sokol-vrany.cz > A tým > Archiv > sezóna 2011-12 > Vraný A - MFK Dobříš 4:1

Vraný A - MFK Dobříš 4:1

21.8.2011  17:00
1.A třída 2.kolo
hřiště Vraný

První mistrovský zápas před domácími fanoušky náš A tým zvládl a zaslouženě zvítězil 4:1.

sestava : Jochman - Prágl (55.Novák), Urban, Matoušek, Němec - Kubík (88.Soudek), Maliňák, Zelenka, Volf - Bauer (90.Hora), Galbavý

připraveni : Šplíchal, Frič

poločas : 2:1

Hned od první minuty jsme se s chutí pustili do soupeře a vytvořili si tlak. Během úvodních 9 minut jsme zahrávali 5 rohových kopů. V 6.min musel hostující brankář ven z vápna a na poslední chvíli odvracel hlavičkou míč před dotírajícím "Galbošem". Hosté o sobě dali poprvé vědět v 11.min střelou , která ale šla mimo. Ve 13.min Kubík (nastoupil poprvé v základní sestavě A týmu v mistrovském zápase) vybojoval míč, posunul na Galbavého, ten si obhodil beka a z velikého úhlu bombou překvapil nejen dobříšského brankáře Vančáta, ale i diváky! - 1:0. V 15.min se střelou vedle ukázal Zelenka. Poté dobříšský Puchmajer po rohovém kopu zahodil slibnou šanci. Ve 21.min jsme podnikli rychlý útok, na jejímž konci byla bomba "Galboše", která orazítkovala tyč. Odražený míč Bauer vracel do branky, ale hostující gólman ho reflexivně vytěsnil na rohový kop. Ve 24.min zahrozil z TK z hranice velkého vápna Volf. Hosté začali hru vyrovnávat a po rohovém kopu a nacvičeném signálu zahrozil hostující Šebek. Ten byl také u vyrovnávací branky Dobříše. Ve 41.min po dlouhém nákopu hostí naše obrana chybovala a tečovaná střela skončila v síti bezmocného Jochmana - 1:1. Ve 43.min opět nedorozumění v obraně a hosté nastřelují tyč ! Ve 45.min se k míči dostal Němec, posunul ho směrem na branku Dobříše. Vracející se Bauer z ofsajdového postavení  se do hry nezapojil a nabíhající Matoušek se štěstím využil rozhozené obrany hostů a přehodil vybíhajícího brankáře 2:1. Tak se šlo i do kabin.

Druhý poločas začala Dobříš aktivním napadáním a měla mírnou převahu s možností několika rohových a trestných kopů, které byly hodně nebezpečné. V 60.min přišel nepříjemný okamžik pro všechny aktéry na hřišti. Po srážce dvou dobříšských hráčů zůstal hostující Weber ležet se zapadlým jazykem na zemi a na chvilku upadl do bezvědomí. Díky duchapřítomnosti a profesionalitě všech přítomných včetně hlavního rozhodčího se podařilo stabilizovat stav hráče a vyčkalo se na příjezd sanity. Naštěstí vše dopadlo dobře a hostující Vít Weber prostřednictvím našeho diskuzního fóra vzkazuje, že je fit. Po delším přerušení pokračovala vyrovnaná hra. Šanci měl střídající Maryška, ale Jochman šanci vytěsnil. V 80.min hosté zahrávali rohový kop, míč se nám podařilo odvrátit a Volf rychlým přenesením vybídl "Galboše", který postupoval do vápna. Zbavil se typicky obránce, když ho nechal "sklouznout po zadku" na dobře připraveném trávníku a nabídl gólovou přihrávku sedmnáctiletému Kubíkovi, který pohotově celou akci zakončil a tím definitvně zlomil tlak hostů - 3:1. Přesto se hosté nevzdali a ještě jednou zahrozili rychlým protiútokem. Jochman ale bravurně zasáhl. V 85.min pálil pěkně nad střídající Novák. Ve čtvrté minutě nastavení rozehrál Maliňák rohový kop nakrátko na Bauera, jeho přetažený centr vybojoval Matoušek, zbavil se obránce a přihrál Novákovi, který do protipohybu brankáře upravil konečný stav zápasu - 4:1.

Nás určitě těší více konečný výsledek a 3 body než předvedená hra. Naopak pro Dobříš je výsledek za předvedený výkon až moc krutý. Pochvalu zaslouží i trojice rozhodčích, kteří zápas odřídili velice přesně.

Jak viděl zápas náš trenér Jirka Pazdera ?

"K utkání jsme nastoupili ve složení, kdy někteří hráči zaskakovali na nezvyklých postech a podepsalo se to tudíž na celém systému naší hry. Důležitým faktorem pro vývoj utkání bylo zvládnutí začátku zápasu, což se nám tentokrát díky aktivitě podařilo a mělo to i gólový efekt. Druhým zásadním momentem byla branka na 2:1 z konce 1.poločasu, která padla chvilku po vyrovnávací brance soupeře a takzvaně „do šatny“. Každopádně soupeř měl kvalitu a my jsme se nevyvarovali individuálních chyb, které naštěstí nebyly potrestány. Máme 4 body, s tím může být spokojenost, ale na zbytku musíme ještě hodně zapracovat !"

V příštím kole zajíždíme v sobotu dopoledne do Hvozdnice.

sestava hostů : Vančát – Weber (65. Maryška), Puchmajer, Pilecký, Poláček – Procházka, Šrain, J. Liška, M. Liška (84. Blažek) – Šebek, Talůžek.

Tomáš Kubík vstřelil svůj první a veledůležitý gól za A týmTomáš Kubík vstřelil svůj první a veledůležitý gól za A tým