sokol-vrany.cz > SK Rakovník - TJ Sokol Vraný 3:0

Stadion Zátiší, Otýlie Beníškové 2605
číslo dresu:
0

Zápas s jednoznačným výsledkem, jehož místo konání se měnilo dva dny před výkopem a díky kompletně zmrzlému trávníku nakonec nabídl nulovou vypovídající hodnotu o stavu obou týmů.

Původně se mělo hrát na umělce Tatranu Rakovník, ale dva dny před zápasem k nám dorazila informace, že se bude hrát na přírodní trávě někde na stadionu Zátiší. Čas výkopu ale zůstal stejný, a my už tak od čtvrtka mohli vědět, že nás v sobotu v 10 ráno nečeká nic lehkého. Bylo to však ještě horší, trávník (překvapivě vzhledem k ročnímu období) byl kompletně zmrzlý, tvrdý, a díky tréninku z předešlého dne nějakého týmu navíc hrbolatý jako prase. Kdybychom měli brusle, tak to možná bude vhodnější obuv než kopačky. Mysleli jsme si, že to je vtip, ale zápas se skutečně odehrál. Navíc i k rozčarování domácího mužstva, které sice přiběhlo už převlečené (asi z ranního výběhu) a bylo pořádně namotivované, ale po ukončení zápasu volalo prakticky od úvodního hvizdu. Aby taky ne, když jim následující víkend začíná sezóna.

Výhodou jejich ranního výběhu jim bylo, že se nemuseli tlačit v mini kabinách, které se na stadionu v ulici Otýlie Beníškové nacházely, tak jako my. Nebylo to skutečně nic pro otylé. Díky houževnatosti domácích jsme se mohli rozlézt do dvou místních kabin, abychom měli přinejmenším základní pohodlí, byť nás na zápas bylo zase pět a půl. O zápase se nedá říct mnoho. Byla to fraška, hřiště nezpůsobilé k fotbalu, akorát se mohl kdokoliv zranit, což by především pro nás byla už hotová katastrofa. Vše proto dělal obránce domácích s číslem 16, který do soubojů chodil jako magor a dva naši hráči kvůli jeho prázdné hlavě a surové brutalitě nedohráli. Rozhodčí přiznal, že pokud by se jednalo o oficiální zápas se zápisem, tak by daný hráč byl už po 25 minutách venku.

Poločas skončil 1:0 nebo 2:0, už nevíme přesně, přičemž první gól padl nejspíš znovu z ofsajdu, ale ani profi lajnový rozhodčí neměl dovednosti ke správnému rozklíčování takové ošemetné situace. Tím pádem se omlouváme lajnovému z minulého týdne, který měl opravdu těžký úkol. My měli pár záblesků šancí, ale nic, co by se dalo počítat jako ohrožení domácí svatyně. V druhém poločase domácí přidali ještě jednu branku po rozebrání naší obrany.

Zápas opravdu k ničemu. Bafuňáři domácího celku by příště měli dát hlavy dohromady a vyšpekulovat to trochu lépe. Uvidíme, kolik se nás tento týden sejde na tréninku a kolik hráčů si bude lízat rány. Utkání s Velkou Dobrou, který se měl odehrát v sobotu 11. března, je zrušen, protože náš soupeř už začíná jarní část mistrovské sezóny. Klobouk dolů před jejich pohlaváry, kteří bez okolků i tak domluvili zápas s naším týmem a vůbec jim nedošlo, že jejich ovečky už hrají mistrák. Za to si zaslouží absolutorium.

Náš poslední přátelák se tak odehraje 18. března v sobotu od 14:00 v Agros Aréně, kde v generálce na jaro vyzveme FC Mělník. Doufejme, že už bez komplikací a v plné sestavě.

Budeme rádi za podporu našich fanoušků v prvním domácím zápase a navíc před startem jara.