Anketa

jaro
Celkem hlasů 58
Nyní nás čekají dva venkovní zápasy v Rakovníku a Švermově. Poté se budeme loučit se sezónou dvěma domácími zápasy v řadě. První z nich bude 11. června od 13:00 Libušín. Dorazíš zafandit Vranejm koním?


Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > SK Lány - TJ Sokol Vraný 3:2

SK Lány - TJ Sokol Vraný 3:2

Termín
30.4.2023  17:00
Soutěž
1.B třída
Místo
Lány
číslo dresu:
0

V Lánech jsme bohužel uspět nedokázali a i přes množství šancí v celém zápase a tlaku v závěrečných minutách si na konto připisujeme porážku.

Góly: Volf, Kubík.

Sestava: Izera - Krampera (73. Tajč), Jaráb, Jeřábek (65. ŽK), Košťák (46. Klár) - Nerad (46. Kubík), Volf, Fedrhanc (K), Růžička - Havlovec (63. ŽK), Kejval.

Připraven: Adamus.

Hezké slunečné počasí nás přivítalo na hezkém a zrenovovaném hřišti v Lánech. Mnoho se tu změnilo od naší poslední návštěvy a musíme říct, že areál je to moc pěkný. Až na malý detail v podobě prohozeného označení střídaček, kdy se hostující nachází na bližší polovině u hospody a domácí na druhé straně u kruhového objezdu, tudíž po zásahu domácího týmu jsme se rozcvičovali na "domácí" polovině a posléze dělali komplikovaná škatulata zpět na "hostující polovinu".

Čekali jsme těžký zápas, když jsme věděli, že problém měli s domácími i rozjeté Tuchoměřice, a nemýlili jsme se. Lánští hráči jsou na svém krátkém hřišti velmi kvalitní, tvrdí v soubojích a šikovní na míči. Jejich hra však kupodivu nepramenila z rychlé kombinační hry, ale z nákopů z defenzivní linie na obrovité útočné hráče, kteří míče prodlužovali nebo sklepávali. Po jedné takové situaci v 8. minutě se soupeř lehce dostal přes naši obranu a doťukal míč až do prázdné brány - 1:0. Nám se naštěstí podařilo zareagovat velmi rychle, když po pěti minutách terminátor Havlovec ještě s pár stehy v obličeji prošel nezastavitelně domácí obranou a užuž obcházel brankáře, který však ho sejmul ve vápně, a pískala se penalta. Tu proměnil Volf a bylo to 1:1. Na otočení stavu jsme měli nejméně 3 stoprocentní šance, když jsme snad z malého vápna ani netrefili branku a to nás mohlo mrzet. Minutu před koncem jsme totiž po rohovém kopu laxně neuhlídali domácího hráče v našem pokutovém území a ten Lánům vrátil vedení gólem do šatny.

Do druhého poločasu jsme šli s vírou, že dokážeme otočit i tento zápas, jelikož jsme měli spoustu šancí a celkově byli lepším týmem. Naše snažení měl posílit i po nemoci se vracející Kubík a skutečně pomohl - po rohovém kopu se k míči dostal Jaráb, který hlavou vracel míč do ohně, ten si našel Kubík a hlavou srovnal stav na 2:2. Nadechovali jsme se k dalšímu gólu, když však přišel tvrdý direkt. Po standartce domácích se nám nepodařilo odvrátit míč do bezpečí, ten si našel domácí útočník a do odkryté branky vrátil vedení svému celku. Zbytek zápasu jsme zatlačili soupeře před jeho vápno, ale nedokázali jsme najít recept na prolomení jeho obrany. Domácí zkušeně hru kouskovali, občas i fauly za hranicí pravidel. Náš závěrečný tlak v posledních minutách sice vykřesal pár nadějných příležitostí, ty jsme ale nevyužili a tak po zásluze prohráli.

Na minulou domácí výhru jsme bohužel nenavázali a připsali si druhou jarní porážku. Není třeba ale věšet hlavy, v týdnu se poctivě připravíme a v neděli doma vyzveme Hředle, kterým máme rozhodně co vracet. Po utkání navíc v hospůdce Na hřišti proběhne malé týmové posezení, takže uděláme vše pro to, aby tři body zůstaly doma.

#VranýKoně

1.B třída skupina A 2022/23

 

pořadí 
        tým  bodů
     1.TJ Sokol Tuchoměřice   69
     2.SK Baník Libušín  56
     3.SK Braškov  43
     4.FK Hředle  42
     5.TJ Sokol Vraný   40
     6.SK Lány  39
     7.Sokol Hostouň "B"  33
     8.TJ Baník Švermov  32
     9.FC 05 Zavidov  31
   10.TJ Sokol Mšec  28
   11.SK Lhota  22
   12.TJ Tatran Rakovník  18
   13.TJ Roztoky  17
   14.TJ Baník Lubná  11


podrobnější tabulka

 

Fotogalerie