sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - FC Čechie Velká Dobrá 4:2

TJ Sokol Vraný - FC Čechie Velká Dobrá 4:2

3.9.2023  17:00
1.B třída
Agros Aréna, Vraný
0

Velkolepý obrat v posledních minutách zápasu rozhodl o našem tříbodovém vítězství ve velice kvalitním a těžkém utkání s jedním z aspirantů na postup.

Góly: Volf, Kubík, Vrba, Tygl.

Sestava: Izera - Klár, Jaráb (K), Danda P. - Tygl, Růžička (54. ŽK, 69. Nerad), Havlena, Volf, Danda L. - Havlovec (60. Vrba), Kubík.

Připraveni: Pražák, Košťák, Matoušek, Kostovčík.

Velká Dobrá v minulé sezóně sestoupila z 1.A třídy, přes léto výrazně posílila a její ambice směřují jistě k co nejrychlejšímu postupu zpět o patro výš. Začátek sezóny jim ale příliš nevyšel a další ztrátu bodů si nemohli doberští fotbalisté dovolit, a tak se čekal tuhý boj v důležitém zápase. My se vrátili v sestavě zpět k obranné trojici, což nám svědčí patřičně víc než obranná čtveřice, a do středu zálohy se vrátil Volf, který nahradil kapitána Fedrhance, jenž laboruje s kolenem.

Hosté očekávaně hráli kvalitně, důrazně a dobře technicky. Přehrávali nás asi ve všech aspektech a byla jen otázka času, kdy se to promítne i na skóre. A to se promítlo brzo, když po 25 minutách hosté vedli 2:0 díky většímu důrazu v koncovce. V ten moment to s námi vypadalo dost bledě a mnozí se obávali, aby tento zápas neskončil naším fiaskem a nějakou ostudou. Paradoxně ale druhý gól hostů nás nastartoval k lepšímu výkonu. Během dvou minut jsme dokázali srovnat stav, nejprve Tygl skvěle vniknul do soupeřova vápna, jeho přetaženou přihrávku ještě vrátil do ohně Lukáš Danda a nestárnoucí Volfik svou dřevěnou pravačkou snížil stav zápasu z našeho pohledu na 1:2. Ihned poté Růžička fantastickým balónem za obranu našel Kubíka, který nadvakrát úspěšně propálil doberského brankáře a poločas tak skončil 2:2.

Druhý poločas byl velký boj, hrálo se převážně mezi vápny a ani jeden tým nechtěl udělat chybu. My měli smůlu a nastřelili jsme břevno, což byla zdaleka jediná šance celého druhého poločasu. Až do velké chvíle žolíka Vrby, který zužitkoval v 87. minutě skvělou práci Kubíka a míč dorazil do odkryté brány - 3:2 díky dvěma borcům, kteří měli lví podíl také na výhře minulý týden ve Lhotě. Při posledním rohovém kopu zkusili hosté vabank a poslali do vápna i brankáře, jenže jejich roh jsme odvrátili a Kubík poslal do samostatného úniku Tygla, který si pečetící gól na 4:2 vychutnal všemi doušky a slavil ještě před tím, než skóroval podobně jako Ross Barkley.

Kvalitní výkon obou týmů se šťastným koncem pro naše barvy, byť v první půlhodince jsme byli zralí na ručník. Od druhého inkasovaného gólu jsme se ale zvedli a předvedli jsme senzační a zasloužený obrat. Kvalitě zápasu pomohli i rozhodčí svým bezchybným výkonem, za který jim děkujeme. V neposlední řadě děkujeme také naším fanouškům, kteří nás podporovali po celý zápas, a touto cestou je zveme na další domácí zápas, který sehrajeme v Agros Aréně již tuto neděli 10. září od 17:00 proti Slavoji Kladno.