sokol-vrany.cz > SK Braškov - TJ Sokol Vraný 4:1

28.10.2023  14:30
1.B třída
Braškov
0

Další náš bídný výkon na soupeřově hřišti stejně jako další bídný výkon rozhodčích přispěl k naší porážce 4:1 v Braškově.

Gól: Havlena.

Sestava: Pražák - Matoušek, Fedrhanc (K, 73. ŽK), Danda P. - Havlovec (63. ŽK, 72. Klár), Jaráb, Růžička (63. Volf), Havlena (81. Kotěra), Tygl (46. Kostovčík (53. ŽK)) - Danda L., Kubík.

Letošní zápas oproti tomu loňskému byl poněkud klidnější a od úvodních minut jsme byli lepším týmem. V gólový výsledek jsme naše úsilí přetavili po dvanácti minutách, kdy k dalekonosné ráně napřáhl Havlena a z nějakých 25 metrů vymetl nádhernou pumelicí šibenici. Po tomto krásném gólu jsme měli ještě asi dvě velké šance na zvýšení vedení, ale ty se nám nepodařilo proměnit. A tak se stalo, že po půlhodině hry to bylo najednou 2:1 pro domácí tým, který beze zbytku využil naše chyby v defenzivě. Nejprve jsme naším špatně zahraným autem nabídli domácím šanci na vyrovnání na zlatém podnose, umocněnou navíc chybným bráněním, abychom o pět minut později nechali proletět centr malým vápnem a nejlepšího hráče domácích nechali trestuhodně nehlídaného na zadní tyči, kde už pak neměl sebemenší problém otočit stav zápasu na 2:1 pro Braškov.

Poločasový výsledek byl krutý, ale mohli jsme si za něj jednoznačně sami, jelikož jsme po úvodním gólu téměř přestali hrát. Domácí sice neměli žádnou vyloženou šanci, ale co naplat, když jim dvě gólovky nabídneme sami. Do druhého poločasu jsme šli s přesvědčením, že utkání zvládneme otočit a vyhrajeme. Doposud to bylo soubojové, ale klidné utkání. Pak však rozhodčí Poklop otevřel poklop nesmyslných verdiktů a už se jelo podle notiček. Nejenže nám každou útočnou situaci odmávl pomezní jako ofsajd, ale sudí každý náš souboj s domácím hráčem ohodnotil jako faul. Avšak několik faulů na našeho Kubíka (třeba jako kopání do hráče ležícího na zemi) bez zájmu přehlížel, byť mohl klidně sáhnout pro červenou kartu pro domácího obránce. Nám ale dělalo problém dát si jednoduchou nahrávku nebo se dostat do soustavnějšího tlaku - i díky neustálému kouskování hry. Po necelých třiceti minutách šel domácí útočník sám na kapitána Fedrhance, který chtěl míč před útočníkem odkopnout do zámezí, avšak domácí hráč si ho rukou, za jakou by se nemuselo stydět ani duo Perušic/Schweiner na nedávném Mistrovství světa v beach volejbale, posunul do nájezdu na Pražáka a zvýšil na 3:1. O tři minuty později domácí přidali na 4:1, když krásným pasem za naší obranu našli svého útočníka v asi dvoumetrovém ofsajdu - rozhodčí stejně jako v předešlém případě absolutně nereagoval na zjevné porušení pravidel ani na naše protesty, naopak nám ještě rozdal pár žlutých karet.

Navzdory otřesnému výkonu rozhodčích z druhého poločasu musíme jednoznačně říct, že my jsme podali snad ještě horší výkon. Ve druhém poločase jsme si až na pár závarů nevypracovali nic, a jen těžko jsme mohli s takovým výkonem pomýšlet na zisk bodů. Domácí hráli svou hru, která jim vyhovuje, a zkušeně si došli pro tři body. K vítězství gratulujeme a vidíme se na jaře.

My jsme bohužel ve venkovních zápasech poloviční než v těch domácích, letos jsme z venku přivezli pouze tři body za výhru ve Lhotě, jinak to jsou samé porážky - na tom je třeba do jara zapracovat a jako odrazový můstek bychom mohli použít poslední zápas podzimu se Mšecí - Novým Strašecím, který odehrajeme (asi na hřišti Mšece, ale nevíme to stále jistě) 11. listopadu ve 14:00. Domácí derniéra tohoto podzimu i roku se uskuteční již tuto neděli 5. listopadu od 14:00, kdy do Agros Arény přijede Baník Libušín.

Srdečně zveme všechny fanoušky vranského fotbalu na poslední domácí měření sil před zimní pauzou.