sokol-vrany.cz > SK Lhota - TJ Sokol Vraný 1:1

Žilina 11, 273 01 Žilina
číslo dresu:
0

Po poněkud bezkrevném výkonu si odvážíme ze hřiště Lhoty bod za remízu 1:1, který je pro nás v konečném zúčtování ještě zlatý.

Gól: Jeřábek.

Sestava: Izera - Košťák (69. ŽK (76. Klár)), Kostovčík, Jaráb (K), Jeřábek - Havlovec, Volf (59. Fedrhanc), Růžička (31. ŽK, 73. ČK), Tajč (59. Jaroš) - Hrůnek (80. Kotěra), Kubík.

Připraven: Novák.

V dopoledním nedělním zápase ve Lhotě/Žilině nás čekalo mnoho změn a překvapení. Překvapením pro neznalce našeho kraje a regionu bylo, že Žilina je mála obce ve Středočeském kraji v České republice sousedící se Lhotou, a ne jenom známé město na Slovensku ležící blízko našich hranic. To ale nebylo tak nemilé překvapení jako stav hrací plochy. Jak nám bylo řečeno, v sobotu proběhly ve Lhotě zápasy dorosteneckých týmů a při neutuchajícím lijáku vypadal trávník v neděli jak po válce. Nedělní dopoledne sice krásné a slunečné, ale hřiště bylo i tak v horším stavu než např. v Libušíně. Náš tým počítal i nějaké absence, z nichž ta nejhmatatelnější byla na pozici trenéra, který se zápasu z rodinných důvodů nemohl zúčastnit. Jeho pozici převzal současný asistent Pavel Hanzlík a nevedl si vůbec špatně, avšak náš nemastný neslaný výkon neměl šanci tolik ovlivnit.

Do zápasu se dostali málo vytěžovaní hráči a měli za úkol předvést, že na základ mají. První poločas byl z naší strany dobrý, míč jsme měli častěji na kopačkách a bylo vidět, že po třech bodech toužíme víc než domácí. Projevilo se to po čtvrt hodině hry, kdy po faulu poslal krásný načechraný centr do vápna kapitán Jaráb a Jeřábek hlavičkovým lobem překonal domácího brankáře. Posléze se hrálo převážně mezi vápny a k vidění nebyly skoro žádné střelecké příležitosti. Po půl hodině byl oceněn žlutou kartou Růžička za tvrdý faul a pod hrozbou vyloučení pokračoval ve své hře na hraně pravidel. My jsme na konci poločasu mohli vsítit druhý gól, avšak Kubík jen o chlup minul.

Přes poločasové úvahy Hanzlíka a zkušených hráčů zůstala sestava stejná a během pár minut zkraje poločasu jsme měli dvě obrovské šance ke vstřelení gólu - to se nám nepodařilo a tak udeřili domácí, kteří po akci jako přes kopírák (opakovali ji celý zápas a navíc úspěšně) po levé straně utekli, poslali míč na vápno a nikým nehlídaný domácí kapitán vsítil šťastný vyrovnávací gól. My jsme během druhého poločasu vystřídali a chtěli si vedení vzít zpátky, avšak dvacet minut před koncem Růžička surově zajel do domácího hráče a po zásluze viděl druhou žlutou kartu, po které logicky následovala červená. Tím naše snahy o tři body vzaly za své a do konce zápasu jsme se snažili neinkasovat a vytěžit aspoň bod. To se nám i díky dvěma skvělým zákrokům brankáře Izery povedlo a my si tak do tabulky připisujeme bod za remízu, která je pro nás nejspíš zlatá po výkonu, který jsme (ne)převedli.

Náš výkon byl prvních 25-30 minut dobrý, avšak postupně jsme začali uvadat a do tempa se dostali domácí. Nevyužili jsme tři šance jak ukončit zápas a získat klid na kopačky, a tak přišel trest a navíc zbytečná (ale naprosto zasloužená) červená karta. Za bod můžeme být rádi a nyní je na nás, jak na tento výsledek zareagujeme v dalším domácím zápase, jež nás čeká tuto neděli od 14:30 s Rakovníkem.

#VranýKoně

1.B třída skupina A 2022/23