sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - SK Baník Libušín 4:2

TJ Sokol Vraný - SK Baník Libušín 4:2

11.6.2023  13:00
1.B třída
Agros Aréna, Vraný
0

Vyrovnaná partie s druhým celkem tabulky skončila naší výhrou, o kterou se postaralo trio Jaráb, Kubík a Fedrhanc.

Góly: Kubík 2x, Jaráb, Fedrhanc.

Sestava: Izera - Košťák (48. ČK), Kejval, Jaráb, Jeřábek - Tajč (88. Krampera), Volf, Fedrhanc (K), Růžička (90. Kotěra), Havlovec (33. ŽK) - Kubík (90. ŽK).

Připraven: Kostovčík.

Poslední dva zápasy do konce sezóny, která byla pro nás po postupu z okresu víceméně dobrá. Avšak poslední zápasy zanechaly hořkou pachuť, a proto jsme se našim fanouškům, našemu vedení a lidem okolo vranského fotbalu chtěli odvděčit v posledních dvou domácích zápasech zlepšeným výkonem, nejlépe podpořeným třemi body. V prvním z těchto zápasů nás ale nečekalo nic lehkého, jelikož soupeřem byl Baník Libušín, který po loňském sestupu z A třídy a menší restrukturalizaci klubu zažívá vydařenou sezónu. Na podzim jsme u nich hráli 2:2, avšak doma jsme cílili na vítězství, jelikož jsme v Agros Aréně stále neporazitelní a body tu neztrácíme.

Co není, mohlo být, protože jsme v 15. minutě prohrávali 2:0. Těžko říct, zda to už není k smíchu, ale je to spíš k pláči. Libušín měl ze startu docela dost standartek a ta v 10. minutě se ujala, když si svého hráče nepohlídal kapitán Fedrhanc a ten tak mohl v klidu skórovat. O pět minut později naše obrana špatně vystavila ofsajdovou past, čehož využil hostující útočník a v samostatném nájezdu prostřelil brankáře Izeru. Izy nás však udržel ve hře posléze, kdy se na něj opět sám řítil libušínský hráč, avšak tentokrát si na našeho brankáře nepřišel. Do zápasu nás vrátil Jaráb, který lišácky zahrál přímý kop a ten i s lehkou pomocí teče libušínského stopera skončil v síti. O čtyři minutky později vyslal Fedrhanc do samostatného úniku Kubíka, který si míč hodil před hostujícího stopera, a ten ho coby poslední hráč defenzivy sundal kousek před vápnem - jednoznačná červená karta pro libušínského stopera, který nezažil zrovna příjemných pět minut. Z následného přímáku Kubík krásně vymetl šibenici a mohl se jít radovat ke klandru se svým synkem.

Libušín jsme přehrávali po zbytek poločasu, a v tom druhém jsme na to chtěli navázat. Bohužel, počet hráčů na hřišti se vyrovnal, když dostal Košťák červenou kartu za hrubé strčení do hostujícího hráče. Rozhodčí (a evidentně ani libušínská lavička) si ale nevšimli chování a činy hostujícího křídelníka s číslem 13, který ve svých krásných 18 letech celé utkání našim hráčům vulgárně nadával, vyhrožoval jim, že je zabije a následně udeřil pěstí Kaštyho do obličeje. Košťák ho v sebeobraně odstrčil, načež se tento "spratek" skácel s brekem k zemi a předvedl divadýlko jak z Národního, což mu bohužel hlavní sudí spolkl i s navijákem. Doufáme v co nejnižší trest pro našeho Kaštyho a možná (ale to je asi jen bláhová představa) dodatečné potrestání libušínského Jechumtála.

Vyloučení naši aktivitu ale nijak neutlumilo, ba naopak, a své snažení jsme stupňovali. Šancí na gól jsme si ale moc nevypracovali, a tak přišla 82. minuta a chyba jinak spolehlivě chytajícího libušínského brankáře, kterou využil Kubík a zápasové misky vah převrátil na naší stranu - 3:2. Hosté se snažili o odpověď, čemuž mohlo pomoci i nezvykle dlouhé nastavení. My se však dostali k přímáku z dobré vzdálenosti. K exekuci se postavil Jaráb a krásným míčem nalezl Fedrhance, který hlavou nádherně umístil míč do sítě a bylo to 4:2. Ještě ani neskončily gólové oslavy a rozhodčí nastavení vynechal a pískl konec.

Dobrý a kvalitní zápas se zaslouženými třemi body pro naše barvy. Tento zápas se nám, až na začátek (jako již tradičně), vyvedl a připsali jsme si důležitou výhru. Nyní nám zbývá tento výkon a výsledek potvrdit v posledním zápase s béčkem Hostouně a zakončit sezónu na vítězné vlně. Poslední mač sezóny 2022/2023 se odehraje v neděli 18. června od 13:00 v Agros Aréně. Preview čekejte klasicky v pátek.