sokol-vrany.cz > TJ Sokol Vraný - FC 05 Zavidov 7:3

22.10.2023  15:30
1.B třída
Agros Aréna, Vraný
0

Předposlední podzimní domácí zápas přinesl bohatou diváckou návštěvu, gólové hody a tříbodový zisk pro náš klub.

Góly: Kubík 2x, Růžička, Jaráb, Danda L., Fedrhanc, Kostovčík.

Sestava: Izera - Matoušek, Fedrhanc (K), Danda P. - Havlovec (69. Kotěra), Jaráb, Růžička, Havlena, Tygl (60. Kostovčík) - Danda L., Kubík (78. Adamus).

Připraven: Pražák.

Podzim je v plném rozpuku a v tomto předposledním domácím klání podzimní části nás čekalo poněkud sychravější počasí. To však ale neodradilo naše fanoušky, kterých si do Agros Arény našlo cestu vskutku požehnaně, a to včetně inovované tribuny sever. Fanoušci byli odměněni za svou podporu krásným fotbalem s množstvím gólů. První padl už po pěti minutách, kdy ke střele za vápnem natáhl Růžička a s drobnou tečí dostal míč za záda hostujícího brankáře. Naše gólové vedení tečovanou střelou z přímého kopu navýšil Jaráb, který se v tomto utkání přesunul do středu zálohy a jeho místo ve středu stoperské dvojice zaujmul kapitán Fedrhanc. Bohužel krátce po našem druhém gólu hosté snížili na 2:1, když se pěknou kombinací dostali přes náš střed pole a jednoduše zakončili. Vedení o dvě branky jsme si ale vzali rychle zpět, když v útoku hrající "Lůda" Danda přiťukl míč Kubíkovi, který z hranice vápna zavěsil za bezmocného gólmana.

Ihned po obrátce se prosadil i rtuťovitý "Lůda", kterého do samostatného nájezdu na brankáře Zavidova vyslal Kubík. V 50. minutě to už bylo 5:1 pro naše barvy, když Jaráb krásným centrem ze strany našel ve vápně Fedrhance, který se nemýlil a oslavil svůj gól s Novákovic tribunou sever. Hosté snížili na 5:2 po dvaceti minutách gólem, který padl z asi tak třímetrového ofsajdu - bohužel ale pomezní stál někde na půlce, tudíž nemohl tuto situaci absolutně vidět a tak hosté dostali menší dárek. Náš výkon to ale neovlivnilo a po tomto smolném inkasování jsme naopak přidali ještě dva góly na účet hostů - nejprve Danda L. trefil břevno, načež si míč našel Kubík a s přehledem ho poslal do sítě, aby o dvě minuty později ve formě hrající Kotěra vyslal nádherným pasem do úniku "Loránta" Kostovčíka, který jako zkušený snajpr zakončil umístěnou placírkou za háčky. Poslední slovo ale naneštěstí měli hosté, kteří se z našeho rohu dostali do brejku a se štěstím snížili na konečných 7:3.

Ještě jednou děkujeme za super fanouškovskou podporu. Zápas se Zavidovem se nám povedl, soupeř byl velice kvalitní a přijel hrát fotbal, čemuž svědčí i minimum udělených karet. Rozhodčí, až na to ofsajdové zaváhání, utkání odpískali taktéž s přehledem, za což děkujeme. Nám se utkání povedlo, v našich řadách předvedlo více hráčů skvělý výkon. Teď je třeba na to navázat ve venkovním zápase na horké půdě Braškova, kde hrajeme o sváteční sobotu 28. října ve 14:30. Domácí podzimní derniéra nás čeká v neděli 5. listopadu od 14:00 s Libušínem, tudíž doufáme, že se s námi přijde rozloučit plný dům. Finální zápas podzimní části nás čeká s týmem Mšec - Nové Strašecí v sobotu 11. listopadu od 14:00, pravděpodobně na stadionu v Novém Strašecí. Po utkání proběhne týmová rozlučka v hospodě Na hřišti.