sokol-vrany.cz > SK Lány - TJ Sokol Vraný 4:3

Místo
Lány
číslo dresu:
0

Zápas bohatý na góly nakonec dopadl lépe pro domácí, kteří po pauze otočili výsledek ve svůj prospěch.

Góly: Kubík 2x, Havlovec.

Sestava: Pražák - Jaráb, Matoušek (12. ŽK), Danda P. - Havlovec (81. Tygl), Fedrhanc (K, 3. ŽK), Růžička, Havlena, Danda L. - Kostovčík (78. Vrba), Kubík (35. ŽK).

Připraveni: Adamus, Klár, Kotěra.

Krásně připravené hřiště v Lánech schytalo pořádnou nakládačku, protože už od rozcvičky silně pršelo. Trávník však byl prvotřídní a úroveň utkání tomu odpovídala. Hrál se bojovný, ale férový zápas, jehož začátek vyšel lépe domácím. Po čtvrt hodině vedli 2:0, kdy jsme nejprve při rohovém kopu neuhlídali na penaltě domácího útočníka, a posléze jsme nechali samotného lánského fotbalistu pohodlně dorazit vyraženou střelu naším brankářem do odkryté branky. To nás ale probralo a začali jsme zlobit i my, nejprve Havlovec na podnose nabídl gólovku Kubíkovi, který ji nepohrdl a snížil na 1:2 z našeho pohledu. O chvilku později si role vyměnili a Kubík nezištně přihrál Havlovcovi, jenž srovnal na 2:2 v krátkém časovém sledu za sebou. V závěru poločasu ještě Havlovec pronikl svým typickým nájezdem do vápna, kde byl zfaulován a kopala se penalta - tu Kubík chladnokrevně proměnil a poločas tak skončil 3:2 v náš prospěch.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem udržet tento stav co nejdéle, poctivě bránit a příležitostně kouskovat hru. To se nám dařilo a soupeř měl málo ze hry. My ho však našimi soustavnými ztrátami dostávali do zápasu více a více, což vyvrcholilo v 75. minutě, kdy jsme opět neubránili rohový kop, a na malém vápně se ocitl nejmenší hráč domácích a v pohodě srovnal na 3:3. O pět minut později pronikl do našeho vápna domácí hráč a nastala sporná situace, kterou rozhodčí vyhodnotil jako penaltu pro domácí (prý byl ale před penaltovým zákrokem nejdřív faul na našeho obránce, ale to už je teď jedno). Penaltu domácí kapitán proměnil a rozhodl o vítězství Lán v poměru 4:3.

Kvalitní a gólový zápas se smutným koncem pro nás, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Soupeř nás ubojoval a tři body získal zaslouženě, my ve druhém poločase kromě jedné gólovky neměli zhola nic. Velkou kaňkou na zápase je chování domácích fanoušků, kteří vožralí anebo prostě jen retardovaní po nás ke konci řvali, že nás zabijí a podobná hovna. Domácím fotbalistům ale přejeme hodně štěstí v dalších části sezóny.

Již teď v neděli 22 října od 15:30 sehrajeme v Agros Aréně předposlední domácí zápas podzimu. Naším soupeřem bude FC 05 Zavidov, tak pojďte ukázat, jak se má fandit bez urážek a invektiv do našeho vranského svatostánku.