - Klár (46. Novák (64. ŽK)), Růžička (57. Kejval), Fedrhanc (K), Košťák (46. Nerad (68. Hrůnek)) - Havlovec (90. Kotěra), Kubík.

Připraven: Adamus.

Měsíc září se přehoupl do své druhé poloviny a to znamená jediné, a sice že konec léta je už na spadnutí. Nicméně v neděli to v Agros Aréně spíš vypadalo jako konec listopadu, protože takový nefotbalový počasí tu už dlouho nebylo. I to se výrazně podepsalo na vlažný vstup našich hráčů do utkání a v podstatě celý první poločas to bylo z naší strany hodně ospalé. Náš tým se nechal ukolébat pomalou a statickou hrou soupeře, který si přijel pro bod a od začátku zápasu tomu připravil taktiku - pomalá rozehrávka, tahání času a kouskování hry. My se s tím nedokázali poprat a navíc se hosté ještě dostali do dvou vyložených šancí, které ale zlikvidoval Izera, jenž se vrátil do branky po minulé absenci. Svou nepřítomnost chtěl vykoupit už před zápasem, kdy se indivudálně připravoval a rozchytával už téměř hodinu před oficiálním srazem a to mu viditelně pomohlo, jelikož nás podržel ještě několika dalšími zákroky - jmenujme především střelu letící do šibenice, kterou vytáhl bravurní robinsonádou na břevno a především díky němu jsme tak poločas udrželi za stavu 0:0.

Po pauze trenér chtěl oživit hru čerstvými hráči na kraje zálohy, avšak hned na začátku druhé půle inkasujeme gól z penalty po jasném faulu Kostovčíka. Ručník do ringu ale neházíme a pozitivním přístupem se snažíme utkání otočit v náš prospěch. K tomu nás žene i početná základna našich fanoušků, kterých přišlo opravdu hodně, a my si toho velmi vážíme. Půl hodiny před koncem si Kubík proklestí cestu až do vápna odkud vysílá jedovatou střelu k hostujícímu brankáři, ten ji vyráží ale pouze do svého obránce, který si bezmocně posílá míč do vlastní sítě. Tato vyrovnávací branka nám vlívá krev do žil a svého soupeře zamykáme před vlastním pokutovým územím. Bohužel nám to ale vůbec nelepí a postupně zahazujeme jednu šanci za druhou. Osvítí nás až deset minut před koncem záblesk geniality Kostase Tsimikase nebo-li Karla Kejvala, který se cca od začátku srpna vydával na jednu dovolenou za druhou a my mu to pouze hlasitě záviděli, a který po svém návratu z Řecka vykrmen gyrosem, tzatziki a souvlaki geniálně rozehrál volný přímý kop, našel volného Havlovce a ten se nemýlil. Na konci nám všem zatrnulo, když Jeřábek v našem vápně poslal k zemi soupeřova útočníka a rozhodčí foukl do píšťalky - všichni jsme se obávali penalty, ale naopak pán rozhodčí udělil žlutou kartu hostujícímu hráči za simulování. Skvělý výrok a nám spadl kámen ze srdce.

Vydřené vítězství po mdlém výkonu, avšak to se dalo čekat bez tréninků. Tři body se ale počítají a my naši morálku v tomto týdnu už musíme nekompromisně zvednout, protože příště už takové štěstí mít nemusíme. Obrovskou kaňkou na tomto zápase je zranění Nerada, který si nejspíš znovu poranil vazy v koleni a jeho pauza tak bude dlouhá. Přejeme ti brzké udravení Nerýsku!

V neposlední řadě patří velké díky všem fanouškům, kteří nás dorazili podpořit v tom příšerném počasí. Díky moc!