sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Mšec - TJ Sokol Vraný 0:1

TJ Sokol Mšec - TJ Sokol Vraný 0:1

16.4.2023  17:00
1.B třída
Mšec
0

Kapitán Fedrhanc spasil Vraný a gólem století rozhodl o těsném vítězství 1:0 nad houževnatou Mšecí v intenzivním a férovém zápase.

Gól: Fedrhanc.

Sestava: Izera - Košťák, Kostovčík (22. Klár), Jaráb (82. ŽK), Jeřábek - Havlovec (56. Nerad), Volf, Fedrhanc (K, 38. ŽK), Tajč (78. Hrůnek) - Kejval, Kubík.

Připraveni: Krampera, Zázvorka.

Navzdory všelijakým zprávám o problémech mšeckého Sokola se jeho hráči sešli a na hřiště nastoupil sebevědomý tým, který tomu našemu Sokolu rozhodně nechtěl dát nic zadarmo. Bylo ideální počasí na fotbal, hřiště až na několik drnů a trochu vyšší trávu bylo pěkné a těsně před výkopem začalo poprchávat. Zápas to byl intenzivní, chvílemi tvrdý, avšak naprosto férový. Pomohl tomu i vynikající výkon všech třech rozhodčích, kteří utkání skvěle vedli a dokonce byli i sympatičtí - jaký to rozdíl a pohlazení po duši oproti té tragédii z minulého víkendu. Takže to oceňujeme a děkujeme.

Zápas se v podstatě celý odehrával spíše mezi vápny. My jsme se snažili o kombinační hru, párkrát jsme se i dostali do slibných šancí, avšak naprosto jsme pohořeli v zakončení. To byl náš největší kámen úrazu. Nebo jsme příliš tlačili na přihrávku a míče nám lítaly mimo hřiště - v první půlce byly dvě pětiminutové sekvence, kdy jsme vyházeli snad 12 přihrávek v řadě do autu. Bohužel po 22 minutách musel hřiště opustit stoper Kostovčík, pravděpodobně kvůli zraněnému zadnímu stehennímu svalu a je otázkou, jak dlouhá bude jeho absence. Pro nás je to ztráta, protože podává i přes svůj značně pokročilý věk výborné výkony a tímto mu přejeme brzké uzdravení. Naše jediná střela na bránu byla taková hadlabudla od kapitána Fedrhance, na kterou močilo mšecké ptactvo za letu a které se smál i rozhodčí s přítomnými diváky.

Druhá půle probíhala naprosto stejně, avšak s tím rozdílem, že domácí si vypracovali mnoho šancí ke vstřelení gólu - avšak jejich potence byla snad ještě žalostnější než ta naše. Svědčí tomu i fakt, že po faulu Jeřábka hned zkraje druhé půle zahrávali domácí penaltu, nicméně mšecký exekutor překopnul branku snad o 10 metrů. Naše trápení rozčísnul ten nejpovolanější - nestárnoucí Volf nezištně posunul míč vedle sebe na svého kapitána, ten prošel přes dva hráče, dostal šlapák na kotník a pak buď v záchvatu zuřivosti nebo naprosté geniality napřáhl k ráně z 25 metrů a poslal míč majestátní střelou přímo do vinglu jako liverpoolská legenda Steven Gerrard v životní formě. Gól to byl tak mimořádný, že to střelec oslavil snad čtyřmi různými oslavami. Ve zbývajících minutách se domácí pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale naše obrana v čele s Izerou a Jarábem ustřežila první čisté konto tohoto jara. Za zmínku stojí ještě průnik v závěrečné minutě již uzdraveného Hrůnka, který vzal na výlet tři obránce soupeře, aby pak tváří v tvář golmanovi poslal míč dvacet metrů nad branku.

Těžký zápas jsme zvládli a připsali si do tabulky důležité tři body, díky nimž nás další kolo doma v Agros Aréně čeká přímý souboj o čtvrté místo proti Braškovu. Jedinou kaňkou na celém zápase je roztrhlé obočí mašiny Havlovce, což si přivodil v hlavičkovém souboji. Krve jak z vola, musel Dáňa jet okamžitě na šití a nyní má nad okem osm stehů. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, každopádně i jemu přejeme brzké uzdravení.

Závěrem ještě jednou díky za výkon rozhodčích a Mšeci přejeme hodně štěstí do budoucna, byl to dobrý a férový zápas.