sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - TJ Tatran Rakovník 6:0

30.10.2022  14:30
1.B třída
Agros Arena, Vraný
0

Utkání bylo od začátku jasnou záležitostí, kdy jsme soupeře nepustili do žádné šance a sami jsme mu nadělili šest gólů, ba co víc - konečně se nám podařilo udržet čisté konto.

Góly: Kejval 2x, Kostovčík, Kubík, Novák, Fedrhanc.

Sestava: Izera - Krampera, Kostovčík, Jaráb, Jeřábek - Havlovec (46. Novák), Fedrhanc (K), Volf, Tajč - Kejval (62. Jaroš), Kubík.

Jak jsme naše hráče po úterním tréninku vychválili skoro až do nebes, tak za čtvrtek by většina zasloužila trochu po tlamě. Trénink byl hodinu před začátkem zrušen, jelikož v pozdních odpoledních hodinách přišlo nespočet pochybných omluvenek a hráčů by se tak sešlo sotva sedm. Takhle teda rozhodně ne a v kabině (především na whatsappovém skupinovém chatu) vládlo oprávněné napětí. O absencích informujeme v podstatě každý týden a nedělní zápas tomu nebyl výjimkou - připravených do zápasu nás bylo pouhopouhých 13 kusů. Neskutečný sešup od původních 28 hráčů z letní přípravy.

Nijak nás to ale v zápase neovlivnilo a po ospalých prvních dvou minutách jsme se dostali do tempa. Nejprve naše útočná vozba Kubík s Kejvalem spálili nespalitelné šance, aby naší střeleckou nemohoucnost prolomil Kostovčík, jenž si skvěle naběhl na rohový kop Tajče a hlavou naprosto identicky jako před pěti lety skóroval. O čtyři minuty později zapracovala roudnická spolupráce Tajč - Kejval, kdy prvně jmenovaný jakožto správný podřízený namazal svému šéfovi na brigádě Kejvalovi do tutové šance, a ten se naštěstí napotřetí už nemýlil. Po obou gólech jsme na chvíli vypadli z tempa a soupeře pustili do hry, to však ale brzy vzalo za své a otěže utkání jsme znovu pevně uchopili do rukou. Dlouho se nám však nepodařilo navýšit skóre, jelikož jsme chtěli míč dostat až do kuchyně a často jsme tak šance zazdili. Pět minut před koncem však svou střeleckou smůlu zapudil Kubík, když se ve vápně dostal k odraženému míči a propálil brankáře. Čtvrtý gól jsme přidali těsně před poločasovým hvizdem, kdy se navrátilec do sestavy "Pan Krček" Krampera odhodlal k famózně utažené střele, která neuvěřitelně zaplavala jak olympijská plavkyně Seemanová a hostujícímu brankáři nadělala tolik problémů, že rozskotačený vyražený míč poslal do sítě znovu Kejval.

Do druhého poločasu vletěl po zranění vracející se Novák, a už po necelých deseti minutách rozvlnil síť hostů popáté, když kupodivu s přehledem zakončil samostatný únik (video bude na našem Instagramu). O chvilku později se k míči ve vápně dostal kapitán Fedrhanc (prý to byla chtěná asistence od Kejvala) a pravačkou zkušenou utaženou střelou poslal míč za háčky a bylo to 6:0. Posléze na Agros Arénu padla hustá mlha jako ve čtvrtek na Slovácku, tudíž se dohrávalo ve ztížených podmínkách a vesměs v tréninkovém tempu.

Předně bychom chtěli popřát brzké uzdravení dvěma hráčům Tatranu, z nichž pro jednoho přijela sanitka kvůli zlomenině, a druhý měl potíže s kolenem.

Zápas v hezkém podzimním počasí jsme zvládli, poprvé v této sezóně jsme udrželi vzadu nulu a směrem dopředu předvedli gólově potentní výkon. Gólový rozdíl mohl být větší, avšak ne vždycky se promění každá šance. Náš tým čekají už pouhé dva zápasy tohoto podzimu. V neděli jedeme do Hostouně a derniéra roku 2022 proběhne 13. listopadu v Agros Aréně se Švermovem.

Budeme rádi za každou podporu v posledních dvou zápasech.