sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - TJ Roztoky 3:1

TJ Sokol Vraný - TJ Roztoky 3:1

9.4.2023  16:30
1.B třída
Agros Aréna, Vraný
číslo dresu:
0

I přes veškerou snahu rozhodčích se našemu celku podařilo zápas dovést do vítězného konce a připsat si do tabulky další tři body díky hattrickovému hrdinovi Kubíkovi.

Góly: Kubík 3x.

Sestava: Izera - Krampera (70. ŽK, 73. Nerad), Kostovčík (52. ŽK), Jaráb, Košťák (89. ŽK) - Klár (46. Růžička (55. ŽK, 70. ČK)), Fedrhanc (K, 90. ŽK), Volf, Havlovec (27. ŽK) - Kejval (66. Tajč), Kubík (90. Jeřábek).

Připraven: Hrůnek.

Čtvrteční trénink byl v tomto roce asi nejlepší, a to jak z hlediska účasti, tak z hlediska nasazení. Všechny to po dlouhé době bavilo, a proto trenér apeloval na celý mančaft, ať si pohodu z tréninku převede i do zápasu. Nálada panovala výborná a všichni se na zápas těšili. Zástup hostujících fanoušků byl početný, stejně jako řady domácích fanoušků, které byly navíc doplněny o tři Němce, kteří přijeli na Velikonoce výletit za naším kápem, tudíž atmosféra byla elektrizující. Tu pravděpodobně neunesli rozhodčí, kteří přijeli do Agros Arény pískat poprvé, jinak si totiž ten jejich ostudnej výkon neumíme vyložit. Nebo zda před zápasem obdrželi notičky, jak a komu mají připískávat, to skutečně netušíme - pravdou ale je, že nás rozhodčí Stejskal, Obrajtr a Pomykáček naprosto nechutně celý zápas zařezávali, našim protestům se arogantně vysmívali, nazývali nás (nyní cituji slova pronesená hlavní arbitrem během zápasu směrem k našim hráčům) "namachrovanými čuráky" a celkově vedli utkání tendenčně proti nám. Stačí se podívat na karetní mariáš v zápisu o utkání.

Zpět ale čistě k fotbalu. Zápas jsme měli celou dobu i přes snahu rozhodčích ve své režii, avšak nedařilo se nám ve finální a předfinální fázi. Mnoho zbytečných ztrát, které pramenily především ze snahy rychle založit útok nebo přečíslit soupeře. Jedna taková akce se ale povedla po půlhodině hry, kdy Fedrhanc vypíchl rozehrávku hostů a vyslal Kubíka do samostatného nájezdu, který chladnokrevně proměnil. Do poločasu jsme mohli zápas ukončit několika góly, ale nepodařilo se. Mnohdy kvůli našim spáleným šancím, a mnohdy díky zásahu rozhodčího, který například odmítl vyloučit hostujícího obránce, který stáhl coby poslední defenzivní hráč Kubíka, jenž se řítil spolu s Volfem do gólové šance.

Do druhého poločasu přišel na hřiště Růžička, aby rozhýbal pravou stranu hřiště a vytvořil šance pro naše útočníky, nicméně už po deseti minutách na hřišti dostal žlutou kartu za tvrdý skluz. Bohužel chvíli na to jsme inkasovali vyrovnávací gól po rohovém kopu, kdy jsme absolutně podcenili obrannou činnost a nechali kolem sebe obtočit hostujícího útočníka, který míč poslal pěkně za háčky. Celé situaci předcházel jednoznačný faul na Jarába, ale ten rozhodčí jakoby neviděl. A nyní se dostáváme ke zlomovému bodu celého zápasu - pomezní otočí aut, který místo nás zahrávají hosté. Roztoky logicky nikam nespěchají, a tak chce Růžička urychlit hru a kopne míč směrem k přestupku, kde stojí pomezní - ten zvedne nohu, míči uhne a nechá ho proletět mimo hrací plochu, následně zvedne praporek a jako starej zkušenej komunista nabonzuje údajné nesportovní chování našeho Růži hlavnímu arbitrovi. Hlavní arbitr okamžitě tasí druhou žlutou a následnou červenou kartu pro Růžičku a nás čeká dvacet minut hra v oslabení. Za protesty vidí další dva naši hráči žluté karty a krev se začíná vařit. Rozhodčí arogantní až na půdu, nedopouští žádné diskuze ani od kapitána a ještě nám začne zgruntu nadávat. My jsme stále lepším týmem na hřišti, ale nedokážeme se dostat k ohrožení brány soupeře, jelikož bonzující pomezák mává jeden ofsajd za druhým. Jeden nesmyslnější ofsajd za druhým. Naše frustrace a zoufalost už dosahuje svého maxima, když v tom Jaráb posílá nádherný míč za obranu, který si najdou Volf s Kubíkem (naštěstí jsou tak rozumní, že si na ofsajdovou past pomezního dali asi 15 metrů fóra, tudíž to nemohl mávnout ani tenhle negramot) a druhý jmenovaný propaluje brankáře. Hostující fanklub nám dával celý zápas solidní bídu, tudíž oslava gólu probíhá pod ním, což si vychutnává celý náš tým. Rozhodčí pár hráčům dává opět žlutou, tentokrát asi za oslavy. Konec zápasu dohráváme s míčem na kopačkách, načež rozhodčí povídá, že naše zdržování zohlední v nastavení. Hahaha to už se vážně od srdce smějeme, jak kdybychom si pouštěli vtipy od Zdeňka Izera, a tak podnikneme ještě jeden ofenzivní výpad, kdy Tajč fantasticky najde Kubíka, který zkompletovává svůj hattrick a je hotovo. 3:1, rozhodčí netuší, co by ještě vymyslel v té své prázdné hlavince a radši píská konec.

Německý fanklub Adama Fedrhance rychle poznal, kdo si zaslouží jeho podporu a jeho miláčkem se automaticky stává Tomáš Kubík, jehož jméno provolávají ještě hodinu po zápase po 5 zelenejch. Celkově děkovačka a oslavy v kabině byly naprosto famózní, především kvůli okolnostem celého zápasu.

Děkujeme všem fanouškům za super podporu, děkujeme našim hráčům, jak to zvládli s relativně chladnýma hlavama a už teď vás všechny srdečně zveme na další domácí zápas, kdy 23. dubna v 17:00 vyzveme Braškov, se kterým máme nevyřízené účty. U nich to totiž byla taky solidní fraška ze strany rozhodčího a i braškovskejch hráčů.

Parádní fotky od Josefa Musila přineseme později.

Ještě jednou díky!