sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - AFK Libčice 5:3

20.8.2023  17:00
1.b třída
Agros Aréna, Vraný
0

Nová sezóna se včera rozběhla i pro nás a to hned v domácím prostředí, kde jsme přivítali "nováčka" soutěže AFK Libčice. A i díky hattricku Kubíka jsme zvítězili 5:3

Góly: Kubík 3x, Danda L., vlastní.

Sestava: Izera - Matoušek, Jaráb, Danda P. - Havlovec (53. Klár), Havlena (65. Vrba), Fedrhanc (K), Volf (84. Nerad), Danda L. - Tygl (65. Kubík), Hrůnek (53. Růžička).

Připraveni: Pražák, Kostovčík.

Start sezóny nám začal v domácí Agros Aréně a pro náš tým to byl zápas mnoha novinek - oproti loňsku velice obměněná základní jedenáctka, ve které se hned dostalo na pět nových hráčů a další dva byli na střídačce; s tím přišlo i nové rozestavení se třemi obránci vzadu; a v neposlední řadě nás čekal nový neznámý soupeř, jelikož Libčice hráli pravidelně 1.B třídu skupiny B, avšak od letoška se přemístily do naší skupiny A.

V obrovském vedru se nám nepodařilo zachytit začátek a prvních patnáct minut bylo poněkud nedůrazných, až ospalých. Hosté ve 12. minutě využili nedůrazu ve středu hřiště, dostali se ke střele, kterou Izera zvládl vyrazit, avšak na dorážku už byl krátký a soupeř vedl 1:0. Nám se podařilo zareagovat o patnáct minut později, kdy jedna z nových posil Lukáš Danda nádherně prošel po své levé straně až do vápna a utaženou střelou propálil gólmana hostů. Zbytek poločasu se odehrál spíše mezi vápny, ta pravá kanonáda přišla až ve druhé půli.

Do té jsme nastoupili odhodláni výsledek překlopit na svou stranu, nicméně to byli hosté, kteří se znovu ujali vedení - kapitán Fedrhanc ve vápně neuhlídal svého hráče a ten osamocený poslal hlavou míč za záda Izery. Srovnat stav se nám ale podařilo ani ne za pět minut, kdy vynikající nákop za obranu další posily Matouška poslal naprosto dezorientovaný obránce Libčic do své vlastní branky - 2:2. V 65. minutě se dostal na hřiště ostrostřelec Kubík, jehož od konce minulé sezóny trápila zranění, a zápas proměnil ve svou vlastní show. V 75. minutě nás poslal do vedení krásnou střelou na zadní, jež ještě smyslně lízla tyč. V 78. minutě pak zužitkoval černou práci celého týmu a vybojovaný míč poslal okamžitě do sítě Libčic, aby v 83. minutě zkompletoval hattrick, ale jaký to byl hattrick - Matoušek vyslal ze své strany krásný křižný pas, který Kubajz před vápnem trefil z jedničky přímo pod klacek, fantazie. V závěru jsme v obranné činnosti dost zaspali a nechali jsme soupeře přidat ještě třetí branku po menším chaosu ve vápně, avšak nic to nezměnilo na faktu, že jsme si hned v prvním kole připsali důležité tři body do tabulky.

Byl to ostrý test v nepříjemném počasí s mnoha novými tvářemi, který jsme zvládli na výbornou. Chceme pochválit také rozhodčí, kteří celý zápas odpískali kvalitně a bez sebemenších komplikací. Až se naše nové posily, které si do konce měsíce snad všechny podrobně představíme, pořádně aklimatizují a sžijí s mančaftem, tak věříme, že se naše výkony ještě více zvednou.

Děkujeme fanouškům za včerejší podporu - tuto neděli se představíme od 10:15 ve Lhotě, abychom další neděli 3. září od 17:00 přivítali na naší půdě Velkou Dobrou.

Přejeme úspěšný začátek pracovního týdne.