sokol-vrany.cz > SK Lány - TJ Sokol Vraný 3:2

30.4.2023  17:00
1.B třída
Lány
0

V Lánech jsme bohužel uspět nedokázali a i přes množství šancí v celém zápase a tlaku v závěrečných minutách si na konto připisujeme porážku.

Góly: Volf, Kubík.

Sestava: Izera - Krampera (73. Tajč), Jaráb, Jeřábek (65. ŽK), Košťák (46. Klár) - Nerad (46. Kubík), Volf, Fedrhanc (K), Růžička - Havlovec (63. ŽK), Kejval.

Připraven: Adamus.

Hezké slunečné počasí nás přivítalo na hezkém a zrenovovaném hřišti v Lánech. Mnoho se tu změnilo od naší poslední návštěvy a musíme říct, že areál je to moc pěkný. Až na malý detail v podobě prohozeného označení střídaček, kdy se hostující nachází na bližší polovině u hospody a domácí na druhé straně u kruhového objezdu, tudíž po zásahu domácího týmu jsme se rozcvičovali na "domácí" polovině a posléze dělali komplikovaná škatulata zpět na "hostující polovinu".

Čekali jsme těžký zápas, když jsme věděli, že problém měli s domácími i rozjeté Tuchoměřice, a nemýlili jsme se. Lánští hráči jsou na svém krátkém hřišti velmi kvalitní, tvrdí v soubojích a šikovní na míči. Jejich hra však kupodivu nepramenila z rychlé kombinační hry, ale z nákopů z defenzivní linie na obrovité útočné hráče, kteří míče prodlužovali nebo sklepávali. Po jedné takové situaci v 8. minutě se soupeř lehce dostal přes naši obranu a doťukal míč až do prázdné brány - 1:0. Nám se naštěstí podařilo zareagovat velmi rychle, když po pěti minutách terminátor Havlovec ještě s pár stehy v obličeji prošel nezastavitelně domácí obranou a užuž obcházel brankáře, který však ho sejmul ve vápně, a pískala se penalta. Tu proměnil Volf a bylo to 1:1. Na otočení stavu jsme měli nejméně 3 stoprocentní šance, když jsme snad z malého vápna ani netrefili branku a to nás mohlo mrzet. Minutu před koncem jsme totiž po rohovém kopu laxně neuhlídali domácího hráče v našem pokutovém území a ten Lánům vrátil vedení gólem do šatny.

Do druhého poločasu jsme šli s vírou, že dokážeme otočit i tento zápas, jelikož jsme měli spoustu šancí a celkově byli lepším týmem. Naše snažení měl posílit i po nemoci se vracející Kubík a skutečně pomohl - po rohovém kopu se k míči dostal Jaráb, který hlavou vracel míč do ohně, ten si našel Kubík a hlavou srovnal stav na 2:2. Nadechovali jsme se k dalšímu gólu, když však přišel tvrdý direkt. Po standartce domácích se nám nepodařilo odvrátit míč do bezpečí, ten si našel domácí útočník a do odkryté branky vrátil vedení svému celku. Zbytek zápasu jsme zatlačili soupeře před jeho vápno, ale nedokázali jsme najít recept na prolomení jeho obrany. Domácí zkušeně hru kouskovali, občas i fauly za hranicí pravidel. Náš závěrečný tlak v posledních minutách sice vykřesal pár nadějných příležitostí, ty jsme ale nevyužili a tak po zásluze prohráli.

Na minulou domácí výhru jsme bohužel nenavázali a připsali si druhou jarní porážku. Není třeba ale věšet hlavy, v týdnu se poctivě připravíme a v neděli doma vyzveme Hředle, kterým máme rozhodně co vracet. Po utkání navíc v hospůdce Na hřišti proběhne malé týmové posezení, takže uděláme vše pro to, aby tři body zůstaly doma.