sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - TJ Baník Švermov 5:3

24.9.2023  16:30
1.B třída
Agros Aréna, Vraný
0

Po dvou nezdarech jsme si znovu připsali vítězství a tři body do tabulky, na nichž měl lví podíl Michal Jaráb svým hattrickem asistencí.

Góly: Fedrhanc, Danda L., Danda P., Kubík, Vrba.

Sestava: Izera - Klár (64. Havlena), Kostovčík, Jaráb, Košťák - Růžička (64. Tygl), Volf (70. Vrba), Fedrhanc (K), Danda L. (79. Hrůnek) - Danda P., Kubík (69. ŽK).

Připraven: Adamus.

Po přerušení domácí série neporazitelnosti a následné venkovní prohře jsme už chtěli bezpodmínečně vyhrát a najet znovu na vítěznou vlnu, abychom se udrželi na dostřel předním příčkám tabulky. Úvod zápasu však tomu moc nenasvědčoval a my, jak je už zvykem, jako první inkasovali. Soupeř se dostal do vedení po jedenácti minutách, kdy z nenápadné akce hostující hráč obstřelil brankáře Izeru a bylo to 0:1. Naše reakce ale na sebe nenechala dlouho čekat, když kapitán Fedrhanc využil ve vápně skvěle hozený aut Jarába, obtočil se kolem dvou obránců a pravačkou vyrovnal stav zápasu. O pouhé dvě minuty později Jaráb vyslal nádherným pasem z vlastní poloviny do úniku Lukáše Dandu, ten si prvním dotykem patičkou hodil míč do běhu a následně lahodně zakončil a dostal nás do poločasového vedení 2:1.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem dát rychlý třetí gól a otupit soupeřův tlak, což se nám povedlo. Po pěti minutách jsme vybojovali míč ve středu pole, Volf vyslal vynikající průnikovkou Petra Dandu do samostatného nájezdu, ze kterého se "Béda" nemýlil a vsítil tak svůj premiérový gól za vranské barvy - 3:1. Bohužel naše dvougólové vedení netrvalo dlouho, když jsme opět nezvládli ubránit rohový kop soupeře a ten pohodlně skóroval a snížil na 3:2. V tomto okamžiku hosté vcelku dost hrozili a měli své šance, které ale neproměnili a tak přišla řada na nás. Jaráb po kombinaci s Fedrhancem vyslal dlouhý balón od vlastního vápna až na Kubíka, který se dostal přes své obránce a chytrým zakončením vrátil našemu týmu dvougólové vedení. Definitivní tečku přinesl Vrba, který zužitkoval precizní výkop Izery a chladnokrevně zvýšil již na 5:2. Bohužel závěr trochu pokazil náš výkon, jelikož jsme hrozně lehce ztráceli míče, sólovali a hráli dost nezodpovědně, což vyústilo v třetí a naprosto zbytečný gól hostů - 5:3.

Začátek a konec zápasu se nám moc nepovedl, ale jinak se dá říct, že jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou. Ze všech výkonů musíme vyzdvihnout ten Jarába, který svou pozici stopera odehrál bez sebemenších chyb a k tomu přidal rovnou tři fantastické asistence. K dalšímu zápasu zajíždíme v neděli 1. října do Dobrovíze, kde nás čeká výkop v 16:00. Poté doma přivítáme béčko Hostouně, a sice v neděli 8. října od 16:00.