sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - SK Lhota 4:0

Místo
Agros Aréna, Vraný
číslo dresu:
0

Po dlouhé době jsme si konečně připsali do tabulky kýžené tři body za vítězství proti SK Lhotě, které se ale nerodilo vůbec snadno.

Góly: Fedrhanc 2x, Hrůnek, Růžička.

Sestava: Izera - Košťák, Kostovčík, Jaráb, Jeřábek - Tajč, Volf (72. Hrůnek), Fedrhanc (K, 48. ŽK), Havlovec (80. Zázvorka) - Růžička, Kubík.

Připraven: Novák.

Po výprasku z minulého týdne a delšímu bodovému suchu jsme již konečně chtěli zabrat a udělat tři body. Marodku však máme rozsáhlou a z nějakých 20 lidí nám jich chybí snad 8, což musí trenér v každém zápase zohledňovat a všemožně lepit sestavu. Další vrásky mu přidělala páteční diagnóza brankáře Adamuse, který měl v době zdravotní indispozice nahradit v bráně stálici Izeru - na čtvrtečním tréninku si Adamus zlomil prst na ruce, musel jít okamžitě na operaci a sezóna pro něj skončila. Tímto mu chceme jménem celého klubu popřát brzké uzdravení a ať je brzy fit a zpět v našem dresu. Otazník tak před zápasem visel nad brankářským postem.

Izy však i přes bolest nastoupil do brány a patřil k mužům zápasu, jelikož několik jeho fantastických zákroků nás udrželo ve hře a i díky jeho výkonu jsme dokázali zvítězit. Zdecimovanou sestavu jsme neměli jen my, poněvadž hostům kvůli mnoha důvodům chybělo osm hráčů a muselo tak nastoupit pár mladších fotbalistů. Lhota hrála přesně tak, jak jsme čekali, a to poctivě defenzivně, což nám dělalo znovu problém a nedařilo se nám ohrozit soupeřovu branku. Naopak hosté po několika našich zaspáních nebo laxnosti šli do několika samostatných nájezdů na brankáře Izeru, ten však každý útok vyčapal a držel naše naděje vysoko. Ke střelám jsme se v prvním poločase téměř nedostali, výjimkou byl kapitán Fedrhanc, který nejprve volej levačkou poslal hodně mimo, aby pak stejnou nohou vyslal skvělou ránu do horního vinglu soupeřovy branky, avšak lhotský brankář předvedl parádní zákrok. Do třetice se to už ale podařilo, kdy Fedr napřáhl z 25 metrů svou slabší pravačkou a vymetl šibenici. 1:0 v poločase.

Druhý poločas jsme se snažili co nejrychleji přidat pojišťující gól, abychom se vyhnuli nějakému dramatu jako na podzim. To se nám však nedařilo, jelikož jsme byli dosti zbrklí ve finální fázi. Hodně se hrálo mezi vápny a nervozita u našich hráčů lehce stoupala. To ale neplatilo pro novopečeného bakaláře Hrůnka, který byl na hřišti sotva dvě minuty a hned skóroval, čímž dodal na naše kopačky potřebný klid. Hned o minutu později Jaráb přiťukl při standartce míč Růžičkovi, který ho se štěstím dostal za záda brankáře a bylo to 3:0. V koncovce zápasu došlo k úsměvné situaci v našem pokutovém území - Izerovi vypadl mokrý míč z rukavic k nohám hostujícího útočníka, ten však uklouzl na stejně mokrém trávníku a náš oblíbený rozhodčí Laštovička neváhal a pískl penaltu za neexistující faul Jeřábka. Pravda se však ukázala a lhotský exekutor penaltu nedal. V posledních minutách přidal poslední gól Fedrhanc poté, co dorazil střelu Hrůnka (ta už sice byla za brankovou čárou, avšak rozhodčí jako gól uznal až střelu našeho kapitána, poznámka pro rejpaly).

Konečně se nám podařilo zvítězit a naše tvrz v Agros Aréně stále nepadla. Díky výsledkům v ostatních zápasech máme stále šanci poprat se o třetí místo, což je náš velký cíl. Děkujeme všem fanouškům za parádní podporu po celý zápas, užili jsme si to. Teď nás čekají dva výjezdy za sebou, nejprve už tento pátek do Rakovníka a pak o týden později v neděli do Švermova. Poté nás čekají poslední dva zápasy jara, které oba odehrajeme v Agros Aréně. Zatím platí data 11. a 18. června od 13:00, avšak je velmi pravděpodobné, že se s některým z těchto zápasů bude ještě hýbat - dáme včas vědět.