sokol-vrany.cz > FK Hředle - TJ Sokol Vraný 6:3

8.10.2022  16:00
1.B třída
Traverza Arena, Hředle
0

Z Traverza Arény si neodvážíme ani bod ze zápasu, ve kterém jsme rychle prohrávali o tři branky, do poločasu jsme dorovnali, abychom v posledních šesti minutách dostali další tři góly.

Góly: Kubík 2x, Havlovec.

Sestava: Adamus - Novák, Kostovčík, Jaráb, Jeřábek (47. ŽK) - Havlovec, Fedrhanc (K), Volf, Růžička - Kejval (85. Hrůnek), Kubík.

Připraveni: Krampera, Kotěra.

Naše okleštěné řady způsobily, že se hráčů na zápas sešlo pouhých čtrnáct kusů. Nejnovější ztráta byl brankář Izera, který se v pátek omluvil kvůli chřipce, a do branky tak musel nastoupit podruhé v této sezóně univerzál Adamus. Do Traverza Arény jsme přijeli s několikaminutovou rezervou, abychom si obhlédli terén a zázemí. K našemu nemilému překvapení se ale stále hrál zápas dorostu, který následně dospěl až do penaltového rozstřelu, který trval snad půl hodiny. Jediná kabina pro hostující celky byla samozřejmě obsazená hostujícím dorosteneckým týmem, který si v penaltách dal opravdu záležet a souboj se natahoval čím dál víc. Nervy měli pevnější hostující chlapci a jejich následná oslava "ólej lej, mosa mosa mosa, tiki tiki tamba" trvala další věčnost, tudíž jsme se převlíknutí na hřiště k rozcvičce dostali až cca 20 minut před výkopem. Ideální podmínky domácích pořadatelů, za to velký díky.

Rozcvička nebyla nic moc, stejně jako hřiště, které připomínalo spíš pískoviště. Domácí hráči byli tvrdí chasníci, kteří se do toho nebáli opřít, a to nám od začátku zápasu nevonělo. Ve středu hřiště jsme propadali, špatně hozenými auty a poziční hrou jsme domácí vybídli k několika šancím a ti jimi nepohrdli. Ve 26. minutě to tak už bylo 3:0 pro domácí a my byli zralí na ručník, nejeden hráč a fanoušek si po právu myslel, že si z Hředlí odvezeme ostudný debakl obludných rozměrů. V ten moment ale začal úřadovat náš zdaleka nejlepší hráč na hřišti Dáňa Havlovec, který se skvělou individuální akcí dostal přes své obránce a ve vápně byl podražen, což rozhodčí správně vyhodnotil jako penaltu - tu proměnil Kubík a bylo to z našeho pohledu 1:3 po půl hodině hrací doby. O tři minuty později se dostal do úprku znovu Havlovec a chladnokrevně vsítil branku na 2:3. Tentokrát na ručník vypadali domácí, kteří byli totálně rozhození a my naopak na koni. Korunu tomu nasadil ve 45. minutě Kubík, který využil chytrou přihrávku Havlovce a srovnal stav na 3:3 gólem do šatny.

Jak jsme si říkali v kabině, byla nám dána druhá šance a chtěli jsme ji využít. Klíčem bylo vstřelit co nejrychleji vedoucí gól, což by domácí rozhodilo a mohlo by nám to přinést tři body. To se ovšem nedělo, naši útočníci byli neustále v ofsajdu, nebo se nám nevedlo dostat kloudný balón do vápna. Když už jsme si šanci vytvořili a Kubík běžel sám na bránu, tak ho opět zastavil praporek rozhodčího - neexistující ofsajd rozlítil našeho trenéra takovým způsobem, že dostal žlutou kartu (už třetí v probíhající sezóně) a náš tlak začal pomalu upadat. Do hry se dostávali domácí a ke konci utkání převzali iniciativu, což vyvrcholilo v 84. minutě, kdy rozhodčí Palek odpískal po čistém zákroku Jeřábka na domácího útočníka penaltu. Všichni přítomní jsme jednoznačně viděli, že Jeřábek odehrál míč a útočník tomu hodně přidal, což potvrdil i on sám, ale rozhodčí měl svou verzi a penalta platila - 4:3 pro domácí. Hrůnek byl na hřišti pouhou minutu, když se prohnal po pravé straně do vápna, kde ho kosou sundal domácí obránce - jasná penalta možná pro všechny sledující, avšak rozhodčí rezolutně odmítl. Ve snaze vstřelit gól jsme nechali otevřená zadní vrátka, čehož ještě dvakrát využili domácí a porazili nás tak 6:3, což vzhledem k průběhu zápasu a našemu výkonu je víc než kruté.

Příšerných prvních 25 a posledních 6 minut způsobily, že si z Hředlí vezeme porážku a šest inkasovaných branek. Nemá cenu k tomu asi dodávat nic víc, kdo byl, viděl. Tento týden nás čeká těžký domácí zápas v Agros Aréně se Zavidovem, takže budeme potřebovat co největší podporu našich super fanoušků. Doufejme, že se nám hráči začnou spíše zotavovat, než dál zraňovat. Pakliže to takhle půjde dál, budeme rádi, když se sejdeme aspoň v hospodě na prší.