sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - SK Lány 3:1

18.3.2023  14:00
Přátelské utkání
Agros Aréna, Vraný
0

Byť podle preview měl být naším soupeřem FC Mělník, tak to nakonec byly SK Lány díky včasné komunikace mezi naším klubem a lánským SK. Mělník totiž svou účast zrušil v pátek odpoledne a my tak měli co dělat, abychom zajistili soupeře týden před startem mistráků.

A soupeř to byl pro nás nakonec více než známý, jelikož Lány hrají tu samou soutěž jako my a na podzim jsme proti sobě už jedno utkání odehráli. Zápas se konal v Agros Aréně a skončil naším jednoznačným vítězstvím 6:2 po čtyřech gólech Kubíka a dvou Fedrhance. Tito dva hráči se zapsali mezi střelce i tentokrát, ale nebudeme předbíhat.

Náš správce Jindra dělal, co mohl, aby hřiště na první letošní zápas připravil, a my musíme říct, že se mu to povedlo výborně - samozřejmě v rámci možností a počasí. Viděli jsme však, jak trávník vypadal ještě před pár dny a tohle byla výrazná změna k lepšímu, takže moc děkujeme. V kabině se nás sešlo konečně dost a mohli jsme si dovolit i plně obsadit lavici náhradníků, což se nám letos povedlo vůbec poprvé. Chtěli jsme už najet na mistrovský mód a do zápasu jít se vší vervou a nebrat ho jako nějaký obyčejný pouťák, k čemuž nás především nabádal trenér již před výkopem v kabině. Zápas první poločas moc fotbalového umu nepřinesl, panovalo tam mnoho technických nedostatků, kdy hlavně nám činilo problém vůbec si přihrát po zemi na pár metrů. A když už jsme si přihráli, tak nám to odskakovalo tři metry od nohy nebo jsme míč vůbec nezpracovali. Jediným světlým momentem prvního poločasu, a ten byl možná světlejší než snad i světlo z hole Gandalfa když zahnal Nazgûly při útoku na Minas Tirith, byl gól kapitána Fedrhance. Ten převzal míč od Havlovce dobrých 30 metrů od branky, od svých spoluhráčů měl žalostnou nabídku, a tak se rozhodl napálit míč směrem na branku, aby byla v zápisu alespoň nějaká střela do pole, avšak míč chytil krásnou trajektorii a skončil v pravém vinglu branky. Úžasný gól, který by jistě kandidoval na cenu Ference Puskáse pro nejkrásnější gól roku, avšak nikdo to netočil, tudíž si ten moment musíme uchovat a přehrávat pouze ve své paměti. Soupeře jsme po gólu zatlačili a postupně jsme se dostávali do jakýs takýs šancí. V jedné takové vyplaval Havlovec, kterého obránce hostí sundal ve vápně, a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Kubík a bylo to 2:0. Soupeře jsme bohužel dostali do zápasu o chvilku později, když naše obrana chtěla rozehrát konstruktivně před vlastním vápnem, avšak kvůli pokažené nahrávce se dostal do šance hostující hráč, který lobem přes padajícího Izeru snížil na poločasových 2:1.

Výkon to od nás i přes nejtěsnější vedení nebyl ideální, na čemž jsme chtěli ve druhém poločase zapracovat. To se nám moc nedařilo a dopředu jsme byli vesměs jaloví. Vzadu si to však obrana, včetně na posledních dvacet minut nastoupivšího Adamuse, dobře hlídala a soupeře nepustila do žádné další šance. Nám se podařilo vsítit ještě jeden gól Hrůnkem po dobrém presinku, což dalo finální podobu zápasu 3:1.

Po zápase v hospodě proběhla avizovaná schůze, na které se mimo jiné volil nový výbor. Do výboru byl z hráčského kádru zvolen vranský odchovanec a patriot Dominik Izera, což je výborná zpráva a my mu moc gratulujeme. Pozdní pokus vstoupit do výboru provedl i zmatený Fedrhanc, jehož žádostí se bude vedení ještě v budoucnu zabývat. Schůze jinak proběhla v milém a přátelském duchu, vše bylo prodiskutováno a touto cestou bychom rádi ještě jednou poděkovali našemu vedení, jak se o nás krásně stará, dopřávají nám skvělé zázemí a komfort, které si snad ani nezasloužíme. Takže díky!

Tuto sobotu startujeme mistrovskou jarní část zápasem u hegemona soutěže, a sice v Tuchoměřicích, kde nás nečeká vůbec nic lehkého. Navíc jsme jediným celkem, který tento mančaft na podzim porazil, takže můžeme očekávat chuť se pomstít. Třeba se dobře připravit a jít do zápasu stoprocentně koncentrovaní.