sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - SK Braškov 5:4

TJ Sokol Vraný - SK Braškov 5:4

23.4.2023  17:00
1.B třída
Agros Aréna, Vraný
0

Infarktový zápas se šťastným koncem pro naše barvy rozhodl Jaráb, který vítězným gólem v poslední minutě zápasu spasil Vraný.

Góly: Volf 2x, Hrůnek, Tajč, Jaráb.

Sestava: Izera, Klár, Jaráb, Jeřábek, Košťák - Tajč, Volf, Fedrhanc (K), Růžička (79. ŽK, 90. Krampera) - Kejval, Hrůnek (60. Nerad).

Připraven: Zázvorka.

A vydechnout. To byl zápas jako prase, který se velmi podobal jednomu památnému z Premier league. Po sobotním výsledku zápasu Tuchoměřice - Hředle jsme věděli, že výhra v tomto utkání nás nevynese pouze na čtvrté místo, ale že bychom "leapfrogovali" Braškov i Hředle až na místo třetí. Příležitost, kterou jsme si nechtěli nechat ujít. Soustředění bylo v kabině a i během rozcvičky na maximum. Chtěli jsme tento zápas vyhrát, nejen kvůli tabulkové pozici, ale i kvůli odvetě za podzimní klání, kdy se na nás vyřádili jak braškovští hráči, tak i braškovští rozhodčí. Včerejší zápas byl ale naprostým opakem podzimu, a za to jsme moc rádi. Chceme poděkovat rozhodčím za výborný výkon a hráčům Braškova za férové souboje a celkově kvalitní fotbal, který byl reklamou tohoto sportu a nezaujatým fanouškům se musel líbit. Zaujatí fanoušci ale nejspíš museli po finálním hvizdu jet na preventivní kontrolu se srdcem k doktorovi. Nervy byly v tu dobu asi už dávno někde v kýblu.

Utkání začalo, na časomíře stále svítila 0. minuta a už jsme prohrávali. Absolutně groteskní situace, kdy hosté nakopli míč, v obraně jsme prohráli hlavičkový souboj, křídelník hostů potáhl míč až na penaltu, kde měl čas a klid posunout míč za patou svému spoluhráči, ten obešel našeho obránce i brankáře téměř v chůzi a jakoby nevěřícně uklidil míč do branky. Hororový start, avšak nebyla to ještě ani první minuta a tak zbývalo dost času utkání otočit. Dorovnali jsme díky Hrůnkovi v 17. minutě, který po rohu Jarába zabojoval o míč ve skrumáži ve vápně a následně propálil brankáře pod břevno. Bohužel jsme k obratu nezaveleli, ba naopak, během 10 minut jsme hostům darovali dva góly. Nejprve jsme po odkopnutém rohu laxně bránili pravou stanu, ze které přišel pěkný centr mezi malé vápno a penaltu a osamocený hostující hráč prostřelil Izeru. Pak se nám nepovedl pokus o konstruktivní rozehrávku odzadu, hosté toho využili a neměli problém zvýšit na 3:1. Vypadalo to s námi bledě, hosté hráli účinný soubojový fotbal, který nám moc nedovoloval, a my si tím pádem nevytvářeli tolik gólových příležitostí. Jedna taková však vznikla po rychle rozehraném přímáku, kdy se starý rutinér Volf prosmýknul kolem svého strážce, nahrál vpravo Tajčovi na vápno a ten utaženou levačkou poslal míč do protější šibenice jako Mo Salah v největší formě. Poločas končil za stavu 2:3, což nám vlilo novou krev do žil.

Tu z nás ale Braškov drákulovsky vysál hned po pěti minutách, když se mu po dalším našem zaváhání v obraně povedlo přidat čtvrtý gól. V tom momentě kdyby trenér mohl, tak všem hráčům dá zgruntu hned asi okamžitě do držky, což by možná bylo jako trest málo. Zbraně jsme ale nesložili, jelikož jsme hosty přehrávali téměř celou dobu a nebýt našich chyb, tak je výsledek odlišný. Opět jsme spálili několik slibných šancí a nevypadalo to dobře, když ale v 75. minutě vykřesal jiskřičku naděje Kejval, na kterého byl spáchán faul ve vápně, a kopala se penalta. K té se postavil starý rutinér Volf, ubezpečen svými penaltovými nácviky z tréninků, a s obrovskou dávkou štěstí penaltu proměnil. 3:4 a čtvrt hodiny do konce. Tlačili jsme soupeře, co to šlo, ale jejich obrana do té doby fungovala víc než solidně. A právě v ten moment do zápasu promluvil geniální tah hostujícího trenéra, když na hřiště poslal svého známého psychopata s číslem 4, který se už nádherně vybarvil během podzimního klání, aby zápas rozhodl. A on ho rozhodl. Nejprve se tedy pokoušel udělat z klidného zápasu další jatka, což se díky jeho normálním spoluhráčům a dobrým rozhodčím nestalo, aby se pak před exekucí druhé penalty snažil rozkopat penaltový puntík. Nicméně díky jeho přítomnosti se nám začali otvírat okénka na skórování a v 81. minutě si Tajč výborně pokryl míč ve vápně, posléze nejprve trefil ruku hostujícího obránce, aby byl sám následně zfaulován a rozhodčí s přehledem odpískal druhý pokutový kop pro Vraný. Toho se znovu ujal starý rutinér Volf a i přes rozkopaný puntík rutinérsky zamířil do šibenice. 4:4 a 10 minut do konce. Málem jsme si zavařili opět sami, když jsme špatně hozeným autem dostali do šance hosty, avšak ti si se zakončením neporadili. A tak přišla 91. minuta, krásně zahraný roh Tajče na zadní tyč, kde vyplaval osamocený Jaráb a rutinérsky hlavou poslal míč do sítě a my se poprvé v zápase dostáváme do vedení. 5:4 a gólové oslavy byly bujařejší než když Ousou vyrovnal v derby za Spartu. Pár minut nastavení jsme přežili a zápas dotáhli do vítězného konce a tím tak poskočili na třetí místo tabulky.

Děkujeme velmi moc fanouškům za elektrizující atmosféru, snad jsme vám nepřivodili nějaké zdravotní problémy jako našemu trenérovi, který byl zralý na prášky. To asi my všichni. Ale byla to reklama na fotbal s výborným koncem pro nás, a proto ten fotbal děláme! Soupeři děkujeme za kvalitní a férový zápas, ať se daří. V neposlední řadě velké díky patří rozhodčím, kteří toto vypjaté utkání zvládli naprosto skvěle.

Další týden se budeme snažit navázat na toto vítězství v Lánech, kam jedeme na čarodějnice v neděli 30. dubna od 17:00. Budeme rádi za jakoukoliv podporu.