sokol-vrany.cz > Klub > Novinky > "Galboš" obhájil vítězství na tenisovém Mácháči

"Galboš" obhájil vítězství na tenisovém Mácháči

17.7.2013

Náročné víkendové soustředění má za sebou náš A tým, který byl i letos doplněn veterány z B týmu popř. staré gardy.

V krásném tenisovém areálu ve Starých Splavech jsme se na rozdíl od minulého roku sešli v sobotním dopoledni včas. Turnaj byl letos rozšířen o 2 místa a tak divokou kartu dostal "Dragi" (nová posila) a Džambulka "Tůmič".

Kdo sleduje průběžně vranský tenis, tak ho celkové výsledky asi moc nepřekvapily. Ale popořadě.

Skupinu A ovládl "Djerba", který si na úvod podal loňského finalistu "Urbiho". To nakonec znamenalo druhé postupové místo pro Libora. Nepříjemně mu ale šlapal na paty asistent trenéra "Karlos", který ale promrhal vedení 4:1. V tie-brake to ale přece jen zlomil "Urbi".

Skupina B byla nejnudnější. Postup "Bakera" se sice čekal z prvního místa, ale v zápase proti "Koubičovi" neskutečně kazil a tak šel ze skupiny jako druhý. "Kalda" sice předváděl údery z říše snů, ale na postup to letos ještě nebylo. Zklamáním turnaje byl Bróňa, který po dvou kanárech raději duel proti "Bakerovi" skrečoval. Kalda byl z pátečního tréninku tak unavený, že dokonce v roli empirového rozhodčího u dalšího zápasu usnul!

Skupina C byla pětičlenná. Vítězem se stal "Malina", který v zápase o první místo ve skupině zdolal "Cápu". Ten psychicky zdeptal na začátek turnaje "Gazzičku", když mu po vyhraném zápase připomněl, že má právě v nohou 50km na kole. Od té doby "Gazza" neuhrál ani zápas a skončil poslední. "Zelí" se podvědomě šetřil na nedělní přátelák s kladenským SK a tak možna ani nechtěl ze skupiny postoupit. V "rodinné" bitvě těsně podlehl Cápovi 4:6. Z druhého místa tak šel cyklista "Cápa".

Ve skupině D bylo veselo. To, že postoupí "Galboš" z prvního místa bylo rozhodnuto už po losu. Ale o druhé místo se svedl boj. V prvním svém zápase měl Patrik pomalý rozjezd (zřejmě trávil tu šišku sekané, co měl k snídani) a podlehl Marcelovi 4:6. Poté si ale Marcel vylámal zuby na Džambulkovi a Štěpánovi a i přes nejpoctivější a nejnákladnější jarní přípravu se musel s postupem rozloučit. V souboji o druhé postupové místo Patrik zfoukl Štěpána jak svíčku (6:1) a těšil se na svého čtvrtfinálového soupeře.

V prvním čtvrtfinále překvapivě hladce porazil "Bakero" "Djerbu", který už byl myšlenkama na Bílém Kameni. Ve druhém zápase postoupila také dvojka ze skupiny "Urbi", který zdolal "Koubiče". "Galboš" za pár minut vyprovodil "Cápu" svým čtvrtým turnajovým kanárem a v posledním, možná vůbec nejpohlednějším zápase turnaje, vybojoval postup "Malina" nad famózně hrajícím Patrikem.

Do semifinále se probojovali stejní hráči jako loni. "Galboš" pokračoval v rozdávání kanárů a tak jednoho daroval "Urbimu". V druhém zápase nestačil "Bakero" na rozjetého "Maliho" a šlo se na finále.

V něm pak potvrdil výbornou formu Pepa Galbavý a po pěkné hře obhájil loňské vítězství.

Po ceremoniálu se šlo do blízké pizzerie na večeři a poté se tým odebral na ubikace na Bílý Kámen.

výsledky >>> Soubor:machac_2013_vysledky.pdfPopis:

foto zde

ředitel turnaje předává vítěznou trofej "Galbošovi"ředitel turnaje předává vítěznou trofej "Galbošovi"
ředitel turnaje předává vítěznou trofej "Galbošovi"
maximální soustředění vítězemaximální soustředění vítěze
maximální soustředění vítěze
"Koubič" využíval své výšky k dělovému podání"Koubič" využíval své výšky k dělovému podání
"Koubič" využíval své výšky k dělovému podání
....bez komentáře :) Čtvrtfinalista po snídani.....bez komentáře :) Čtvrtfinalista po snídani.
....bez komentáře :) Čtvrtfinalista po snídani.
Na Bílém Kameni uschovají vaše kolo bezpečně a zdarma."Cápa" toho využil. Na Bílém Kameni uschovají vaše kolo bezpečně a zdarma."Cápa" toho využil.
Na Bílém Kameni uschovají vaše kolo bezpečně a zdarma."Cápa" toho využil.
squadra 2013squadra 2013
squadra 2013