sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - TJ Baník Lubná 6:1

TJ Sokol Vraný - TJ Baník Lubná 6:1

2.4.2023  16:30
1.B třída
Agros Aréna, Vraný
0

Rozdílné dva poločasy měly za následek, že jsme svého soupeře přehráli rozdílem třídy a zaslouženě si připsali první jarní tři body za výhru 6:1.

Góly: Kubík 2x, Kejval 2x, Havlovec, Fedrhanc.

Sestava: Izera - Krampera, Kostovčík, Jaráb, Košťák (82. Jeřábek) - Klár (61. Kejval), Fedrhanc (K), Volf, Růžička (75. Tajč) - Havlovec, Kubík.

Připraveni: Adamus, Nerad.

Na pažitu domácí Agros Arény jsme přivítali Baník Lubnou, s kterou jsme na podzim uhráli remízu 2:2. Nyní nás čekají dva domácí zápasy v řadě s celky krčícími se u dna tabulky, a tudíž cílíme na šest bodů. Toto byla první překážka v podobně důrazně hrajícího soupeře, často až za hranou pravidel. Pamatovali si to hráči z podzimu, a nejinak tomu bylo i teď na jaře. Hostující hráči nešli daleko pro ostrý faul a kolikrát to bylo skutečně o nohy. My byli fotbalovější, snažili jsme se hrát technicky a kombinačně a do šancí jsme se dostávali - avšak v nich jsme vždy pohořeli. A tak přišel trest od hostů, jejichž útočník krásnou střelou z hranice vápna propálil vše v cestě a Lubná se ujala vedení po dvaceti minutách. My zareagovali za deset minut, kdy si Kubík fantasticky proklestil cestu vápnem a stříleným centrem našel hlavu Havlovce, který srovnal stav zápasu. Poločas skončil 1:1 především díky naší nemohoucnosti před hostující brankou, kdy jsme zahodili snad 3 samostatné nájezdy a pak dvakrát vůbec netrefili prázdnou branku. Přesně takové zahozené šance nás stály tři body na podzim.

Takový scénář však tentokrát nenastal. Druhý poločas jsme šlápli do plných a na soupeře vlétli ve velkém stylu. Byla jen otázka času, kdy se ujmeme vedení. A bylo to po naprosto nádherné akci, kdy si Gareth Růža Bale vzal míč na naší polovině, vzal hostujícího obránce na matějskou, přesprintoval celou pravou stranu podél v extázi křičící tribuny, pohrál si se stopery, předložil na vápno Kubíkovi a ten svým béčkem trefil protější šibenici brány. Wow. O pět minut později měl megašanci kapitán Fedrhanc, ale trestuhodně trefil brankáře, který jeho pověstnou jedovku vyrazil pod nohy Kubíka a ten od břevna vsítil náš třetí gól. Nutno dodat, že se celá akce dohrávala a do sítě dotlačil míč až Havlovec, který během toho dostal šíleně naloženo od hostujících přemotivovaných kopáčů, načež gól byl uznán už Kubíkovi na znamení pomezního, jenž signalizoval, že právě jeho střela už přešla brankovou čáru. Další gól padl o dvě minuty později, kdy Kejval parádně vypíchl rozehrávku hostujících obránců, udělal si z nich kužely a pak pumelicí pod víko nedal brankáři šanci. Prakticky ihned z rozehry hosté ztrácí míč, Havlovec se svým typickým způsobem dostane až do vápna, kde předkládá na zlatém podnose hystericky burácejícímu Fedrhancovi a ten už konečně nemá problém zasunout do prázdné svatyně (na rozdíl právě třeba od Havlovce nebo Volfa). Rozhodčí mylně připsal gól Košťákovi, který by si ho jistě za svůj výkon pod antibiotiky zasloužil, ale taková chybička se nemůže tolerovat. Šestý a poslední gól přidal po roudnické kombinaci s Tajčem znovu Kejval, kdy krásnou střelou z hranice vápna na zadní tyč opět nedal brankáři šanci. Solidní výkon na to, že naposledy trénoval někdy v říjnu. Zápas byl díky oběma stranám trochu vyšperkovaný a mnoho našich hráčů si odneslo tržná zranění a pohmožděniny, tudíž doufáme, že to nebude nic vážného a do dalšího domácího zápasu se všichni dají dohromady.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás podporovali i v té kruté aprílové zimě. Výsledek ani hra apríl nebyla, tak snad na to navážeme o Velikonoční neděli 9. dubna, kdy od 16:30 znovu v Agros Aréně přivítáme TJ Roztoky.